USD (Alış - Satış) : 4,47 - 4,47 EURO (Alış - Satış) : 5,27 - 5,28

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı Malatya'da

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, krizden çıkışın yegane yolunun Türk milletinin hakemliğine gidilmesi olduğunu söyledi.

Siyaset / 28 Şubat 2010 Pazar 13:56
Mhp Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı Malatya'da

  Malatya Anemon Otel ' de basın toplantısı dü ; zenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Deniz Bö ; lü ; kbaşı ' na , Balyoz operasyonu ile ilgili gö ; rü ; şleri soruldu . Bö ; lü ; kbaşı da , eğer varsa bir suç ; ve suç ; lu hukuk kuralları iç ; erisinde ortaya ç ; ıkarılması gerektiğini belirterek şö ; yle konuştu : ' Hukuk kurullarına riayet edilip hızlı ç ; alışılmalıdır . Hukuk kurulları siyasi baskılardan uzak ç ; alışmalıdır . Yasalar ihlal ediliyorsa , o da bir suç ; tur . Hiç ; kimsenin suç ; işleme imtiyazına sahip olmadığını
sö ; ylerken , buna hakim ve savcılar da dahildir . Sayın genel başkanımızın dediği gibi , hukuk eleğinden geç ; mesidir . Elek altında kalanlar hukuk kuralları cerç ; evesinde cezasını gö ; rü ; r , elek ü ; stü ; nde kalanlardan iktidar ö ; zü ; r dilemelidir . Hukuki sü ; recin sonucunu beklemek en doğru olacaktır . Hukuk da doğru işlemelidir . '

Bir basın mensubunun ' Yapılacak erken seç ; imde tek başına iktidar ç ; ıkmazsa ve MHP ile AK Parti koalisyonu durumu ortaya ç ; ıksa , nasıl davranırsınız ' sorusuna Bö ; lü ; kbaşı , ' AKP ile hiç ; bir şekilde bir araya gelemeyiz ' diye cevap verdi .
Erken seç ; im gerektiğini ileri sü ; ren Bö ; lü ; kbaşı , 17 Temmuz 2011 de yapılması planlanan seç ; imleri kimsenin beklemeye tahammü ; lü ; olmadığını sö ; yledi . Sayın başbakan ne kadar aksini sö ; ylese de , krizden ç ; ıkışın yegane yolunun Tü ; rk milletinin hakemliğine gidilmesi olduğunu anlatan Bö ; lü ; kbaşı , şunları sö ; yledi : ' Sahte demokrasi havariliği yapan sayın başbakanın sandıktan kaç ; masının bir izahı yoktur . MHP olarak bu yıl sandığın milletin ö ; nü ; ne getirilmesinin tek ç ; ıkar yol olduğu dü ; şü ; ncesindeyiz . '
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' ın psikolojini neron psikolojine benzeten Bö ; lü ; kbaşı , ' Herşeyi yakmaya , yıkmaya , kendisiyle birlikte Tü ; rkiye rejiminin geleceğini ateşe atmaya hazır bir psikoloji iç ; indedir . Başıboş , bir serseri mayın gibi Tü ; rkiye ' yi yö ; netmektedir ' iddiasında bulundu .

Bö ; lü ; kbaşı , ö ; zelleştirmenin kamu yararına yapılmadığını savunup , ö ; zelleştirmeyi milli varlıkların yabancılaştırılması olarak gö ; rdü ; klerini dile getirdi . Malatya ' da ö ; zelleştirilen Sü ; merbank ve TEKEL gibi yerlerin durumunu hatırlatan Bö ; lü ; kbaşı , şeker fabrikasının da ö ; zelleştirilmesini tenkit etti .


BaşbakanBalyoz OperasyonuAk PartiMilletvekiliBasın KuruluşuFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı