Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Mısır'da İdam Kararı Son Dakika Gelişmeleri - (Mısır'da 529 İdam Kararı Son Durum)

Video Galeri Sayfası

Mısır'da İdam Kararı Son Dakika Gelişmeleri - (Mısır'da 529 İdam Kararı Son Durum)

24572izlenme
ışıkları kapat Genişlet

Mısır'da İdam Kararı Son Dakika Gelişmeleri - (Mısır'da 529 İdam Kararı Son Durum)


İdam Cezası,  Mısır,  Müslüman,  İdam Mahkumu,  Müslüman Kardeşler


Mısır'da 529 İdam Kararı Son Durum-Mısır'da İdam Kararı Son Dakika Gelişmeleri... Mısır'da Müslüman Kardeşler yanlısı 529 kişiye verilen idam kararına yönelik tepkiler artarken Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, bunun nihai karar olmadığını söyledi. Mısır'da 529 İdam Kararı ile ilgili haberleri beyazgazete.com'dan ulaşabilirsiniz...

Mısır'da 529 İdam Kararı Son Durum - Fransız Le Figaro gazetesine konuşan Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, ' Avrupa ve ABD 529 Müslüman Kardeşler destekçisinin idam cezasına çarptırılması karşısında dehşete düştü ' sözlerine bunun nihai karar olmadığı söyleyerek yanıt verdi. Fehmi, şöyle devam etti:

Mısır'da İdam Kararı Son Dakika Gelişmeleri -
' Bunun ağır bir karar olduğunu kabul ediyorum ancak bu nihai bir karar değil, 140 kişi için yapılan yargılamanın bir aşaması. Gıyabında yargılanan diğerleri ise ceza uygulanmadan önce yeniden yargılanmak zorunda. Nihai karar bu olsa bile hem şeklen hem de içerik bakımından temyiz hakkı var. Son olarak, yeni seçilecek cumhurbaşkanı da af yetkisini kullanabilir. '

Mısır'da 24 Mart günü verilen mahkeme kararı, tüm dünyanın tepkisini çekti ve çekmeye de devam ediyor. Daha sonraları 'Kanlı Çarşamba' diye anılan, 14 Ağustos 2013 günü bir polisin öldürülmesi ve yaşanan şiddet olayları yüzünden 529 kişi idam cezasına çarptırıldı. Bu kişilerin 140'ı o sırada mahkeme salonundaydı, geri kalanı ise gıyabi olarak cezaya çarptırıldı.

10 Nisan 2014 Perşembe► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri