USD (Alış - Satış) : 5,80 - 5,81 EURO (Alış - Satış) : 6,59 - 6,61

KPSS sınav giriş yerleri netleşti

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) düzenlenecek.

/ 06 Temmuz 2011 Çarşamba 16:29
KPSS sınav giriş yerleri netleşti

ÖSYM-KPSS ( Kamu Personeli seçme sınavı ). ÖSYM-KPSS Sınav Giriş Belgesi. ÖSYM-KPSS Sınav Giriş Belgesinde yeni döneme geçildi. ÖSYM-KPSS Sınav Giriş Belgesi artık evlere gönderilmeyecek. ÖSYM-KPSS Sınav Giriş Belgesini ÖSYM-KPSS adayları internet üzerinden öğrenecek. ÖSYM-KPSS Sınav Giriş yerlerini öğrenmek için ÖSYM-KPSS adayları www.ais.osym.gov.tr (Aday işlemleri sistemi)'den öğrenecekler.

Öğretmenlik ve A grubu kadrolar için KPSS hafta sonu yapılacak

2011 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı, 9–10 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

ÖSYM, ‘2011 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik’ başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, 2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’nın 9–10 Temmuz 2011 tarihlerinde 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da, cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, sınavın sabah oturumları 09.30'da, öğleden sonraki oturumları 14.30’da başlayacak. Cumartesi sabah oturumunda 474 bin 184, cumartesi öğleden sonra oturumunda 278 bin 047, pazar sabah oturumunda 115 bin 620, pazar öğleden sonra oturumunda ise 70 bin 889 olmak üzere, toplam 938 bin 740 aday sınava alınacak.
Adaylar sınava, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınava girecekleri her oturum için ayrı ayrı edinecekleri Sınava Giriş Belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile girecekler. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.

Soru kitapçığını okuyamayacak derecede görme özürlü olan adaylar, ellerini kullanamayan adaylar ya da benzer başka sağlık sorunu olan adaylardan başvuru sırasında sağlık kurulu raporunu ulaştıranlardan gerekenlere sınav esnasında okuyucu/işaretleyici yardımı verilecek.

Daha sonra sağlık sorunu oluşan adayların, durumlarına uygun sınav koşullarının sağlanabilmesi amacıyla, üniversite veya devlet hastanelerinden alacakları raporlarını, genel amaçlı dilekçe ekinde en geç 6 Temmuz 2011 saat 17.00'ye kadar ÖSYM'ye ulaştırmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra ÖSYM'ye ulaşan raporlar işleme alınmayacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilecek sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak. Sınavın sabah oturumları 09.30'da, öğleden sonraki oturumları 14.30'da başlayacak.

Cumartesi sabah oturumuna 474 bin 184, cumartesi öğleden sonra oturumuna 278 bin 47, pazar sabah oturumuna 115 bin 620, pazar öğleden sonra oturumuna 70 bin 889 olmak üzere, toplam 938 bin 740 aday sınava katılacak.

Adaylar sınava, ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınava girecekleri her oturum için ayrı ayrı edinecekleri sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaport ile girecekler. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.

Soru kitapçığını okuyamayacak derecede görme özürlü olan adaylar, ellerini kullanamayan adaylar ya da benzer başka sağlık sorunu olan adaylardan başvuru sırasında sağlık kurulu raporunu ÖSYM'ye ulaştıranlara sınav esnasında okuyucu/işaretleyici yardımı verilecek.

Daha sonra sağlık sorunu oluşan adayların, durumlarına uygun sınav koşullarının sağlanabilmesi amacıyla üniversite veya devlet hastanelerinden alacakları raporlarını, ''Genel Amaçlı Dilekçe''ye ekleyerek en geç 6 Temmuz 2011 tarihi mesai saati sonuna kadar ÖSYM'ye ulaştırmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra ÖSYM'ye ulaşan raporlar işleme alınmayacak.

KPSS Giriş Belgesi Evlere Gönderilmeyecek

KPSS ( Kamu Personeli seçme sınavı ). KPSS Sınav Giriş Belgesi. KPSS Sınav Giriş Belgesinde yeni döneme geçildi. KPSS Sınav Giriş Belgesi artık evlere gönderilmeyecek. KPSS Sınav Giriş Belgesini KPSS adayları internet üzerinden öğrenecek. KPSS Sınav Giriş yerlerini öğrenmek için KPSS adayları www.ais.osym.gov.tr (Aday işlemleri sistemi)'den öğrenecekler.

2011 KPSS A ve Öğretmenlik sınavına sayılı günler kaldı. 9-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak sınav öncesi adayların sınava girecekleri yerler de belli oldu.

ÖSYM bu yıl sınava girecek adaylara 'Sınava Giriş Belgesi'ni posta ile göndermeyecek. KPSS adayları bu belgeyi ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenebilecek.

Cumartesi ve Pazar oturumu ile sadece Cumartesi günü tek oturuma girecek adayların sınav yerleri ÖSYM'nin www.ais.osym.gov.tr (Aday işlemleri sistemi) adresinden açıklandı.

T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girecek olan adaylar 'sınav giriş bilgilerim' bölümünden hangi yerde sınava gireceklerini öğrenebilecek.

Sınava Giriş Belgesi her oturum için ayrı ayrı olarak düzenlendi. Adaylar bu belgenin çıktısı ile sınava girecek ve ÖSYM ayrıca adaylara 'Sınav Giriş Belgesi' göndermeyecek.

Adaylar girdikleri her oturum ait 'Sınav Giriş Belgesi'ni sınava girerken yanında bulunduracak.ÖSYM'den iptal!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sürücü belgesi olmayan öğrencinin Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nı, ehliyetle sınava girdiği gerekçesiyle iptal etti. ÖSYM'ye sürücü belgesi olmadığını izah edemeyen öğrenci, mağduriyetinin giderilmesi için savcılığa dilekçe verdi.


Kastamonu Orman Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Fatih Ciğci, 28 Kasım 2010 tarihinde KPSS'ye, girdi. 8 ay boyunca sınava hazırlanan Ciğci, heyecanla sınavın sonucunu beklerken büyük bir sürpriz yaşadı. Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte internetten ÖSYM'nin sitesini giren Fatih Ciğci, sınavının iptal edildiğini gördü. Önce ÖSYM'yi telefonla arayan Ciğci, bir sonuç alamayınca, sınavının iptal gerekçesini öğrenmek için yazılı başvuruda bulundu. 3 Ocak 2011'de ÖSYM'ye dilekçe yazan Ciğci, yaklaşık 2 ay sonra cevap alabildi.


Ciğci'nin dilekçesine Sınav Hizmetleri Müdür Vekili Turay Karadere tarafından cevap gönderildi. Yazıda "Merkezimizin 5 Ekim, 2 Kasım ve 22 Kasım tarihli basın duyurularında ve 23 Kasım 2010 tarihinde internet sitesinden güncellenerek yeniden yayınlanan 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS ortaöğretim/ön lisans ) kılavuzu sayfa 3, 2.2 de merkezimizce uygulanan sınavlarda, sınava girebilmek için sınava giriş ve kimlik belgesinden başka adayın kimliğini gösteren fotoğraflı, soğuk damga ile onaylı bir özel kimlik belgesinin gerektiği, özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ve pasaportun kabul edileceği, başka hiçbir belgenin özel kimlik belgesi olarak kabul görmeyeceği belirtilmiş, nüfus cüzdanını veya pasaportunu yanında bulundurmayan adayın kesinlikle sınava alınmayacağı, sınava alınsa bile sınavının geçersiz sayılacağı vurgulanmıştır. Yukarı da belirtilen kural gereği ÖSYM yürütme kurulunun 24 Aralık 2010 tarih ve 2010/44 sayı kararı ile sınav sonucunuz geçersiz sayılmıştır. Bilgilerinize rica ederim." ifadelerine yer verildi.

Sınav iptal gerekçesini net olarak öğrenemeyen Ciğci, bu kez Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe yazdı. Ciğci, sınavının iptal gerekçesini ancak 10 Mayıs'ta ÖSYM'den gelen ikinci yazıda öğrenebildi. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in imzası bulunan yazıda iptal gerekçesi olarak, 'sınava sürücü belgesiyle' girmesi gösterildi. Ehliyeti olmayan Fatih Ciğci, bu durumu bir türlü ÖSYM yetkililerine anlatamadı. Ciğci, ehliyeti olmadığını mahkemede ispatlayacak.


Kastamonu Orman Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi olan Fatih Ciğci (22) yaşadığı bu gelişmeler üzerine ÖSYM'ye suç duyurusunda bulundu. Büyük umutlarla KPSS'ye hazırlandığını gelen sonuç ile adeta yıkıldığını belirten Ciğci, "Sürücü belgem yok, hiç olmadı. Sürücü belgesiyle sınava girdiğim gerekçesi ile mağdur duruma düşürülmem hem komik hem de çok büyük yanlış. ÖSYM bu hatayı yapabilecek kadar basit bir kurum olamaz. Hakkımı sonuna kadar arayacağım." ifadelerini kullandı.Öğretmenlik başvuruları başladı!

MEB, 1 Haziran 2011 tarihinde yapılan kadrolu öğretmen ataması kapsamında ilk atama çeşidiyle atanan 14 bin 277 sözleşmeli öğretmenden 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri çerçevesinde kadrolu öğretmenliğe geçenlerden boşalan ve boş olan toplam 6 bin 575 kadroya kadrolu öğretmen atayacak.

Başvurular, Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu (Haziran 2011) hükümleri çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSS puanına göre, ilk atama çeşidiyle bugünden itibaren 4 Temmuz 2011 tarihine kadar elektronik ortamda alınacak.

Öğretmen atamaları 6 Temmuz 2011'de yapılacak. Ataması yapılan öğretmenler, 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

Atama yapılacak alanlar, alanların taban puanları ve kontenjanları şöyle:

''Ahşap Teknolojisi, 60, 4; Beden Eğitimi 65, 277; Bilişim Teknolojileri, 75, 94; Biyoloji, 80, 14; Büro Yönetimi ve Sekreterlik, 60, 1; Coğrafya, 65, 59; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, 45, 22; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 0, 345; El San.Tek./El Sanatları, 72, 1; El San.Tek./Nakış 67, 1; Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik 65, 9; Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik 78, 4; Fen ve Teknoloji 83, 178; Görsel Sanatlar/Resim, 60, 123; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, 30, 2; İ.H.L. Meslek Dersleri, 0, 23; İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 82, 146; İngilizce, 65, 376; İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, 55, 5; Kimya/Kimya Teknolojisi, 80, 17; Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, 65, 1; Matematik, 80, 146; Metal Teknolojisi, 65, 7; Muhasebe ve Finansman, 60, 4; Müzik, 35, 126; Okul Öncesi Öğretmenliği, 39, 944; Rehber Öğretmen, 0, 769;Sınıf Öğretmenliği, 67, 2 bin 57; Sosyal Bilgiler, 70, 140; Tarih, 75, 59; Teknoloji ve Tasarım, 0, 257; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, 65, 1; Türk Dili ve Edebiyatı, 74, 238; Türkçe, 81, 122; Yiyecek İçecek Hizmetleri, 55, 3.''

Atama yapılacak iller arasında Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van yer alıyor.

Taban puanı ''sıfır'' olarak belirlenen branşlara başvuran öğretmen adayları, KPSS'den aldıkları puanların yüksekliğine göre sıralanıp, belirlenen kontenjan dahilinde atanacak.BaşsavcılığıSınıf ÖğretmenliğiÖğretmenKaradereİlköğretim OkuluFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı