USD (Alış - Satış) : 3,78 - 3,78 EURO (Alış - Satış) : 4,64 - 4,65

Direksiyon sınavı ne zaman? Ehliyet sınav sonuçları

Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? MEB Ehliyet sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar Direksiyon sınavı ne zaman girecek? Direksiyon sınavı için tıklayınız. İşte Direksiyon sınavı tarihi?...

Diğer / 05 Ocak 2011 Çarşamba 14:26
Direksiyon sınavı ne zaman? Ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.18 Aralık ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.MEB ehliyet sınav sonuçları sorgulama paneli sitemizde. İşte Ehliyet sınav sonuçları18 Aralık Ehliyet Sınav sonuçları açıklandı. 18 Aralık 2010 MTSS sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren siteniz beyazgazete.com adresinde yayınlandı. 18 Aralık 2010 MTSS Ehliyet sınav sonuçları sorgulama paneli.

MEB Ehliyet sınavından her ayrı kategori için 70 ve üzeri alan adaylar direksiyon sınavına katılmaya hak kazanacaklar. Ehliyet sınav sonuçları MEB sitesinden resmi duyuru ile 3 Ocak tarihinde açıklanması beklenirken direksiyon sınavıda sonuçların açıklanmasından 1 hafta sonra gerçekleştilecek.

Her iki sınavdan da geçen sürücü adaylarını ehliyetlerini almak için emniyet müdürlüklerinde zorlu bir süreç bekliyor. Ehliyetlerini almak isteyen adaylar sonuçlarını öğrenmek için bilgisayar başından ayrılmıyorlar. MEB 18 Aralık Ehliyet sınav sonuçlarını bu hafta içerisinde açıklaması bekleniliyor. Ehliyet Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz beyazgazete'de aynı anda yayınlanacaktır. 18 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları için aktif olacak olan linke tıklayarak sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz..

Her iki sınavdan da geçen sürücü adaylarını ehliyetlerini almak için emniyet müdürlüklerinde zorlu bir süreç bekleyecek.

Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız 

Ehliyetsiz harç parası fazla!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, harç parasının yüksek olmasından dolayı sürücü adaylarının kursu başarıyla bitirmiş olmasına rağmen ehliyetini alamadıklarını bildirdi.

Tankut, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in cevaplaması talebiyle verdiği yazılı soru önergesinde, "Ülkemizde milyonlarca insanın, gerek özel ihtiyaçtan dolayı gerekse iş bulabilme amacıyla başta otomobil olmak üzere dolmuş, otobüs, kamyon ve iş makinesi gibi araçları kullanabilmek için ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ancak harç paralarının yüksek olmasından dolayı bugün on binlerce vatandaşımız, sürücü kurslarındaki derslere girerek sınavı geçmesine ve hak etmesine rağmen ehliyetini alamamaktadır" dedi.

Ehliyetine el konulanlar SÜDGE eğitimiyle ehliyetlerine kavuşabilecek

Kars İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi tarafından Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) düzenlenecek. Alkollü araç kullanımı nedeniyle sürücü belgelerine el konan sürücülerin katılmaları zorunlu olan SÜDGE programının başvuruları başladı.

Kars Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç, ehliyetleri Emniyet Müdürlüğü'nce alınan sürücülerin, belgelerine el konulduğu tarihten itibaren 12 ay içinde ilgili birime müracaatlarının zorunlu olduğunu söyledi.

18 ARALIK EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI!

18 Aralık Ehliyet Sınavı B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

18 Aralık Ehliyet Sınavı H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

18 Aralık Ehliyet Sınavı C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

18 Aralık Ehliyet Sınavı A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

18 Aralık Ehliyet Sınavı F-G Sınıfı Soruları ve Cevap AnahtarıAlmanya 2011 yılına yeni yasaların getirdiği yeniliklerle girdi. Yeni yıl ile birlikte başta trafik ve eğitim olmak üzere birçok alanda yenilikler getiren yasalar yürürlüğe girdi.Bunların en önemlilerinden biri de, 17 yaşından itibaren sürücü belgesi, diğer adıyla ehliyet alma imkanı. Geçtiğimiz yılda onaylanan yasa ile 17 yaşından itibaren sürücü belgesi almak mümkün hale geldi. Ancak uygulama eyaletlere bırakılıyor. Bazı eyaletler geçen yıldan itibaren pilot uygulamalara başlamıştı. Düzenleme ile, 17 yaşındaki sürücüler, yanlarında tecrübeli bir araç sürücüsü bulunması halinde direksiyon başına geçebilecek. Yapılan testler, böylesi şartlarda araç süren gençlerin, 18 yaşını geçmiş olan sürücülerden daha az kaza yaptıklarını ortaya koymuştu.Yeni yıldaki önemli yeniliklerden biri de, artık akaryakıt istasyonlarında yeni bir akaryakıtın daha yerini alması. Artık istasyonlarda "Bio-Ethanol" adlı yeni bir benzin türü daha yerini aldı.

Sürücü adaylarında aranacak şartlar:

Sürücü belgesi alacaklarda aşağıdaki şartlar aranır;

A) Yaş Şartı:

1-A1, A2, F ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların 17,

2-B ve G sınıfı sürücü belgesi alacak olanların 18,

3-C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacak olanların 22 (Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksek okullarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.), yaşını bitirmiş olmaları,

B) Öğrenim Şartları;

F,G ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların ilkokulu,

A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücülerin en az ortaokulu veya 8 yıllık temel eğitimi bitirmiş olmaları,(Bu şart Milli Eğitim Bakanlığı'nın 22 MART 2000 tarihli emriyle ilkokul mezunları 21 Aralık 2004 yılına kadar uzatılmıştır)

C) Sağlık Şartları;

Sürücü belgesi alacakların, resmi ve özel sağlık kuruluşlarında İç Hastalıkları, Ortopedi, Göz, Kulak-Burun-Boğaz ve Psikiyatri uzmanları bulunan Sağlık Kurulunca, yönetmelikte belirtilen esaslara göre "Sürücü Olur" raporu almaları gerekir. Ortopedist bulunmadığı takdirde Genel Cerrahtan, Psikiyatri uzmanı bulunmadığı durumlarda Nörölog veya Psikologtan görüş alınarak Sağlık Kurulu kararını verir. Sağlık Kurulu raporuna bir defaya mahsus olmak üzere itiraz halinde Sağlık Bakanlığı nihai karar için sürücü adayını bir başka Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu'na sevkeder.

Ancak, verilen sağlık raporlarının eksik veya gerçeğe uygun olmamasının tesbiti halinde, sorumlular hakkında Türk Ceza Kanununa göre işlem yapılmakla birlikte, bu tabiplerin daha sonra verecekleri raporlar da geçersiz sayılır.

D) Eğitim ve sınav şartı;

Sürücü kursuna katılmış ve yapılan sınavları da başararak sertifika almış olmaları

E) Hükümlü olmama şartları;

Türk Ceza Kanunu'nun 403 ve 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 Sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanun'un 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 inci Maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmaları,

Önceden verilmiş aynı sınıf ve başka sürücü belgesinin bulunmaması, sürücü belgelerinin süresiz alınmamış olması veya geçici olarak geri alınmış ise sürenin dolmuş bulunması zorunludur.

Sağlık BakanlığıYılmaz TankutBenzinMilletvekiliYeni YılFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı