USD (Alış - Satış) : 5,36 - 5,37 EURO (Alış - Satış) : 6,10 - 6,11

Sıcak Haber : Kapıkule'deki TIR kuyrukları ile ilgili flaş açıklama!..

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin "İftira ile rakibini yıpratmak şerefsizliktir" ifadesini kullandı.

Siyaset / 30 Kasım 2017 Perşembe 09:59
Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin '' Açıkladığı bir belge yok. Elinde gösterdiği kağıt parçalarının gerçekten kağıt parçası olduğunu fark etti. Elinde bomba patladı perişan oldu da ondan dağıtamadı'' dedi. Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin ulusal güvenlik sorunu haline geldiğini de iddia etti. Bozdağ, 'İftira ile rakibini yıpratmak şerefsizliktir' ifadesini de kullandı.

Başbakan Yardımcısı
ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.


Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

''CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çamur siyaseti dediğimiz bir siyaset tarzını Türk siyasi hayatına maalesef istikrarlı bir şekilde yerleştirmeye çalışıyor. Daha önce de defalarca benzer iftiralarda bulundu. Pek çok şey atıyor, soru soruyor, 'Siz şöyle yaptınız mı, yapmadınız mı? Yoksa belgeleri açıklayacağım' diyor. Açıkladığı bir belge yok.

Açıkladı bir kağıt parçası gösterdi üzerinden fazla bir zaman geçmeden avukat çıktı dedi ki bunların hepsi yalandır gösterilen kağıt parçaları da sahtedir iftiradır dedi gönderilen 1 kuruş para yoktur dedi. Kemal Bey'in iddiası vergi cenneti bir adada şirket kuruldu Tayyip Bey'e yakın olan bazı kişilerin oraya para aktardığına ilişkin. Onlar bu yalandır iftiradır dediler. Çok net. Ben bu belgeleri size dağıtıyorum buyurun gazeteciler milletvekilleri demesi lazım değil mi? Çıkıp 'İşte benim elimdeki belgelerim bu ve bunu size dağıtıyorum' demesi gerekmez mi? İddiasını ispat etmesi gerekmez mi? Elinde bomba patladı, perişan oldu da ondan dağıtamadı.

''ÇUVALLADI VE BOMBA ELİNDE PATLADI''

Elinde gösterdiği kağıt parçalarının gerçekten kağıt parçası olduğunu fark etti. Çünkü kafa basmıyor. Çuvalladı ve bomba elinde patladı. Sahtekarlığı, müftericiliği, yalancılığı, ahlaksızlığı deşifre olduğu için kağıt parçalarını medyaya dağıtmaktan çekiniyor.

''KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'NİN ULUSAL GÜVENLİK SORUNU HALİNE GELMİŞTİR''


ABD'de Zarrab'la ilgili bir dava başlıyor baskıyla iftiracı haline geldi oradan Türkiye suçlanırken Türkiye'de de ana muhalefet partisinin lider büyük bir iftira kampanyası başlattı. Kılıçdaroğlu gibi kukla bir lider isteniyor. Kim Türkiye'nin, Cumhurbaşkanının aleyhine bir iftira veriyorsa eline, adam 'bu iftira mıdır, değil midir' diye bakmıyor bile. Aldığı gibi bodoslama dalıyor. Nedir, ne değildir, ne getirir, ne götürür bakmıyor. Gözü kin ve nefretten hiçbir şeyi göremez hale gelmiş. Kılıçdaroğlu bugün Türkiye'nin ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir. Ülkesine devletine milletine her gün iftira yoluyla zarar veren bir kişiyle karşı karşıyayız. Bu kadar önemli görevlerde bulunan birisinin 'Ben yanıltıldım' demeye hakkı yoktur, çünkü gelen her konuyu tetkik etmek, 'doğru mu, eğri mi' diye incelemek, ondan sonra konuşmakla mükelleftir. Bu, gönüllü bir taşeronluk işbirliğidir.
Merkel, 'Türkiye güvenli ülke değildir gitmeyin' dedi. Kendisi açıklama yaptı Alman gazetelerine 'Türkiye güvenli bir ülke değil gelmeyin' dedi. Onlar Türkiye'nin aleyhine ne açıklama yapıyorlarsa, uluslararası güçler, istihbarat örgütleri, gazeteler, devletler, terör örgütleri, onun Meclis'teki ve Türkiye'deki legal görünümlü sözcüsü hiç tereddütsüz CHP. Burada aynısını görüyoruz.

''BU BELGEYİ KİMDEN ALDIĞINI AÇIKLAMASI LAZIM''

Dürüst adam bir belge açıklıyorsa bu belgeyi kimden aldığını da açıklaması lazım. Soruyorum bunu kim verdi sana? FETÖ'cüler mi verdi yoksa bazı ülkelerin istihbarat örgütleri mi verdi yoksa diğer terör örgütlerinden birisi mi verdi veya siz mi oluşturdunuz? Yani seni kim kullanıyor?

''KILIÇDAROĞLU YALAN SÖYLÜYOR BU MÜNAFIKLIK ALAMETİ''

Kılıçdaroğlu konuştuğunda yalan söylüyor bu münafıklık alametidir. İddia yurtdışına para aktarıldığı Man Adası vergi kaçıranlar için bir cennet oraya enişte kardeş buraya para aktardığına ilişkin. Cumhurbaşkanımız net söyledi bunu ispat edin. Bu kağıt parçaları Kılıçdaroğlu'nun yalancılığını ispat eden evrak olduğu için veremiyor. Veremez de.

''ELİNDEKİ KAĞIT PARÇALARINDA GÖNDERİLEN 1 KURUŞ PARA YOK''

Elindeki kağıt parçalarında gönderilen 1 kuruş para yoktur. Elindeki evraklar ya sahtedir ya da çarpıtıyor. Çıkar şu kağıt parçalarını herkese ver. Meclis Araştırması veriyor yahu sen araştırmadın mı? Türkiye'de kullanımı en kolay malzeme Kılıçdaroğlu.'

''ADAMDA UTANMA HİSSİ YOK''

Mustafa Gündoğan özel kalem müdürü diyor. İnsan bi bakmaz mı? Cumhurbaşkanı çıktı dedi benim böyle bir özel kalem müdürüm olmadı. Ahlak sahibi birisinin demesi gerekmez mi biz yanlış yaptık özür dileriz. Adamda tık yok utanma hissi yok. Bunlar haya hissini kaybetmişler. Cumhurbaşkanımız dava açtı bir dava daha açacağını söyledi. Bizim hukukumuzda böyle bir durumda ispat külfeti veriyor anayasa. Bu evrakları götürüp mahkemeye vermeleri lazım. Kılavuzları karga Kılıçdaroğlu'nun.

''DIŞARI 1 KURUŞ PARA GÖNDERMEDİK DİYORUZ''

Böyle bir şey yok. Niye yok? Yapmadık, dışarı para aktarmadık, para göndermedik, 1 kuruş para göndermedik diyoruz. 1 kuruş para dışarı göndermedim. Dışarı bir kuruş para göndermedik, diyoruz. 'Doğrusunu ben söylüyorum, ben göndermedim' diyorsam, bunu gönderdiğimi kim ispat edecek, 'gönderdi' diyen ispat edecek. Bunu neyle ispat etmesi lazım Kendisi 'Ben gönderdiğini ispat ediyorum' dedi salı günü grup toplantısında, o kağıt parçalarını öyle kullandı. Ben de diyorum ki 'Ben göndermedim, o kağıt parçaları sahtedir, senin söylediklerin de yalanlandır.' O zaman üzerine düşen ne, bu kağıt parçalarının sahte olmadığını veya tahrifat yapılmadığını ve doğru olduğunu söylediğini ispat etmesi lazım. Ben şimdi soruyorum Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibine, medyaya bu kağıt parçalarını niye vermiyorsunuz? Daha başka bir şey soracağım, acaba Kılıçdaroğlu bu kağıt parçalarını partide kaç kişiye verdi? Grup başkanvekillerine verdi mi? Partisinden de yeteri kadar insana verdiğini düşünmüyorum. Parti Meclisi'nde müzakere sırasında bu kağıt parçalarını üyelerine dağıtıp siz de teyit edin deyip müzakere mi yaptı yoksa dağıtmayıp sallayıp iftirayı onlara karşı da mı söyledi? Veremez çünkü yalanının ortaya çıkmasından rahatsız olur.''

Kılıçdaroğlu'nun kaynağı yine FETÖ çıktı Kılıçdaroğlu'nun kaynağı yine FETÖ çıktı AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı FETO’nun görevi Kılıçdaroğlu’na FETO’nun görevi Kılıçdaroğlu’na Bellway şirketinden Kılıçdaroğlu açıklaması Bellway şirketinden Kılıçdaroğlu açıklaması Başsavcılık Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı Başsavcılık Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama Kılıçdaroğlu sahte belgeleri kimden aldı? Kılıçdaroğlu sahte belgeleri kimden aldı? Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok Başbakan Yıldırım: Belgeleri savcılığa ver Başbakan Yıldırım: Belgeleri savcılığa ver Kılıçdaroğlu belgeleri FETÖ'den aldığı kanıtlandı Kılıçdaroğlu belgeleri FETÖ'den aldığı kanıtlandı Kılıçdaroğlu'nun, sahte belgede gizlediği detay! Kılıçdaroğlu'nun, sahte belgede gizlediği detay! CHP Genel Merkezi'nden tuhaf 'belge' açıklaması CHP Genel Merkezi'nden tuhaf 'belge' açıklaması Meclis'te tartışma Meclis'te tartışma Erdoğan'ın avukatı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları yalan Erdoğan'ın avukatı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları yalan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AK Parti'den ilk tepki Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AK Parti'den ilk tepki

Başbakan YardımcısıCumhurbaşkanıKemal KılıçdaroğluCumhurbaşkanlığıRecep Tayyip ErdoğanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı