USD (Alış - Satış) : 5,42 - 5,43 EURO (Alış - Satış) : 6,13 - 6,14

Sıcak Haber : ABD'den Suudi katiller için flaş karar!!..

Genelkurmay temsilcisi: Rutin dışına çıkıldı

Plan seminerini izleyen Genelkurmay temsilcisi, 'Rutin dışına çıkıldı' tespitinde bulunurken,'Bu tespit Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ten gizlendi' dedi.

Güncel / 28 Şubat 2010 Pazar 09:37
Genelkurmay temsilcisi: Rutin dışına çıkıldı

  Tutuklanan eski 1 . Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ç ; etin Doğan ' ın direktifleriyle 2003 yılında hazırlandığı ö ; ne sü ; rü ; len Balyoz Gü ; venlik Harekâ ; t Planı ' yla ilgili yeni bir iddia , gü ; ndeme bomba gibi dü ; ştü ; . İddiaya gö ; re , seminere katılan Genelkurmay temsilcisi , ' Rutin dışına ç ; ıkıldı ' tespitinde bulundu . Bu tespit , dö ; nemin Genelkurmay Başkanı Org . Hilmi Ö ; zkö ; k ' ten gizlendi ve resmi kayıtlara girmesi engellendi .

RESMİ KAYITLARA GİRMEDİ

Darbe planı olduğu ileri sü ; rü ; len Balyoz Gü ; venlik Harekâ ; t Planı ile soruşturma sonrasında eski 1 . Ordu Komutanı emekli Org . Ç ; etin Doğan ' ın da aralarında bulunduğu ç ; ok sayıda emekli ve muvazzaf subay tutuklanırken , 7 yıl ö ; ncesine ilişkin yeni iddia ortaya atıldı . Bu iddiaya gö ; re , 5-7 Mart 2003 tarihlerinde 3 ' ü ; general 15 gö ; zlemci ve 26 ' sı general 121 subayla gerç ; ekleşen seminerdeki Genelkurmay temsilcisi , ' Rutin dışına ç ; ıkıldı ' tespitinde bulundu . İkinci iddiaya gö ; re de , ' Rutin dışına ç ; ıkıldı ' adlı rapor , dö ; nemin Genelkurmay Başkanı Org . Hilmi Ö ; zkö ; k ' ten gizlendi ve rapor resmi kayıtlara girmedi . Bu tespit , ' Balyoz ' un darbe planı olduğunu gö ; steren ipucu ' diye nitelendirildi .

Ö ; ZKÖ ; K ' TEN AÇ ; IKLAMA

Dö ; nemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Ö ; zkö ; k , planın gü ; ndeme gelmesinden sonra , ' Emekli bir Genelkurmay Başkanı olmam ve mevzu bahis olayların gö ; rev zamanımda vuku bulmuş olması nedeniyle sö ; yleyeceklerim bu konuya el atmış savcıları ç ; ok etkileyecektir . Soruşturma safhasının gizliliği de ihlal edilmiş olacaktır ' aç ; ıklamasında bulunmuştu . Ö ; zkö ; k , aç ; ıklamasında şu ifadelere yer vermişti : ' Seminer sonuç ; raporu emreden makama hiyerarşik komuta kanalıyla sunulur . Bu raporu Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı , karargâ ; hları inceler ve ö ; zetini komutanlara sunarlar . Basında yer aldığı şekilde suç ; sayılacak şeyler bana sunulmadı . Sonuç ; raporunda da bunların yer aldığını sanmıyorum . Esasen adı geç ; en emekli orgeneral de bunları reddetmektedir . Ama yıllar sonra ortaya ç ; ıkan bu belgeler ciddi bulunursa yargı tarafından gereği yapılacaktır . '

Kaynak : Sabah

GenelkurmayGenelkurmay BaşkanlığıGeneral



YAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı