13 yıl önce hamileyken terk edildi, atık plastik toplayarak çocuklarını büyütüyor

Kadının atılan çöp içinden plastikleri toplaması
Elektrik Borcu Er Kadın Uttu Astım Hastası Gözyaşı 

-Plastikleri el arabasına atması
-Başka bir çöpe gitmesi
-Çöpten plastik toplaması
-Genel ve detay görüntü
-Karataş ile röp
-Karataş'ın ağlaması

( ADANA -ÖZEL-HD)- Adana'da 13 yıl önce 5 aylık hamileyken kocası başka bir kadınla evlenip kendisini terk eden, çocuğunu dünyaya getirip atık plastik toplayarak 2 çocuğunu büyütüp okutan kadın, 2 bin 200 lira elektrik borcunu ödeyemediği için gözyaşları içinde yardım istedi ADANA

- Adana'da 13 yıl önce 5 aylık hamileyken kocası başka bir kadınla evlenip terk edilen Feride Karataş, atık plastik toplayarak 2 çocuğunu büyütüp okuttu. Zor şartlar altında yaşadıkların anlatan Karataş, 2 bin 200 liralık elektrik borcunu ödeyemediğini söyleyerek gözyaşı döküp yardım istedi. Feride Karataş (48) bundan 25 yıl önce Coşkun Ağıran (55) ile evlendi. Çiftin bu evliliklerinden bir kızları dünyaya geldi. Bir süre sonra ise Karataş ikinci çocuğuna hamile kaldı. Her şey yolunda giderken Ağıran'ın hayatına başka bir kadın girdi. Karataş 5 aylık hamileyken 13 yıl önce Ağıran diğer kadın için eşini ve çocuklarını terk etti.Tek başına kalan ve ailesinden de yardım görmeyen Karataş o günden bugüne plastik atık toplayarak hayata tutunmaya çalıştı. Bir süre sonra çocuğunu dünyaya getiren Karataş ona Yiğit Can (12) ismini verdi. Atık plastik toplayarak kızını ve oğlunu büyütüp okutan kızını gelin eden anne, artık yoklukla mücadele edecek gücü kalmadı. Anne yaşı ilerlediğinden artık eskisi gibi el arabasıyla gezerek atık plastik toplayamadığı için çok para da kazanamıyor. Karataş üstelik astım hastası. Son olarak da elektrik borcu 2 bin 200 lira olduğundan evine haciz gelmesi ya da cezaevine girmesi riski bulunuyor. Karataş'ın tek geçim kaynağı devletin oğluna okuması için ayda verdiği 730 lira para. Karataş bu para ile ayakta durmaya çalışıyor."Kimsem yok bana yardım edin"Feride Karataş, evinin kira olduğunu, elektrik ve su borcu olduğunu anlatarak, "Evimin elektriğini ödeyemediğim için mahkemelik oldum, hiçbir güvencem yok. Devletimizden bu elektrik borcu için bana yardımcı olmasını istiyorum. 2 bin 200 lira borcum var icralık oldum ödeyemezsen cezası var dediler. 12 yaşında çocuğumla kirada kalıyorum. Kimsem yok evli de değilim, kocam ben 5 aylık hamileydim bir kadınla çekip gitti. Plastik toplayarak haftada 60-70 lira alıyorum o da iş iyi olursa" diye gözyaşlarına boğuldu.
27 Aralık 2017 Çarşamba günü yayınlandı