15 Temmuz gazisinden Erdoğan'a 'Afrin' mektubu - SİNOP

15 Temmuz gazisinden Erdoğan'a "Afrin" mektubu - SİNOP - Gazi Zekeriya Yaşar'ın aldığı devlet övünç madalyası ve berat ile yazdığı mektup - Gazi Yaşar ile röportaj - Gazi Yaşar'a devlet övünç madalyası ve beratın verilme görüntüsü15 Temmuz gazisinden Erdoğan'a "Afrin" mektubu - FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi esnasında ayağından vurularak gazi olan Zekeriya Yaşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektupla Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüten Mehmetçik'e destek vermek istediğini bildirdi - Gazi Yaşar: - "Orada bizim için savaşan kardeşlerimizle aynı havayı solumak ve onlara destek olmak istiyorum. 15 Temmuz'da tadamadığım şehadet şerbetini böyle kutsal bir görevde tatmak istiyorum"SİNOP (AA) - GÖKHAN GÜCÜKLÜOĞLU - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi esnasında yaralanan Gazi Zekeriya Yaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak Zeytin Dalı Harekatı'na katılma isteğini iletti.Gazi Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin çok sayıda terör örgütüyle mücadele yürüttüğü bir süreçte herkesin vatanı ve milleti için elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.

Darbe girişimi sırasında sokaklara çıkıp terör örgütü FETÖ'ye karşı nasıl durduysa Afrin ve diğer yerlerde yapılacak harekatlarda da ülkesi için canını seve seve vermeye hazır olduğunu belirten Yaşar, harekata katılma isteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektupla ilettiğini aktardı.Erdoğan'ın izin vermesi halinde bu kutsal görev için hazır olduğunu dile getiren Yaşar, şöyle devam etti:"Terör örgütleri, 15 Temmuz'da olduğu gibi bizi yıldırmak için ellerinden geleni yapacaklar ama hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Onun için Afrin operasyonu ülkemiz ve milletimiz açısından çok önemli. Benim şahsi düşüncem, 15 Temmuz'daki görevim yarım kaldı. Çünkü ben oraya şehadet şerbetini içmeye gittim. Allah nasip etmedi. Şimdi Cumhurbaşkanımıza bir mektup yazarak harekata katılma isteğimi ilettim. Cumhurbaşkanımız mektubu okur ve isteğimi kabul ederse belki Allah orada bana şehadet şerbetini tatmayı nasip eder. Çünkü biz vatan ve millet söz konusu ise canımızı seve seve vermeye hazırız." - "Orada kardeşlerimizin yanında olmak istiyorum"Yaşar, Türkiye'nin PKK, PYD/YPG, DEAŞ gibi terör örgütleriyle aynı anda mücadele ettiğine dikkati çekerek, bu anlamda ülkenin her ferdine vatan savunması görevi düştüğünü vurguladı.Müslüman Suriye topraklarının mutlaka terör örgütlerinden temizlenmesi gerektiğine dikkati çeken Yaşar, "Orada bizim için savaşan kardeşlerimizle aynı havayı solumak ve onlara destek olmak istiyorum. 15 Temmuz'da tadamadığım şehadet şerbetini böyle kutsal bir görevde tatmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız bugün izin verse hiç düşünmeden yola çıkar ve bölgeye giderim. Nasıl ki 15 Temmuz'da vatan savunması için sokaklara çıktık, yine vatan savunması için savaşa gitmeye hazırız." ifadelerini kullandı.
Şehadet Övünç Madalyası Muhabir Darbe Girişimi Terör Örgütü 

31 Ocak 2018 Çarşamba günü yayınlandı