Türkiye'nin en geniş haber portalı
ANA SAYFA Güncel Ekonomi Siyaset Spor Dünya Sağlık Teknoloji Eğitim Kültür-Sanat Yaşam Magazin 3. Sayfa Televizyon
'Bakıcı Anne Eğitimi'

'Bakıcı Anne Eğitimi'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türk Pediatri Derneği arasında yapılan protokol çerçevesinde, İçel'de Yetiştirme Yurdu, Çocuk Yuvası ve Çocuk Evlerinde çalışan bakıcı annelere yönelik eğitim semineri verildi.
EğitimKaynak :İHA20 Ocak 2013 Pazar 14:55:11
Haber Etiketleri :,  Çocuk Yuvası
12Bu habere bakanlar bu içeriklere de göz attı

Halkkent Toplum Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İçel İl Müdürü Selahattin Bulut, kurum olarak her alanda olduğu gibi çocuklara yönelik hizmet veren kuruluşlardaki personellerin eğitimine de büyük önem verdiklerini, bu kapsamda gerek il müdürlüklerinde, gerekse işbirliği protokolü imzalanan kuruluşlarla ortaklaşa eğitim programları düzenlediklerini söyledi.

Bulut'un konuşmasının ardından devam eden seminerde, İçel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Delibaş tarafından personele eğitici bilgiler verildi.

Delibaş, çocuk 4 yaşına geldiği halde, gece veya gündüz ara sıra da olsa altını ıslatmaya devam ediyorsa, bunun duygusal bir probleme işaret ettiğini belirterek, "Ancak her altını ıslatma olayını psikolojik bir sebebe bağlamak doğru değildir. Bu durumda anne-babalar psikologa gitmeden önce bir çocuk doktoruna müracaat etmeleri doğru olacaktır. Çocukta altını ıslatmaya yol açan organik bir bozukluk olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ateşli hastalıklar, böbrek ve idrar yolları enfeksiyonları da altını ıslatmaya yol açabilmektedir. Çocuklardaki bu tür altını ıslatmalar genelde kalıcı değil ve tedavi edilebilmektedir" dedi.

GÜNCEL VİDEOLAR
Son Foto Galeriler
İzlandalı Muhteşem Atlar
GÜNÜN MANŞETLERİ
www.beyazgazete.com Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve EPA Fotoğraf Ajansı'nın resmi abonesidir. Beyaz Gazete Broadcast Video çözümleri Metus teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.
Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.