Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Evleneceklere Faizsiz Krediye Yaş Sınırı (10.000 TL Kredi Yardımı)

Video Galeri Sayfası

Evleneceklere Faizsiz Krediye Yaş Sınırı (10.000 TL Kredi Yardımı)

23503izlenme
ışıkları kapat Genişlet

Evleneceklere Faizsiz Krediye Yaş Sınırı (10.000 TL Kredi Yardımı)


Ali Babacan,  Başbakan,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,  Fatma Şahin,  Maliye Bakanlığı,  Sosyal Güvenlik,  Twitter,  Başbakanlık,  Başbakan Yardımcısı,  Kalkınma Bakanlığı


Evleneceklere Faizsiz Krediye Yaş Sınırı (10.000 TL Kredi Yardımı)... Evlenecek çiftlere kredi yardımı müjdesini Bakan Fatma Şahin verdi. Son karara göre 25 yaş altında evlenmek isteyenlere 10.000 TL faizsiz kredi sağlanacak. Evleneceklere faizsiz kredinin ne zaman verileceği ise merak konusu. İşte evlenecek çiftlere verilecek olan faizsiz kredi ile ilgili detaylar...

GEÇ EVLENENE KÖTÜ HABER!

Kredi desteği lise mezunlarına 24, üniversite mezunlarınaysa 26 yaşına kadar evlenmeleri halinde sağlanacak. Desteğin alt yaş sınırıysa 18. evliliklerinin ilk yılında çocuk yapan çiftler kredi ödemelerini 1 yıl erteleyebilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir süredir, evlenme imkanı bulamayan çiftlere 10 bin TL'lik kredi desteği sunmaya hazırlanıyordu. Bu desteğin yaş sınırlandırmasına göre verileceğinin açıklanmasıysa tartışmalara neden oldu.

Başbakanlık bünyesinde yürütülen çalışma, gençlerin maddi sıkıntılar yüzünden yuva kuramamasına çare üretmeyi hedefliyor. Buna göre 25 yaşın altındaki çiftlere 10 bin lira faizsiz düğün kredisi verilecek. Ödemeler ise 2 yıl sonra başlayacak ve makul taksitlere bölünecek.

Burada çiftlerin mesleki durumları, aylık gelirleri ve aile kaynaklı zenginlikleri de baz alınacak. Bütün bu ölçütler çerçevesinde kredi miktarı artabilecek ya da taksit sayısı çoğaltılabilecek. Çalışma, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından yürütülüyor.

Hükümetin aile kurumunu güçlendirmeye yönelik girişimleri, Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda yürütülüyor.

FATMA ŞAHİN TWİTTER'DAN DUYURDU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yeni evlenecek kişilere müjde verdi. Daha önce de gündeme gelen kredi söylentilerine açıklık getiren Bakan Şahin sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden önemli açıklamalar yaptı.

Şahin, ' Aile ve nüfus politikaları kapsamında yapılan mevzuat çalışmalarımıza göre yeni evlenen çiftlere faizsiz 10 bin TL kredi verilecek ' dedi.

GERİ ÖDEME KOLAYLIĞI

Fatma Şahin kredinin geri ödemesine ilişkin de açıklamada bulundu. Şahin, ' Evli çifte ilk yıl çocuk sahibi olmaları ya da hamilelik durumunda kredinin ödemesi konusunda da öteleme imkanı getirilecek ' dedi.

30 Ekim 2013 Çarşamba► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri