USD (Alış - Satış) : 5,35 - 5,36 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Kültür Bak Ertuğrul Günay Diyarbakır'daanı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır'da İçkale'nin kültür müzesi haline geleceğini söyledi.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 13:39
Kültür Bak Ertuğrul Günay Diyarbakır'daanı

  Bakan Gü ; nay ayrıca Tü ; rkiye ' nin son yıllarda turizmde dü ; nyanın sayılı ü ; lkelerinden birisi haline geldiğini bildirdi .
Kü ; ltü ; r ve Turizm Bakanı Ertuğrul Gü ; nay ilk olarak Diyarbakır Valiliği ' ni ziyaret ederek Vali Hü ; seyin Avni Mutlu ' dan kent hakkında bilgi aldı . Bakan Gü ; nay ' a ziyaretinde AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Abdurrahman Kurt , Osman Arslan ve Kutbettin Arzu da eşlik etti . Vali Hü ; seyin Avni Mutlu tarafından karşılanan Bakan Gü ; nay , Diyarbakır ' ın vatanın en ö ; nemli kö ; şelerinden bir tanesi olduğunu belirterek , ' Tü ; rkiye son yıllarda turizmde dü ; nyanın sayılı ü ; lkelerinden birisi haline geldi . 2009 yılında dü ; nyada
ciddi bir gerileme yaşanırken , ö ; nde gelen 10 turizm ü ; lkesi arasında sadece Tü ; rkiye bir ö ; nceki yıla oranla gelen ziyaretç ; i sayısını artırmayı başardı . Yabancı olarak 17 milyondan fazla kişi geldi ü ; lkemize . Diyarbakır ' ın İç ; kale ' de ç ; ok ö ; nemli bir ç ; alışma yapıyoruz . İç ; kale Tü ; rkiye ' nin en ilginç ; kü ; ltü ; r vahasıdır . İç ; kale bir kü ; ltü ; r mü ; zesi haline gelecek . Orada ç ; ok ilginç ; bir mü ; ze ç ; alışması yapıyoruz . Onu da bu yıl iç ; inde tamamlama konusunda ç ; alışmalar yapıyoruz . Surlarda ç ; ok ö ; nemli yenilemeler yapıyoruz . Ç ; ok ender yapılardan bir tanesi . Diyarbakır ' ın ; Tü ; rkiye ' nin uyumlu renkli kü ; ltü ; rü ; iç ; inde ç ; ok ö ; nemli yeri var . Geç ; miş yıllarda ç ; ok anlamsız siyasal gerginlikler ç ; ok renkliliği olduğunun farkına varmadan yanlışlıklar yaptılar . Tatsızlıklar meydana geldi . Tü ; rkiye ' nin bü ; tü ; nü ; ne ve bu yö ; renin insanına bir yararı olmadı . Bunları geride bırakıyoruz ' dedi .

İNSANLARIN TİYATRO VE SİNEMALARI KENDİ DİLİYLE İZLEMESİ KONUSUNDA Ç ; ALIŞMALAR VAR
Bir gazetecinin ' Kü ; rtç ; e eserler sergilenecek mi ' sorusuna ise Gü ; nay , ' Kü ; rtç ; e eserlerin sergilenmesi konusunda bir ç ; alışma yapıyoruz . Tiyatrolarda ve sinemalarda artık insanların kendi diliyle izlemesi konusunda ç ; alışmaları var . Bö ; lgede Kü ; rt edebiyatının edebi değerleri ve ö ; zgü ; n eserleri varsa bunları da yeniden hem Kü ; rtç ; e , hem Tü ; rkç ; e yapmaya ç ; alışıyoruz . Kü ; tü ; phaneler genel mü ; dü ; rlü ; ğü ; mü ; z , şu anda bu konu ile ilgili ç ; alışıyor . Memu-Zin , Leyla ile Mecnun ve Hü ; snü ;
Aşk gibi eserlerin hem Tü ; rkç ; e hem de Kü ; rtç ; e bastırılması konusunda ç ; alışmalarımız var ' şeklinde cevap verdi .

Bakan Ertuğrul Gü ; nay daha sonra , ' Dü ; nyada değişmeyen tek kural vardır . O da her şeyin değişebileceğidir . Bir şeyin bin yıl sü ; receğini iddia edenler evrenin en temel kuralını değişme ve gelişme kanunu bilmiyorlardır . Bence bu bilgisizlik ü ; zerine daha fazla konuşmak gerekmez . Hiç ; bir zaman nehrin ve tarihin akışına ilerlemesine hiç ; bir gü ; ç ; karşı koyamaz . Birtakım gereksiz bedeller ö ; deriz . Ama sonuç ; ta hayat ileriye doğru akıyor ' ifadelerini kullandı .

Daha sonra Diyarbakır Valisi Hü ; seyin Avni Mutlu , Kü ; ltü ; r ve Turizm Bakanı Ertuğrul Gü ; nay ' a Diyarbakır ' ın tarihi yerlerini ve surlarını simgeleyen bir levha verdi . Bakan Gü ; nay , daha sonra yapımı tamamlanan kü ; ltü ; r ve sanat merkezini ziyaret etti .


Ak PartiKutbettin ArzuAvni MutluAbdurrahman KurtYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı