USD (Alış - Satış) : 5,34 - 5,35 EURO (Alış - Satış) : 6,06 - 6,07

Erzurum'da 'Farklı Çözümler Ve Ekonomi' Konferansı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan, partisinin Erzurum Yakutiye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Farklı Çözümler ve Ekonomi' konulu konferansta konuştu.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 16:33
Erzurum'da 'Farklı Çözümler Ve Ekonomi' Konferansı

  Demircan , iktidarın mağdur ve mazlum edebiyatı yaptığını sö ; yledi .

Ç ; ırağan Dü ; ğü ; n Salonu ' nda dü ; zenlenen konferansta konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Demircan , hü ; kü ; mete yü ; klendi . Hü ; kü ; metin ekonomi politikalarını eleştiren Demircan , ' Tü ; rkiye ' nin son 40 yılında borç ; la devraldığı iktidarı , borç ; azaltarak teslim eden tek hü ; kü ; met Refahyol Hü ; kü ; meti olmuştur ' diye konuştu .

Kapatılan Refah Partisi ' nin Erzurum eski Milletvekili Şinasi Yavuz ile ilk kademe , ilç ; e ve belde belediyelerinin eski başkanlarının da hazır bulunduğu konferansın aç ; ılış konuşmasını SP Yakutiye İlç ; e Başkanı Lü ; tfü ; Gü ; nü ; ç ; yaptı .
Tü ; rkiye ' deki gü ; ndem kirliliğine vurgu yapan Gü ; nü ; ç ; , arka planda yoksulluk , işsizlik ve ekonomik ç ; ö ; kü ; şü ; n olduğunu dile getirdi . İktidarın , Tü ; rkiye ' nin gerç ; ek gü ; ndemini bırakıp , iç ; i boş aç ; ılımlar ve kozmik aramalarla ileri sü ; ren Gü ; nü ; ç ; , ' Tü ; rkiye ' deki bu gü ; ndem karışıklığı iktidarı bir yerde memnun ediyor . Ç ; ü ; nkü ; gerç ; ek gü ; ndem ve sorunlar bö ; yle olunca arka planda kalıyor ' şeklinde konuştu .

Gü ; nü ; ç ; ' ü ; n ardından sö ; z alan SP Erzurum İl Başkanı Teoman Kü ; mbet ise , partisinin seç ; im startı verdiğini belirterek , ' Yurt genelinde konferanslar vermeye başladık . Erzurum ' da partimizin diğer kurmaylarını da misafir edeceğiz . Her biri iktidarının yanlışlarını halka anlatacaklar . Kısmet olursa Haziran ayında da , Sayın Genel Başkanımız Prof . Dr . Numan Kurtulmuş ' u Dadaşlar diyarında ağırlayacağız . Artık seç ; im yaklaşmıştır , hele bu karışık gü ; ndemden sonra erken seç ; imin ayak sesleri de işitilmeye başlanmıştır ' gö ; rü ; şü ; nü ; dile getirdi .

Aç ; ılış konuşmalarından sonra konuşmasını yapmak ü ; zere kü ; rsü ; ye gelen SP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demircan , hü ; kü ; mete yö ; nelik eleştirilerde bulundu .
Konuşmasına , Tü ; rkiye ' nin yoğun gü ; ndemiyle başlayan Demircan , gü ; ndemde gerilim olduğunu ve bu gerilimden de , iktidar partisinin nemalandığını kaydetti . Hakimler ve Savcılar Yü ; ksek Kurulu ' nun ( HSYK ) , Erzurum ' daki ö ; zel yetkili savcıların yetkilerini kaldırmasına konusuna değinen Demircan , ' Hakimler ve Savcılar Yü ; ksek Kurulu olağanü ; stü ; bir gü ; ndemle toplandı biliyorsunuz . Olağanü ; stü ; gü ; ndem demek , konusu belli olan demektir . Bu toplantıya Adalet Bakanlığı Mü ; steşarı , tabii ü ; ye olduğu iç ; in katılmadı mı , katıldı .

Konuyu bilmiyor muydu , biliyordu . Ne yaptı , toplantıya katıldı . Sen mü ; steşarını konuyu bile bile bu toplantıya gö ; ndereceksin , sonra da kalkıp kurulun aldığı karardan dert yanacaksın , mağdur ve mazlum edebiyatı yapacaksın . Bunu niye yapacaksın , seç ; im yaklaşıyor ç ; ü ; nkü ; . Mağduru oynayacaksın ki , halktan daha fazla oy isteyesin . Ama artık bu milletin karnı bu tü ; r manzaralara tok . Ç ; ü ; nkü ; 7 yıldır aynı edebiyatı tutturdunuz , hiç ; bir şey de yapmadınız ' ifadelerini kullandı .

Tü ; rkiye ' nin ekonomi gü ; ndemini de değerlendiren Demircan , iktidarının , bu konuda da farklı gö ; rü ; ntü ; ler ortaya koyduğunu ileri sü ; rdü ; . Hü ; kü ; met yetkililerinin , Tü ; rkiye ' de Gayri Safi Milli Hasıla ' nın ( GSMH ) 10 bin dolara ç ; ıkarıldığı ve Tü ; rk Lirası ' nın değer kazandığı yö ; nü ; nde aç ; ıklamalarının olduğunu hatırlatan Demircan , rakamlarla konuştu . Demircan , ' Diyorlar ki , Tü ; rk Lirası değer kazanıyor , ABD doları artık yü ; kseliş kaydetmiyor . Sebebine gelince : Kaldırıp ABD dolarına yü ; ksek faiz veriyorlar . Bugü ; n ABD ' de bile faizler yü ; zde sıfır dü ; zeyindeyken , bunlar kalkıp dolara yü ; zde 7 faiz veriyorlar . Hal bö ; yle olunca Tü ; rkiye ' ye dolar akıyor ; ithalat kolaylaşıp , ihracat zorlaşıyor . Sonra ne oluyor , ü ; retim azalıyor , Tü ; rkiye piyasalarında ithal ü ; rü ; nler dolaşmaya başlıyor . Faizler yü ; zü ; nden doların aktığı Tü ; rkiye ' de , elbette dolar yü ; kselmez . Yü ; rekleri yetiyorsa , yaptıkları ihracatı , yaptıkları imalatı ve yurt dışına ne sattıklarını anlatsınlar . Bunların yü ; zü ; nden Tü ; rkiye ' de dolar milyarderleri tü ; redi ' şeklinde konuştu .

MazlumNuman KurtulmuşTeomanGayri Safi Milli HasılaAhmet DemircanYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı