USD (Alış - Satış) : 5,38 - 5,39 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Sıcak Haber : Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'la konuştuk, teröristler Fırat'ın doğusundan gitmeli!..

Sıcak Haber : Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oldu!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddialarına ilişkin "Elinde bilgi belge olmadan ilk yalan söyleyişi değil" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Madem belge var savcılıkla, milletle paylaş" dedi. Erdoğan, yurt dışına giden tek kuruş para olmadığının altını çizdi.

Siyaset / 29 Kasım 2017 Çarşamba 15:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin yakınları hakkında yaptığı ''yurtdışına para gönderme'' iddialarını değerlendirdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Açılışını yaptığımız 7,7 milyar lira yatırım bedeli olan 375 eserin milletimize şehirlerimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Büyükşehir belediye başkanlığı görevine seçildiğimizde dünyanın sayılı şehirlerinden olan İstanbul adeta susuzluktan kıvranıyordu. İSKİ tam manasıyla iflas etmiş her tarafı dökülen adı sadece yolsuzluklarla anılan bir kurum haline gelmişti. O zaman bu kardeşiniz de belediyeyi CHP'den almıştı. İSKİ'yi Veysel hocamızla birlikte ayağa kaldırdık. Bizler yaklaşık 2,5 milyar dolar borçla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni devraldık. İstanbul'u o çöp dağlarından temizledik.''81 VİLAYETİN TAMAMINDA İÇME SUYU MESELESİNİ BÜYÜK ORANDA ÇÖZDÜK''


İktidara geldik gördük ki tam 76 şehrimizde içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Türkiye'nin su sorununu çözümü için Veysel Hocamızı bakanlığın başına getirdik. Ülkemizin 81 vilayetinin tamamında içme suyu meselesini büyük oranda çözdük.

''ANLADIN MI KEMAL?''

Eskiden baraj gibi, büyük altyapı projeleri gibi işleri yabancı firmalar, yabancı müteahhitler yapardı. Çünkü ülkemizin bu konudaki birikimi çok sınırlıydı. Biz tüm çalışmalarımızda olduğu gibi altyapı yatırımlarında da yerli ve milli bir anlayışı öne çıkardık. Anladın mı Kemal? Artık en büyük en iddialı projeleri dahi kendi mühendislerimizle yapabiliyoruz.''KUZEY KIBRIS'A DA SU GÖTÜRDÜK''

Kuzey Kıbrıs'a da su götürdük. Kuzey Kıbrıs'ta da dağıtımını bizler yüklendik bizler yaptık. Bir başka başarılı olduğumuz alan ağaç dikimidir. 2023 yılına kadar ,nşallaj 7 milyar fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Çevrecilikte bizimle kimse yarışamaz. Yok Greenpeace'ymiş onlara sormak lazım kaç ağaç diktiniz?

''ÖĞRETMENLERE BİZİM VERDİĞİMİZ PARAYI KİM VERDİ?''

Çıkıyorlar konuşuyorlar 'Öğretmenlere şu kadar para verseniz bu kadar para verseniz.' Bizim verdiğimiz parayı kim verdi? Biz geldiğimizde öğretmenin aldığı maaş 560-570 liraydı şimdi ise yeni başlayan bir öğretmenin aldığı maaş yaklaşık 3 bin lira civarında. Kılıçdaroğlu akşam başka sabah başka hayatı yalan. Sağlıkta 3 bin 526 yeni sağlık tesisi yaparak çalışan sayısını 892 bine çıkararak her alanda tam bir devrime imza attık. Biraz sonra geleceğim. SSK'nın başında görev yaptın o görev yaptığın zamandaki yolsuzluklarını anlatacağım. Acaba bir dikili ağacın var mı o dönemde?''KILIÇDAROĞLU BUNDAN HABERİN VAR MI?''

Avrasya Tüneli gibi Yavuz Sultan Köprüsü gibi dev projelere biz imza attık ve hayata geçirdik haberin var mı Kılıçdaroğlu? İstanbul'un yeni havalimanı başta olmak üzere pek çok önemli proje devam ediyor. Yılda 90 milyon yolcu kapasiteyle hizmete girecek. Ekonomide buraya iyi dikkat et sen bundan da anlamazsın Türkiye'nin IMF'ye olan borcu 23,5 milyar dolardı 2013 Türkiye'nin IMF'ye borcu yok. Kılıçdaroğlu bundan haberin var mı? Ey Kılıçdaroğlu duy, duy. Kulağın var duymazsın, gözün var görmezsin, ağzın dilin var hakkı hakikatı konuşamazsın. Adeta 5 sente muhtaç Türkiye'yi yılda ortalama 13 milyar dolar doğrudan uluslararası sermaye yatırımı yapılan bir ülke haline bu iktidar getirdi. Türkiye 36 milyar dolar ihracat yapıyordu geldiğimizde şimdi 155 milyar dolar seviyesine doğru gidiyoruz. Tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş bunun örneği Kılıçdaroğlu'dur. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi zenginleştirmek için çok çalıştık. Bugün ise Türkiye güvenlikten ekonomiye kadar her alanda kritik bir dönemden geçiyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARI


Maalesef ülkemizin bunca sorunu arasında bir de ana muhalefet partisinin başındaki zatın hezeyanlarına cevap vermek zorunda kalıyoruz. Milletimin karşısına bu tarz konulardan çıkmaktan utanıyorum ama karşımdaki zatta utanma arlanma hakka hukuka riayet anlayışı olmadığı için mecburen bu konulara girmek zorunda kalıyoruz. Bu zat cumhurbaşkanı ve ailesi yurtdışındaki hesaplara milyonlarca dolar para gönderdi diye iddia ortaya attı. Dün çıktı yurtdışındaki bir şirkete bu kişi bu kadar para gönderdi diye sözler söyledi işte dekontları bunlar dedi. Dekont dediği kağıtları ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi. Avukatlar bunu ilgili savcılığa veriniz medyaya veriniz dedi. O kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor. Aynı zatın elinde belge olmadan ilk yalan söyleyişi iftira atışı değil. Bir ara şahsımla alaklı İsviçre'de hesaplarım olduğunu söyleyip durdu belge gösteremedi rezil kepaze oldu. Dedim ki ispat et bu görevi bırakacağım dedim başbakanlıktan çekileceğim dedim. İspat et ispat ettiğin andan siyaseti cumhurbaşkanlığpı bırakacağım ama sen de bu milletin başına bela olmaktan çekil. Baykal'ı da sıkıntıya soktu ben siyasete girmeyeceğim dedi siyasete girdi. Ertesi gün Baykal'ın kasetini gördüm diye bir şeyler geveledi. Millet buna çarkçı Kemal diyor.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için ilk hizmete girdiğinde bu eseri karalamak için altın klozet iddialarına kadar aylarca diline pelesenk etmişti. Özür dilemeyi aklında bile geçirmedi. Böyle vicdansızlık olur mu? Şimdi Amerika'da FETÖ'cü milletvekillerinin hangi partiden olduğu ortaya çıkıyor CHP'nin FETÖ'cü milletvekilleri. Bunun adı siyaset muhalefet olamaz. Bunun adı daha ileri gitmeyeyim. Bunu adı ana muhalefet değil ana hıyanettir. Türkiye gibi bir ülkenin ana muhalefet partisini bu hale getirmenin kimsenin hakkı yok. Aslında ana muhalefetin içinde debelendiği bu sefil durum işimize geliyor ama ülkemiz için üzülüyoruz. İnsan mindere çıktığı zaman eline gelebilecek dengi sayılabilecek bir rakip görmek istiyor. Karşınızda bir karikatür tipli birini buluyorsunuz.

Dün şahsımın ve iddialarda ismi geçen arkadaşlarımızın avukatı açıklama yaptı bu açıklamada iddialar yalanlanarak belge olduğu öne sürülen kağıtların savcılığa verilmesi çağrısında bulunuldu. 1 saat öncesine kadar sordum henüz bu yönde gelişme olmadığını dediler. Onları kürsüden sallamayı bırak milletimizle ve ilgili mercilerle paylaş git savcılığa teslim et. Suçlu varsa ortada git teslim et ondan sonra çok daha rahat tepinirsin. Kürsünde ifade ettiği isimlerin çoğu şirketler kurmuş işadamlarıdır. Tayyip Erdoğan belediye başkanı değilken de bu insanlar ticaretle uğraşıyordu. Bu zat önce şahsımın çocuklarımın eski özel kalem müdürüm diye ifade ettiği o şahıs benim özel kalem müdürüm hiçbir zaman olmadı. Zerre kadar sende şahsiyet varsa Mustafa Erdoğan ne zaman özel kalem müdürlüğü yaptı ispat et.Aslında ticaretle uğraşan birisi yurtiçinde de yurtdışında da şirket kurar satar para havale eder alır. Bu 5 isim, asla o zikrettiği şirkete veya yere para göndermiş de değil. Tam aksine, mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi, oraya para gitmedi.

Buradaki tek sorun, ortada bu zatın iddia ettiği gibi yurt dışına giden tek kuruş para olmayışıdır. Belki anlamamış diye bu zat için bir kez daha tekrarlıyorum, iddia edildiği gibi yurtdışına giden tek kuruş yok. Dolayısıyla bu zatın söylediği yalan mı? Yalan. Bu zat bir kez daha müfteri durumuna düştü mü, düştü. Peki, bu durum karşısında yüzü kızaracak mı? Hiç sanmıyorum. Maşallah kendisinde manda derisi gibi yüz var. Bu zat, hızla siyaset çöplüğüne doğru yuvarlanıyor. Milletimiz, eski Türkiye'nin siyaset anlayışının bu son temsilcisini de en kısa sürede hak ettiği yere gönderecektir. Hiç endişem yok.

Lafla peynir gemisi yürümez güneş balçıkla sıvanmaz. Ticaretle uğraşmak asla utanılacak bir şey değildir. Bizim de milletimizin de eli bu müfteri zatın yakasında olacaktır. Burada ismi geçen 5 kişi onlar en üst düzeyden zaten davalarını açacaklar yakasından bu adamın düşmeyecekler. Yargıda bu hak aranacaktır. Ben de ayrıca tekrar buna yeniden dava açacağım. Hukukta hakkımızı yeniden aramanın peşinde olacağım. Çık da bir gün biz de şunu şunu şunu yaptık de. Hiçbir zaman böyle bir şey duyamazsınız bu zattan sadece yalan iftira...''


 

Kılıçdaroğlu'nun kaynağı yine FETÖ çıktı Kılıçdaroğlu'nun kaynağı yine FETÖ çıktı AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı FETO’nun görevi Kılıçdaroğlu’na FETO’nun görevi Kılıçdaroğlu’na Bellway şirketinden Kılıçdaroğlu açıklaması Bellway şirketinden Kılıçdaroğlu açıklaması Başsavcılık Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı Başsavcılık Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklama Kılıçdaroğlu sahte belgeleri kimden aldı? Kılıçdaroğlu sahte belgeleri kimden aldı? Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yurt dışına giden tek kuruş para yok Başbakan Yıldırım: Belgeleri savcılığa ver Başbakan Yıldırım: Belgeleri savcılığa ver Kılıçdaroğlu belgeleri FETÖ'den aldığı kanıtlandı Kılıçdaroğlu belgeleri FETÖ'den aldığı kanıtlandı Kılıçdaroğlu'nun, sahte belgede gizlediği detay! Kılıçdaroğlu'nun, sahte belgede gizlediği detay! CHP Genel Merkezi'nden tuhaf 'belge' açıklaması CHP Genel Merkezi'nden tuhaf 'belge' açıklaması Meclis'te tartışma Meclis'te tartışma Erdoğan'ın avukatı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları yalan Erdoğan'ın avukatı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları yalan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AK Parti'den ilk tepki Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AK Parti'den ilk tepki

GreenpeaceKemal KılıçdaroğluAfrikaRecep Tayyip ErdoğanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı