USD (Alış - Satış) : 4,07 - 4,07 EURO (Alış - Satış) : 4,95 - 4,96

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye saldıranların yakında bedelini ödeyeceklerini söyledi.

Siyaset / 16 Temmuz 2017 Pazar 03:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin 1'inci yılı nedeniyle Ulus'taki Birinci Meclis binası önünden TBMM'ye kadar süren 'Milli Birlik Yürüyüşü' düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından anma töreni başladı. 15 Temmuz şehitleri adına Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dua okudu. Hainlerin Meclis'e attığı bombalar canlandırıldı, tüm şehitlerin fotoğrafları TBMM'ye yansıtıldı.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye saldıranların bunların bedelini ödeyeceğini söylerken 'Türk milleti mücadeleye alışkındır. Tarih boyunca bedelini ödemediğimiz hiçbir kazancımız olmamıştır. Zayıf düştüğümüzü sanarak bir sırtlan gibi üzerimize saldıran ama hala bu aslanın dimdik ayakta durduğunu görünce geri çekilenler de yaptıklarının bedelini ödemeye hazır olsunlar. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

15 TEMMUZ, KÜLLERİMİZİN ALTINDA KOR BİR ATEŞİN OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Türk milleti 15 Temmuz'a herhangi bir topluluk değil kelimenin tam anlamı ile millet olduğunu hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke mensubu olduğu millet özellikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor. O kor ateş görüldü ki yeri geldiğinde istiklale ve istikbale el uzatan karşısında dev bir aleve dönüşüyor.

Tarihimize yeni bir zaferi nakşettik. Savaşlar ordular arasında olur. Türk milleti 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet çetesi karşısında çıplak elleri ve yüreğindeki imanı ile bir mücadele verdi. Benim milletimin elinde silah mı vardı? Benim milletim o alçaklara hainlere karşı silahla mı yürüdü? Elindeki bayrağı ve yüreğindeki imanı ile yürüdü.TANKI YUMRUKLA DURDURAN, UÇAĞI HELİKOPTERİ DURDURMAK İÇİN HAMLE YAPAN BAŞKA BİR MİLLET YOKTUR

Tankı yumruğuyla durduran başka bir millet daha yoktur. Tankın egzoz borusuna tişörtünü atletini sıkıştırarak durduran başka bir zeka da yok. Uçağı helikopteri yakalamak için hamle yapan başka bir millet yoktur. Ölümün üzerine böylesine giden başka bir millet yoktur. Böyle bir milletin ferdi evladı olduğu için Rabbime hamd ediyorum.
Ülke ve millet olarak şimdi yine tunçtan bir kalkan gibi hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Şu anda önünde bulunduğumuz TBMM bizim bağımsızlığımızın ve demokrasimizin sembolüdür. Bu Meclis Kurtuluş Savaşı'nı bizzat idare etmiştir. Polatlı'ya kadar yaklaşan düşmanla yapılan savaşta top sesleri duyulurken dahil Meclis'imiz görevini sürdürmüştür. Cumhuriyet tarihimiz boyunca pek çok badire yaşandı ama hiç kimse bu kutlu çatıya el uzatmayı düşünmemiştir.KONTROLLÜ DARBE DEMEK NASİPSİZLİKTİR 

Bu olaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdumduymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz? Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz? Yoksa siz bu sürecin böyle devam mı etmesini istiyorsunuz? Kusura bakma. OHAL pazartesi günü MGK'da gündeme gelecek ve hükümetimize tavsiye kararı alacağız. Bizim ülkemizde devletimizde karşı devletimizi yıkma operasyonu yapılıyor 250 vatandaşımız şehit oluyor 2 bin 193 vatandaşımız gazi oluyor hala kontrollü darbeden bahsediliyor. Yazıklar olsun başka ne diyelim.BU MİLLETE NASIL KIYDINIZ NASIL PARÇALADINIZ! EY FETO SENİN GİDECEĞİN YER VAR MI?

Buradan TBMM'nin tüm mensupları özellikle de o gece Meclis'te bulunan 106 milletvekilimizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Darbeciler Meclis'i bombalarken ne kadar alçaldılarsa o gece Meclis'te olup milletimizi yücelten vekillerimiz de o derece yükseldiler yüceldiler. Böyle millete böyle meclis yakışır. İnsan olan vatanını satar mı? Suyunu içip ekmeğini yediniz. Beyler bu vatana nasıl kıydınız? Günü gelir çark düzüne çevrilir günü gelir hesabınız görülür günü gelir sualiniz sorulur beyler bu vatana nasıl kıydınız? Bu millete nasıl kıydınız? Ey Feto senin gideceğin yer var mı? Şimdi Pensilvanya'da 400 dönüm yer sana tahsis ettiler oradan dünyayı idare ediyorsun. Darbe hesabı yapanlar Allah'ın hesabının üzerinde bir hesap olmadığını unuttukları için kafayı duvara değil ama milletimizin iradesine vurdular.BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIR OLSUNLAR O GÜN YAKINDIR

Türk milleti mücadeleye alışkındır. Tarih boyunca bedelini ödemediğimiz hiçbir kazancımız olmamıştır. Zayıf düştüğümüzü sanarak bir sırtlan gibi üzerimize saldıran ama hala bu aslanın dimdik ayakta durduğunu görünce geri çekilenler de yaptıklarının bedelini ödemeye hazır olsunlar. Atalarımızın dediği gibi keser döner sap döner gün olur hesap döner. İnşallah o gün de yakındır.15 TEMMUZ GECESİ DOSTU DA DÜŞMANI DA GÖRDÜK 

Hiçbir vatandaşımızın olmadığı yerlerde dahi büyükelçiliklerimizin ülkemizle irtibatlandırılan herhangi bir kuruluşa gidip tavrını ortaya koyan dostlarımız vardı. Savaş uçaklarının gürültülerinin altında samimiyetlerini bildirenler de günler sonra riyakarlıkla güya üzüntülerini dile getirenler de oldu. İsimlerini söylemiyoruz ama hepsini de biliyoruz.

Biz dostumuzu da biliyoruz düşmanımızı da biliyoruz. Daha önemlisi kim olduğumuzu nereden geldiğimizi nereye gittiğimizi biliyoruz. Adeta kurtlar sofrası olan bu coğrafyada ayakta kalan sadece bununla yetinmeyip her zaman en önde olan bir millet olduk.

 
İsmail Kahraman'ın şaşkına döndüğü o anlar İsmail Kahraman'ın şaşkına döndüğü o anlar Şehit babasının şiiri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlattı! / 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı Şehit babasının şiiri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlattı! / 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı Yaralıyken bile Erdoğan'ı görmek isteyen gazi Yaralıyken bile Erdoğan'ı görmek isteyen gazi Erdoğan ve Yıldırım Şehitler Abidesi'nin ziyaret etti Erdoğan ve Yıldırım Şehitler Abidesi'nin ziyaret etti 15 Temmuz klibinde sürpriz isim... Erol Olçok'u canlandırdı 15 Temmuz klibinde sürpriz isim... Erol Olçok'u canlandırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek tip elbise giysinler Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek tip elbise giysinler Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler Sol Haber'in sela rahatsızlığı Sol Haber'in sela rahatsızlığı İhsan Eliaçık yine nefret kustu İhsan Eliaçık yine nefret kustu Telefonlarda Erdoğan sürprizi Telefonlarda Erdoğan sürprizi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı Mustafa Altıoklar'dan alçak paylaşım Mustafa Altıoklar'dan alçak paylaşım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler Telsizlerde 1 yıl önceki anons Telsizlerde 1 yıl önceki anons Osman Gökçek'ten Eren Erdem'e tepki Osman Gökçek'ten Eren Erdem'e tepki FETÖ'cü Hakan Şükür'den 15 Temmuz paylaşımı FETÖ'cü Hakan Şükür'den 15 Temmuz paylaşımı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den Wall Street Journal'a ihanet röportajı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den Wall Street Journal'a ihanet röportajı Kılıçdaroğlu yine bildiğiniz gibi Kılıçdaroğlu yine bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan Guardian'a 15 Temmuz'u yazdı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Guardian'a 15 Temmuz'u yazdı! Özel harekâtçılar o geceyi anlattı! Tonlarca bombayla bizi vurdular çünkü… Özel harekâtçılar o geceyi anlattı! Tonlarca bombayla bizi vurdular çünkü… Minik kalplerin gözünden 15 Temmuz Minik kalplerin gözünden 15 Temmuz 15 Temmuz şehitleri anılıyor! İşte il il program 15 Temmuz şehitleri anılıyor! İşte il il program Ömer Halisdemir'in babasından yürekleri dağlayan sözler Ömer Halisdemir'in babasından yürekleri dağlayan sözler Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kürek değil bu yürek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kürek değil bu yürek Hulusi Akar sloganlarla kürsüye çıktı Hulusi Akar sloganlarla kürsüye çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İçeri girerken bir haber aldım, Çukurca'da... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İçeri girerken bir haber aldım, Çukurca'da... Başbakan Yıldırım: Kurtulamayacaklar Başbakan Yıldırım: Kurtulamayacaklar Cumhurbaşkanı'nın gözyaşları Cumhurbaşkanı'nın gözyaşları Bekir Bozdağ, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı

Tbmm15 Temmuz Darbe GirişimiCumhurbaşkanıDarbe GirişimiRecep Tayyip ErdoğanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı