12 Yaşındaki Oktay 23 Nisan'ı Kutlayamadı

Konya'da ilköğretim 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Oktay Tilaver düştüğü Çarşamba Çayı'nda hayatını kaybetti. Cesedi bugün sabah bulunan Tilaver'in okulu 23 Nisan törenlerine katılırken, sınıfı katılmadı.
Şehit Koçak Ulusal Egemenlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 

Olay, Konya'nın Çumra ilçesi Çarşamba Çayı kenarında meydana gelmişti. Dün ağabeyi ve arkadaşları ile gezmeye çıkan 12 yaşındaki Oktay Tilaver, dengesini kaybederek suya düştü. Bugün sabah saatlerinde Sivil Savunma ekipleri tarafından cesedi bulunan 12 yaşındaki Tilaver'in ailesi derin üzüntüye boğuldu. Tilaver'in cansız bedeni otopsi için Konya'ya götürüldü. Tilaver'in eğitim gördüğü Şehit Koçak İlköğretim Okulu'ndaki öğretmen ve öğrenciler de, olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti. Bu olayın ardından Çumra'da stadyumda kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine okul sadece 7. sınıfları götürdü. Tilaver'in sınıfı ise törene gitmedi. Oktay'ın ölümüne üzüldüklerini belirten öğrenciler, ' O çok iyi kalpli bir arkadaşımızdı. Çok üzüldük ' şeklinde konuştu.
Öte yandan, Çumra'da Çarşamba Çayı'nın geçtiği etrafı çevrili olmayan kanalda, her yıl suda boğulma vakaları yaşanıyor.
23 Nisan 2012 Pazartesi günü yayınlandı