23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası - Buse Tosun altın madalya kazandı - İSTANBUL

- Madalya töreninden detaylar - Buse Tosun'un açıklamaları23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası - Kadınlarda milli güreşçi Buse Tosun altın madalya kazandıİSTANBUL (AA) - İstanbul 'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Buse Tosun, altın madalya kazandı.Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyonun 4. gününde kadınlar 50, 55, 59, 68 ve 76 kiloda final karşılaşmaları yapıldı.Şampiyonada kadınlar 68 kilo finalinde Buse Tosun, Rus Khanum Velieva ile karşılaştı. Büyüklerde Avrupa üçüncülüğü bulunan Buse, çekişmeli geçen müsabakada rakibini 6 - 5 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.Madalya töreninin ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Buse, şampiyon olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, "Geçen yıl yaşadığım sakatlıklardan dolayı istediğim başarıları elde edememiştim. 2018 yılı benim için bir milat olsun istedim. Bu şampiyonaya çok iyi hazırlandım. Artık dünya şampiyonluğunu istiyorum. En büyük hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları. Bunun için çok çalışacağım." ifadelerini kullandı.
Altın Madalya Milli Güreşçi Muhabir Şampiyon Milli Sporcu 

7 Haziran 2018 Perşembe günü yayınlandı