USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

Kılıç'tan Samsun'a 3 Yeni Fakülte Müjdesi

AK Parti Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne (OMÜ) 3 fakülte ile bir enstitü kazandırılacağı müjdesini verdi. Kılıç, 'Açılacak yeni birimler üniversitemize ve Samsun'a hayırlı olsun' dedi.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 15:28
Kılıç'tan Samsun'a 3 Yeni Fakülte Müjdesi

  Yeni fakü ; ltelerin OMÜ ; ' ye yeni bir vizyon katacağını belirten Suat Kılıç ; , ' Aç ; ılacak olan İletişim Fakü ; ltesi , Mimarlık Fakü ; ltesi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakü ; ltesi ve Eğitim Bilimleri Enstitü ; sü ; , ü ; niversitemizin Tü ; rkiye ' nin gelişimine daha bü ; yü ; k destek vermesini sağlayacak . Kazandırdığımız yeni fakü ; ltelerle amacımız , disiplinler arası ilişki kurabilen , analitik dü ; şü ; nce yeteneğine sahip ve girişimcilik ruhu kazanmış mezunlar yetiştirmek , ayrıcalıklı mezun verebilmek iç ; in bilimden uygulamaya kö ; prü ;
olabilen yenilikç ; i bilimcilere yatırım yapmak ve onları desteklemek , sosyal sorumluluk ve ç ; evre bilincini ö ; n planda tutarak , toplumun ihtiyaç ; larına yö ; nelik eğitim ve araştırma faaliyetlerine ağırlık vermek , bilgiyi , teknoloji ve toplumsal faydaya dö ; nü ; ştü ; rmektir ' dedi .

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç ; , ' Gelişen dü ; nyada ü ; niversitelerimiz bilgi ü ; retmek , yorumlamak , zenginleştirmek ve toplumla bunları paylaşmak zorundalar . Tü ; m dü ; nyada ü ; niversiteler toplumdan bir adım ö ; nde aynı zamanda toplumla birliktedir . Topluma sırtını dö ; nmü ; ş , toplumla kucaklaşmamış ü ; niversite ve kadrolarının başarılı olması dü ; şü ; nü ; lemez . Eğitime ç ; ok bü ; yü ; k ö ; nem veren bir hü ; kü ; met olarak son yedi yılda yaptığımız ç ; alışmalarla her vatandaşımızın , gencimizin ü ; niversiteyle tanışmasını sağladık . Yeni aç ; ılan ü ; niversitelerimiz ve mevcut ü ; niversitelerimizde aç ; ılan yeni fakü ; lteler bunun en gü ; zel ö ; rneğidir ' diye konuştu .

Suat Kılıç ; , ' Uluslararası standartlardaki eğitim ve ö ; ğretimi ile ü ; lkenin ve iş yaşamının sorunlarının ç ; ö ; zü ; mü ; ne bilimsel destek sağlayan , sosyal sorumluluk ve ç ; evre bilinciyle donatılmış , iç ; ve dış rekabete aç ; ık , ç ; ağdaş iş yaşamına hazır ö ; ğrenciler yetiştiren bir dü ; nya ü ; niversitesi olma yolunda emin adımlar atan Ondokuz Mayıs Ü ; niversitemize yeni aç ; ılacak birimlerin hayırlı olmasını diliyorum ' şeklinde konuştu .

İletişimTeknolojiFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı