Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Hac Kayıtları Sorgulama 2014 - TC Hac Kayıt Durumu Sorgu Sayfası (hac.diyanet.gov.tr)

Video Galeri Sayfası

Hac Kayıtları Sorgulama 2014 - TC Hac Kayıt Durumu Sorgu Sayfası (hac.diyanet.gov.tr)

12856izlenme
ışıkları kapat Genişlet

Hac Kayıtları Sorgulama 2014 - TC Hac Kayıt Durumu Sorgu Sayfası (hac.diyanet.gov.tr)


Diyanet İşleri Başkanlığı,  Hac Kayıtları,  Hac Kurası


hac.diyanet.gov.tr - TC Hac Kayıt Durumu Sorgu Sayfası - Hac Kayıtları Sorgulama 2014 Hac Kayıtları yapılmaya başlandı. Hac Kayıtları İl Müftülüklerinden yapılıyor. Hac Kayıtları yaptırkmak isteyen hacı adayları uzun kuyruklar oluşturuyor. Hac kesin kayırının son günü ise 4 Nisan olarak belirlendi. İşte 2014 Hac Kayıtları ile ilgili detaylar...

Hac Kayıtları Sorgulama 2014 - Yedi yıldır hacca gidebilmek için sabırla bekleyen 55 bin hacı adayı, kur'adan çıkmanın sevinci ile kesin kayıt yaptırmak için müftülüklere akın etti.Yedi yıldır hacca gidebilmek için sabırla bekleyen 55 bin hacı adayı, kur'adan çıkmanın sevinci ile kesin kayıt yaptırmak için müftülüklere akın etti.

2014 HAC KAYITLARI İÇİN TIKLAYIN

Hac Kayıtları Sorgulama 2014 - Sabahın erken saatlerinde müftülükler önünde toplanan hacı adayları, 4 Nisan'a kadar kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için kura çekimi perşembe günü yapıldı. 2007 yılından itibaren sürekli kayıt yenileyen 125 bin 282 kişi arasından çekilen kura sonucu 55 bin aday 7 yıllık özlemini bitirme fırsatını yakaladı.

2014 Hac Kayıtları Sorgulama -
Kesin kayıt hakkını kazanan hacı adaylarından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunu tercih edenler kayıt için müftülüklere akın etti.

Samsun İl Müftülüğü ' ne kayıt yaptırmak için gelen Mustafa Çelik;

Hac Kayıtları Sorgulama 2014 -
“7 yıl önce hacca gitmek için kayıt yaptırdım. Şimdi 67 yaşındayım.Buna da şükürler olsun. Her yıl kura çekiminde büyük heyecanlar ve ümitler yaşadık. Bu sene nasipmiş, Allah sıra bekleyen bütün hacı adaylarına bu mutluluğu yaşatsın.” duasında bulundu.

2014 Hac Kayıtları Sorgulama -
Başka bir hacı adayı Hasan Duman ise genç yaşta hacca gidebilmek için 45 yaşında iken müracaat ettiğini ancak 53 yaşında bu hayalini gerçekleştireceğini dile getirdi. Duman; “Demek ki bu güne nasipmiş. Geçmiş yıllarda 20-50 kişilik farklarla kur'adan çıkamadım. Bunda da bir hikmet vardır diye tevekkül ettim. Şimdi çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

25 Mart 2014 Salı► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri