Sarıkamış’ta atlı kızakla kayak keyfi

Atlı kızakla kayan vatandaşlardan genel ve detaylar
İsaf Yabancı Turist Eziler Kayak Sezonu Kış Mevsimi 

-Kayakçıların arasında atlı kızakların kayması
-Vatandaşın konuşması
-Atlı kızak sahibi Özkan Çamlı'nın konuşması

( KARS )- Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde atlı kızaklara yoğun ilgi KARS

- Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde atlı kızaklar yoğun ilgi görüyor. Sarıçam ormanları kristal karı ve uzun pistleriyle Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi atlı kızaklar kayak vatandaşlar gönüllerince eğlenmenin keyfini çıkarıyor. Sarıkamış’ta kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alan atlı kızaklar kayak sezonunun başlamasıyla yerli ve yabancı turistlere yönelik geziler sunuyor. Kayak Merkezi’nde başlayan atlı kızak gezileri Katerina Köşkü’nde son buluyor. Çocuklarıyla birlikte atlı kızaklarla kayan Sibel Özkan, “İstanbul’dan geliyoruz atlı kızaklar gayet keyifli bindiğimiz için çok mutluyum. Sarıkamış’ta çok güzel kayak pistleri harika burada yapılan bu kızak hizmeti de çok güzel” dedi.
Atlı kızak sezonunu açtıklarını ifade eden Özkan Çamlı, “Türkiye’nin en iyi kristal karı Sarıkamış’ta bulunmaktadır. Atlı kızaklarımızın sezonunu da çok şükür açtık. Bu sezonun iyi geçmesini bekliyoruz. Faytonumuz da var misafirlerimizi onunla Sarıkamış merkeze, Katerina Köşkü’ne, Şehitlik Anıtına ve tarihi Rus binalarına götürüp gezdiriyoruz” diye konuştu.
Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde yerli ve yabancı misafirlerden yoğun ilgi gören atlı kızaklar kayak kayan vatandaşlar arasında da renkli görüntülere sahne oluyor. (AY-AA)
2 Ocak 2018 Salı günü yayınlandı