Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
Kırıkkale'de Vurulan Bir Flamingo Öldü

Kırıkkale'de Vurulan Bir Flamingo Öldü

Kırıkkale - Kırıkkale'de avcılar tarfından vurulduğu iddia edilen flamingo öldü
YaşamKaynak :AA04 Haziran 2013 Salı 13:51:46
1234Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı

Kırıkkale-Kırşehir sınırında yaralı olarak bulunan flamingo vatandaşlar tarfından Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine götürüldü.

KÜ Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Gazyağcı, yaptığı açıklamada, vatandaş tarafından flamingonun yaralı olarak fakülteye getirildiği belirtilerek, şunları söyledi:

"Kuş, getirildiğinde vücudunun çeşitli yerlerinde saçma izi bulunuyordu. Aynı zamanda çıkan saçmalardan hayvan felç olmuştu. Hemen rontgen çektik. Serumlu ilaç vermeye başladık. Yaşama tutunsun diye adını 'Umut' koyduk. Bütün çabalarımıza rağmen saçmaların kuşun etine temas etmesi sonucunda zehirlenerek öldü. Flamingolar Türkiye'de ender görülen kuş türlerinden. Ülkemize misafir olarak gelirler. Dinlendikten sonra anavatanlarına göç ederler. Dünyada bazı ülkeler flamalarında dahi kuşun amblemini kullanıyor. Bizde ise telef ediliyor. Konuyu Orman ve Şu İşleri Bakanlığına bildirdik."

KÜ Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Arıkan da vatandaşları yabani kuşlara zarar vermemeleri, hasta veya yaralı bir şekilde buldukları hayvanları tedavi için fakülteye getirmelerini konusuhda uyararak, her canlının yaşam hakkı olduğunu belirtti.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
Okyanusun Ortasındaki Sakinlik!
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.