USD (Alış - Satış) : 5,46 - 5,47 EURO (Alış - Satış) : 6,16 - 6,17

Engel-sizsiniz Gösterileri

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen 'Engel-sizsiniz' etkinliğinde sahne alan engelli gençlerin keman, flüt, piyano ve dans gösterileri izleyenleri büyüledi.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 17:23
Engel-sizsiniz Gösterileri

  Tü ; rkiye ' nin ilk tekerlekli sandalye bale topluluğu ise ilk gö ; sterisini sundu .

Antalya Bü ; yü ; kşehir Belediyesi ve Antalya Gö ; nü ; llü ; leri Derneği ü ; yeleri , Antalya ' da yaşayan engellileri , ' Engel-sizsiniz ' etkinliğinde bir araya getirdi . Antalya Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ' ın eşi Dr . Gü ; nseli Akaydın ' ın başkanlığını yü ; rü ; ttü ; ğü ; Antalya Gö ; nü ; llü ; leri Derneği Kü ; ltü ; r ve Sanat Birimi ile Engelliler Birimi ve Bü ; yü ; kşehir Belediyesi tarafından dü ; zenlenen etkinlik izleyenlere duygulu anlar yaşattı .

Antalya Gö ; nü ; llü ; leri Derneği Kü ; ltü ; r ve Sanat Birimi Başkanı Selen Demirel ile Antalya Devlet Opera ve Balesi ' nde tenor olarak gö ; rev yapan eşi Devrim Demirel ' in sahneye koyduğu etkinliklerde engelli genç ; lerin gö ; sterdiği başarı ayakta alkışlandı . Haşim İşcan Kü ; ltü ; r Merkezi ' nde dü ; zenlenen 63 engellinin katıldığı etkinlik gö ; rme engelli Alp Ö ; zsö ; kmen ' in viyolonsel gö ; sterisiyle başladı . Gö ; rme engelli gencin viyolonsel tınıları izleyenleri adeta bü ; yü ; ledi . Ö ; zsö ; kmen ' in ardından sahne alan ve ileride mü ; zik ö ; ğretmeni olmayı planlayan gö ; rme engelli Zeynep Temirci de kemanı ile beğenildi .

PSİKOLOG OLUP YAN FLÜ ; T İLE İNSANLARI TEDAVİ ETMEK İSTİYOR
Etkinlikte sahne alan ilkö ; ğretim ö ; ğrencisi yü ; rü ; me engelli Tuğba Ak ise yan flü ; t ile bü ; yü ; k alkış topladı . Amacının ileride psikolog olup yan flü ; t ile insanları tedavi etmek olduğunu sö ; yleyen Ak , sempatik tavırları ile de bü ; yü ; k beğeni topladı .
İspanyol dans grubunun ardından sahne alan yü ; rü ; me engelli Umut Ö ; zberk ise piyanosu ile ç ; aldığı şarkılarla izleyenlere duygusal anlar yaşattı . Sahnede seyircilere seslenerek ' Bu etkinlik ile umarım bizi biraz daha anlarsınız ' diyen Ö ; zberk ' in sö ; ylediği şarkılara izleyiciler de eşlik etti .

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE BALE
Son bö ; lü ; mde işitme ve zihinsel engelli ç ; ocukların kolbastı ve teke zortlatması oynadığı , down sendromlu ç ; ocukların hiphop yapıp koro eşliğinde şarkı sö ; ylediği etkinlikte en fazla dikkati Tü ; rkiye ' nin ilk tekerlekli sandalye bale topluluğu ç ; ekti .
Cafe Anatolia ' nın September Storm adlı eseri eşliğinde bale yapan tekerlekli sandalyeli genç ; lerin gö ; sterisi izleyicileri adeta bü ; yü ; ledi . İzleyicilerin nefesini keserek izlediği bale gö ; sterisi bü ; yü ; k alkış topladı .

DUYGU FIRTINASI
Gö ; sterinin ardından eşi Gü ; nseli Akaydın ile birlikte gazetecilerin sorularını cevaplayan Antalya Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın , yaşadığı duygu yoğunluğu nedeniyle konuşmakta gü ; ç ; lü ; k ç ; ektiğini sö ; yledi . Yaşadığı durumu ' Duygu fırtınası ' olarak tanımlayan Akaydın , şö ; yle konuştu : ' İnsanlığa sığmayan olayların yaşandığı Tü ; rkiye ' de insanlık dersi verecek bir duygu felsefesi . Bu gö ; steride bir duygu seli var . Engelli genç ; lerin gelişmeleri iç ; in her tü ; rlü ; desteği vermeye devam edeceğim . Sadece yol yapan bir belediye değiliz . Bu gö ; steri ile bazı dersleri bir kez daha ç ; ıkardım . '

Gö ; steriyi hazırlayan tenö ; r Devrim Demiral de tutkunun engel tanımadığını tü ; m Tü ; rkiye ' ye bu gö ; steri ile gö ; sterdikleri iç ; in ç ; ok mutlu olduğunu belirterek ' Hayalimiz bale topluluğu ile yarım saat sü ; ren bir eserle devlet opera bale sahnesine koymak istiyoruz ' diye konuştu .


Devlet Opera ve BalesiMustafa AkaydınPsikologSempatikDevrimYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı