USD (Alış - Satış) : 5,35 - 5,36 EURO (Alış - Satış) : 6,07 - 6,08

Mpm'den Yönetim Danışmanlığı Hizmeti

Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Balaban, kurum olarak kamu ve özel sektörde verimliliği artırmaya yönelik Yönetim Danışmanlığı hizmetleri sunduklarını söyledi.

/ 04 Ocak 2011 Salı 09:25
Mpm'den Yönetim Danışmanlığı Hizmeti

Balaban, yaptığı açıklamada, 1988 yılında Danışmanlık Bölümünün kuruluşu ile MPM'nin danışmanlık çalışmalarının, planlı ve sistematik bir kimlik kazanarak daha da etkinleşip geliştiğini, çeşitlendiğini ve hızlandığını belirtti. "Bugün MPM, çeşitli disiplinlerden gelen, iyi eğitimli ve deneyimli bir danışman kadrosuna sahiptir. Bu seçkin kadro gerektiğinde MPM'nin Dış Danışmanlar Havuzu'nda yer alan deneyimli dış uzmanlar ile de desteklenmektedir" diyen Balaban, şunları kaydetti:
"MPM, danışmanlık hizmetlerinin amacı; MPM'nin misyonu çerçevesinde, resmi ve özel sektördeki kuruluş ve işyerlerinde, verimi artıracak ve israfı önleyecek modern bilgi ve metotları araştırıp bulmak; bunları uygulamaya koymak ya da yaymak için danışmanlık çalışmalarında bulunmak olarak ifade edilebilir. MPM, bu amaç doğrultusunda, günümüzün pazar ve rekabet ortamında varlığını sürdürmek isteyen kuruluşlar için geniş bir yelpazede danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler ölçek, sektör, kamu ya da özel kesim farkı gözetilmeksizin, talebe bağlı olarak ücretli veya ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretsiz danışmanlıkların tamamına yakını iller düzeyinde oluşturulan Verimliliği Artırma Projeleri (VAP) kapsamında verilmektedir."
Balaban, MPM'nin danışmanlık hizmetlerinin, kural olarak kendi uzmanları tarafından yürütülmekte olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:
"Ancak MPM kendi elemanlarının iş yükü ya da uzmanlık alanlarına uygun düşmeyen danışmanlık taleplerini karşılayabilmek için uzmanlık bilgi ve tecrübelerine güvendiği dış uzmanlardan da yararlanabilmektedir. Merkezimizde bu amaçla bir dış danışmanlar havuzu oluşturulmuştur. Danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesinde izlenen bir başka yaklaşım da çalışma yapılan işletmelerdeki elemanların merkezimiz uzmanları tarafından eğitilerek, ortak çalışma grupları oluşturulması şeklindedir. Böyle bir yaklaşım ile bir taraftan merkezimiz uzmanlarının işleri büyük ölçüde desteklenerek kolaylaşmakta, diğer taraftan çalışmalara fiilen katılan işletme elemanları, danışmanlık süreci içinde daha ilerideki tarihlerde danışmanlık konusu ile ilgili güncelleme çalışmalarını dış yardım almadan yapabilecek nitelikte yetişmiş olmaktadırlar."
Uluslar arası rekabet ve ekonomik kriz ortamında yaşamını sürdürmek isteyen kurum, kuruluş ve işletmelerin, mali sıkıntılarına rağmen profesyonel danışmanlık hizmetlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarına dikkat çeken Balaban, sözlerini şöyle tamamladı:
"Kurum, kuruluş ve işletmelerin mali sıkıntılarını bilen merkezimiz, kar amacı gütmeyen, kamu kurumu niteliğiyle danışmanlık hizmetleri için sadece zorunlu giderlerini karşılamaya yönelik bir ücret almakta; zaman zaman da verimlilik artırma tekniklerinin kullanımını özendirmek amacıyla alması gereken ücretlerde bazı indirimler uygulayabilmektedir. Ayrıca KOBİ'ler belirli şartları yerine getirdiği takdirde, KOSGEB'in danışmanlık desteklerinden yararlanabileceklerdir."

BalabanKosgebEkonomik KrizFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı