USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

Erzurum'da 'Farklı Çözümler Ve Ekonomi' Konferansı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan, partisinin Erzurum Yakutiye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Farklı Çözümler ve Ekonomi' konulu konferansta konuştu.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 16:33
Erzurum'da 'Farklı Çözümler Ve Ekonomi' Konferansı

  Demircan , iktidarın mağdur ve mazlum edebiyatı yaptığını sö ; yledi .

Ç ; ırağan Dü ; ğü ; n Salonu ' nda dü ; zenlenen konferansta konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Demircan , hü ; kü ; mete yü ; klendi . Hü ; kü ; metin ekonomi politikalarını eleştiren Demircan , ' Tü ; rkiye ' nin son 40 yılında borç ; la devraldığı iktidarı , borç ; azaltarak teslim eden tek hü ; kü ; met Refahyol Hü ; kü ; meti olmuştur ' diye konuştu .

Kapatılan Refah Partisi ' nin Erzurum eski Milletvekili Şinasi Yavuz ile ilk kademe , ilç ; e ve belde belediyelerinin eski başkanlarının da hazır bulunduğu konferansın aç ; ılış konuşmasını SP Yakutiye İlç ; e Başkanı Lü ; tfü ; Gü ; nü ; ç ; yaptı .
Tü ; rkiye ' deki gü ; ndem kirliliğine vurgu yapan Gü ; nü ; ç ; , arka planda yoksulluk , işsizlik ve ekonomik ç ; ö ; kü ; şü ; n olduğunu dile getirdi . İktidarın , Tü ; rkiye ' nin gerç ; ek gü ; ndemini bırakıp , iç ; i boş aç ; ılımlar ve kozmik aramalarla ileri sü ; ren Gü ; nü ; ç ; , ' Tü ; rkiye ' deki bu gü ; ndem karışıklığı iktidarı bir yerde memnun ediyor . Ç ; ü ; nkü ; gerç ; ek gü ; ndem ve sorunlar bö ; yle olunca arka planda kalıyor ' şeklinde konuştu .

Gü ; nü ; ç ; ' ü ; n ardından sö ; z alan SP Erzurum İl Başkanı Teoman Kü ; mbet ise , partisinin seç ; im startı verdiğini belirterek , ' Yurt genelinde konferanslar vermeye başladık . Erzurum ' da partimizin diğer kurmaylarını da misafir edeceğiz . Her biri iktidarının yanlışlarını halka anlatacaklar . Kısmet olursa Haziran ayında da , Sayın Genel Başkanımız Prof . Dr . Numan Kurtulmuş ' u Dadaşlar diyarında ağırlayacağız . Artık seç ; im yaklaşmıştır , hele bu karışık gü ; ndemden sonra erken seç ; imin ayak sesleri de işitilmeye başlanmıştır ' gö ; rü ; şü ; nü ; dile getirdi .

Aç ; ılış konuşmalarından sonra konuşmasını yapmak ü ; zere kü ; rsü ; ye gelen SP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan , hü ; kü ; mete yö ; nelik eleştirilerde bulundu .
Konuşmasına , Tü ; rkiye ' nin yoğun gü ; ndemiyle başlayan Demircan , gü ; ndemde gerilim olduğunu ve bu gerilimden de , iktidar partisinin nemalandığını kaydetti . Hakimler ve Savcılar Yü ; ksek Kurulu ' nun ( HSYK ) , Erzurum ' daki ö ; zel yetkili savcıların yetkilerini kaldırmasına konusuna değinen Demircan , ' Hakimler ve Savcılar Yü ; ksek Kurulu olağanü ; stü ; bir gü ; ndemle toplandı biliyorsunuz . Olağanü ; stü ; gü ; ndem demek , konusu belli olan demektir . Bu toplantıya Adalet Bakanlığı Mü ; steşarı , tabii ü ; ye olduğu iç ; in katılmadı mı , katıldı .

Konuyu bilmiyor muydu , biliyordu . Ne yaptı , toplantıya katıldı . Sen mü ; steşarını konuyu bile bile bu toplantıya gö ; ndereceksin , sonra da kalkıp kurulun aldığı karardan dert yanacaksın , mağdur ve mazlum edebiyatı yapacaksın . Bunu niye yapacaksın , seç ; im yaklaşıyor ç ; ü ; nkü ; . Mağduru oynayacaksın ki , halktan daha fazla oy isteyesin . Ama artık bu milletin karnı bu tü ; r manzaralara tok . Ç ; ü ; nkü ; 7 yıldır aynı edebiyatı tutturdunuz , hiç ; bir şey de yapmadınız ' ifadelerini kullandı .

Tü ; rkiye ' nin ekonomi gü ; ndemini de değerlendiren Demircan , iktidarının , bu konuda da farklı gö ; rü ; ntü ; ler ortaya koyduğunu ileri sü ; rdü ; . Hü ; kü ; met yetkililerinin , Tü ; rkiye ' de Gayri Safi Milli Hasıla ' nın ( GSMH ) 10 bin dolara ç ; ıkarıldığı ve Tü ; rk Lirası ' nın değer kazandığı yö ; nü ; nde aç ; ıklamalarının olduğunu hatırlatan Demircan , rakamlarla konuştu . Demircan , ' Diyorlar ki , Tü ; rk Lirası değer kazanıyor , ABD doları artık yü ; kseliş kaydetmiyor . Sebebine gelince : Kaldırıp ABD dolarına yü ; ksek faiz veriyorlar . Bugü ; n ABD ' de bile faizler yü ; zde sıfır dü ; zeyindeyken , bunlar kalkıp dolara yü ; zde 7 faiz veriyorlar . Hal bö ; yle olunca Tü ; rkiye ' ye dolar akıyor ; ithalat kolaylaşıp , ihracat zorlaşıyor . Sonra ne oluyor , ü ; retim azalıyor , Tü ; rkiye piyasalarında ithal ü ; rü ; nler dolaşmaya başlıyor . Faizler yü ; zü ; nden doların aktığı Tü ; rkiye ' de , elbette dolar yü ; kselmez . Yü ; rekleri yetiyorsa , yaptıkları ihracatı , yaptıkları imalatı ve yurt dışına ne sattıklarını anlatsınlar . Bunların yü ; zü ; nden Tü ; rkiye ' de dolar milyarderleri tü ; redi ' şeklinde konuştu .

MazlumNuman KurtulmuşTeomanGayri Safi Milli HasılaAhmet DemircanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı