15 Temmuz’da darbecilerden ele geçirilen tankı süren vinç operatörü o geceyi anlattı

Röportaj
Gaziler Sosyal Medya Şehit Darbe Girişimi Kamyon Şoförü 

-detaylar

( İSTANBUL ) İSTANBUL

- 15 Temmuz’da darbeci askerlerden ele geçirilen tankı kullanan kamyon şoförü ve vinç operatörü Mehmet Köse, iki yıl sonra o geceyi anlattı. 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi sırasında görevde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevli kamyon şoförü Mehmet Köse’nin tank sürerken görüntüleri sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Göztepe’de E-5 karayolu üzerinde bulunan tankı kullanan 4 çocuk sahibi Mehmet Köse 2 yıl sonra darbe girişimi sabahı tankları nasıl kullandığını anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevli kamyon şoförü Mehmet Köse: “Milletimiz tarih yazdı. O günün sabahında da Cenabı Allah bana nasip etti tank kullanmayı. O darbe girişiminde hainlerin elinden alınan tankı İstanbul Büyükşehir Belediyesi vinç yardımı ile kaldırmaya gelmişti. Gelen vinç ufak olduğu için kaldırmadı. Ne yapalım dediler. Bende dedim, girelim içine kullanalım, başka çaremiz yok. Girdim içeri, açtım kontağı ışık yandı. Sağına soluna baktım Türkçe yazılar vardı. O benim işimi kolaylaştırdı. Şoförlüğümüz olduğu için bir gaz bir fren kullandık. 3’ncü vitese aldım. Ve kaldırdık, İETT garajına teslim ettik. Artık bu darbelerden bu millet bıktı. Darbelere karşı bu milletimiz artık dik durur. Darbelere karşıyız, her zamanda karşı olacağız. 15 Temmuz ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet bütün gazilerimize de Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

11 Temmuz 2018 Çarşamba günü yayınlandı