Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
SBS Soruları ve Cevapları 'Türkçe' (SBS Soruları 2013)

Video Galeri Sayfası

SBS Soruları ve Cevapları 'Türkçe' (SBS Soruları 2013)

20339izlenme
ışıkları kapat Genişlet

SBS Soruları ve Cevapları 'Türkçe' (SBS Soruları 2013)


Edebiyat,  Seviye Belirleme Sınavı,  Öğrenciler,  Sbs Başvurusu,  Sbs Yerleştirme Sonuçları,  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı


SBS Soruları ve Cevapları 'Türkçe' (SBS Soruları 2013)... SBS soru ve cevapları açıklandı. SBS soruları ve cevap anahtarlarına beyazgazete.com ' dan ulaşabilirsiniz. SBS Sınav sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanacak. SBS soru ve cevaplarını kontrol eden öğrenciler SBS puan hesaplama işlemlerini yapabilir. SBS sınavı saat 12:30 itibariyle sona erdi. İşte 2013 SBS sınavıyla ilgili detaylar....

A KİTAPÇIĞI SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN


B KİTAPÇIĞI SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

GÖRME ENGELLİ KİTAPÇIĞI SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

1 milyondan fazla 8. sınıf öğrencisinin girdiği seviye belirleme sınavı sona erdi. Sınavda 100 soru soruldu ve 120 dakika süre verildi. Sınav, 839'ü yurt içi, 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 849 sınav merkezinde, 60 bin sınav salonunda 180 bin sınav görevlisiyle yapıldı. Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo, bilgisayar özelliği taşıyan cihazlar ve ek özellikleri olan saatle bulunmaksızın alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı, sınavda uyulacak kuralları hatırlattı, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıttı. Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye, 100 soru yöneltilecek ve 120 dakika süre tanındı. Özel eğitime ihtiyacı olan 2 bin 284 öğrenciye, engel durumlarına göre ek süre verildi.

Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespiti halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili veya toplu kopya taraması gerçekleştirildi.

Öğrenciler ve veliler, okullardan ve'meb.gov.tr'adresinden sınav kitapçıkları ile sorularla cevap anahtarına ulaşılabilecek. Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz'da ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar,'meb.gov.tr'ile'oges.meb.gov.tr'adreslerinde yayımlanacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBS'ye göre hesaplanacak.

08 Haziran 2013 Cumartesi► BAĞLI VİDEOLAR
► BENZER VİDEOLAR
SON VİDEOLAR
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Kapat (X)
Öne Çıkanlar
Çok İzlenenler
Günün Manşetleri