USD (Alış - Satış) : 5,34 - 5,35 EURO (Alış - Satış) : 6,06 - 6,07

Bakan Yıldırım Açılımı Savundu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 'Demokratik açılım projesi, teröre bulaşmamış, silah eline almamış gencimizi, vatandaşımızı terör belasından uzaklaştırmak, tekrar birlik, beraberlik ve kardeşliği tesis etmektir' dedi.

Yaşam / 28 Şubat 2010 Pazar 17:50
Bakan Yıldırım Açılımı Savundu

  AK Parti tarafından Van Ticaret ve Sanayi Odası ' nın konferans salonunda dü ; zenlenen ' Tü ; rkiye Buluşmaları ' konferansı , saygı duruşu ve İstiklal Marşı ' nın okunmasıyla başladı . AK Parti Van milletvekilleri Kerem Altun ve Kayhan Tü ; rkmenoğlu ' nun yaptığı konuşmadan sonra kü ; rsü ; ye ç ; ıkan Bakan Binali Yıldırım , bu ü ; lkede analar kuzularını doya doya sevemediyse bunun vebalini ortadan kaldırmanın boyunlarının borcu olduğunu sö ; yledi . ' O gü ; n 10 milyon insanımızla 7 dü ; vele nasıl kafa tuttuysak , nasıl bu toprakları onlara ç ; iğnetmediysek bugü ; n de aynı noktada ' olduğumuzu belirten Binali Yıldırım , şö ; yle konuştu : ' İstiklal mü ; cadelemizi , gelecek mü ; cadelemizi aynı kararlılıkla aynı inanç ; la sü ; rdü ; receğiz ve bunu başaracağız . Bu yolda ilerlememize hiç ; kimse engel olmayacak . Bunu da en iyi siz biliyorsunuz . Ç ; ü ; nkü ; burada terö ; rü ; n getirdiği olumsuzluklardan en fazla bedel ö ; deyen burasıdır . Onun iç ; in bağımsızlığın , birliğin , beraberliğin , huzurun , barışın ve gü ; venin ne anlama geldiğini Van Tü ; rkiye ' de en iyi bilen illerden bir tanesidir . '

Tü ; rkiye ' nin artık her şeyi konuşacağını anlatan Yıldırım , şunları sö ; yledi : ' Olağanü ; stü ; lerin , sıkıyö ; netimlerin , darbe gü ; nlerinin Tü ; rkiye ' sinden aç ; ık toplum , her şeyi konuşan , sorunlarından kaç ; mayan , sorunları ile yü ; zleşen , sorunlarının ü ; zerine kararlılıkla giden bir ü ; lke var . Bugü ; n 72 milyonu bir ve beraberdir . İleriye , daima ileriye bakacağız . Enerjimizi boşa harcayacağımız alanlardan sü ; ratle uzaklaşacağız . Terö ; r bizim enerjimizin bir bö ; lü ; mü ; nü ; boşa harcamamıza neden oldu . Bunu hepiniz iyi biliyorsunuz .
25 yıl geç ; ti aradan 40 bin insanımızı kaybettik , 300 milyar dolarımız uç ; tu gitti . Terö ; rü ; n bize maliyeti dolaylı olarak 1 trilyon dolar . Tü ; rkiye ' nin bir yıllık bü ; tç ; esi 287 trilyon , demek ki kaynaklarımızın 4 katına yakın bir kısmını bu yolda harcamışız . Bu kaynakları terö ; rle mü ; cadele iç ; in harcamamış olsaydık , acaba ne yapabilirdik? O para ile 15 bin adet 24 derslikli okul , 9 bin adet tam teşekkü ; llü ; 400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi , 200 adet boğaz kö ; prü ; sü ; , 120 adet Atatü ; rk Barajı daha yapabilirdik .
450 bin kilometre bö ; lü ; nmü ; ş yol yapabilirdik ama bu kaynak nereye gitti , boşa gitti . Bedel sadece para değildir ama geri getirilemeyecek bü ; yü ; k bir bedel de verdik . Binlerce insanımız , binlerce gencimiz hayatını kaybetti . '
Mezheplerin ve kü ; ltü ; r farklılıklarının olduğunu ve bunun bin yıl ö ; ncede var olduğunu ifade eden Yıldırım , ' Şimdi bunu bugü ; n kalkıp bizim ayrışmamız , kutuplaşmamızın bir vesilesi olarak gö ; rmek gaflettir ' dedi .

BÜ ; YÜ ; K PROJE
Suç ; a karışmamış genç ; leri tekrar topluma kazandırmak iç ; in yaptıkları ç ; alışmada bugü ; ne kadar bin gencin dağdan indiğini anlatan Yıldırım , sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; : ' Bu demokratik aç ; ılım projesi de terö ; re bulaşmamış , silah eline almamış gencimizi , vatandaşımızı terö ; r belasından uzaklaştırmak , tekrar birlik , beraberlik ve kardeşliği tesis etmektir . Proje budur . Proje bugü ; nü ; n projesi değildir , proje siyasetten ortaya konulmuş bir proje de değildir . Bu konu siyaset ü ; stü ; bir konudur . Maalesef bu aç ; ılımı , bu
bü ; yü ; k projeyi sorgulamadan , anlamadan , dinlemeden bazı siyasi partilerimiz reddetti . Her zaman yaptıklarını bunda da yaptılar ve bizi şaşırtmadılar . '
Konuşmasının ardından vatandaşların sorunlarını da dinleyen Bakan Yıldırım , Karayolları 11 . Bö ; lge Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ' nde verilen yemeğe katıldı .

KayhanKerem Altunİstiklal MarşıAk PartiBinali YıldırımYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı