USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

Ak Parti 22. İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar, bedeli ne olursa olsun demokrasi yolculuğundan dönülmeyeceğini söyledi.

/ 28 Şubat 2010 Pazar 15:49
Ak Parti 22. İl Danışma Meclisi Toplandı

  AK Parti Bursa İl Teşkilatı ' nın 22 . İl Danışma Meclisi toplantısı , İl Başkanı Nagip Vardar başkanlığında gerçekleştirildi . BUTTİM Kültür Merkezi ' nde yapılan toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Bursa Koordinatörü Hasan Ali Çevik , milletvekilleri Mehmet Altan Karapaşaoğlu , Hayrettin Çakmak , Mehmet Emin Tutan , Canan Candemir Çelik , Mehmet Tunçak , Sedat Kızılcıklı , Ali Koyuncu , Ali Kul , Mehmet Ocakden , İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı , Büyükşehir Belediye Başkanvekili Recep Demirhan , ilçe belediye başkanları , il yöneticileri , ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı .
Türkiye ' nin ne pahasına olursa olsun çıktığı tam demokrasi yolundan dönmeyeceğini dile getiren Vardar , AK Parti ' nin her zaman milletin rotasında hareket etmeye , zorluklara göğüs germeye ve Türkiye ' yi hak ettiği noktaya taşımaya devam edeceğini söyledi .
Parti olarak ' demokrasiyi muhafaza etmek ve yüceltmek uğruna ' verdikleri mücadelenin şimdi olmasa bile yıllar içerisinde anlaşılacağını , tarih sayfalarının bu mücadeleyi altın harflerle yazacağını belirten Vardar , " 8 yıllık iktidarımız boyunca her alanda sorunları bir bir tespit ettik ve çözüm noktasında kalıcı adımları attık . Şu anda ülkemiz , çağdaşlaşma ve ileri demokrasilerle yönetilen , modern ülkeler arasında yer alma konusunda kabuğunu kırma aşamasında bulunuyor . Bu teşkilat ve bu hareket , tarihin seyrini olumlu yönde değiştiren kadrodur . Bedeli ne olursa olsun , ülkemizi tam demokrasiyle yönetilen modern devletler arasına sokacağız . Bu uğurda kararlıyız . Gelecek nesiller , ; AK Parti ' nin hukuk mücadelesini , çetelerle-karanlık güç odaklarıyla mücadelesini takdirle anacak , kendileri için bir miras , bir referans kabul edeceklerdir " dedi .
Vardar , konuşmasında , teşkilat üyelerini seçim hazırlıkları konusunda da bilgilendirdi . Partililere çalışmalarını halkın içerisinde halkla beraber sürdürmeleri , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından siyaset sahnesine taşınan ve sonrasında devlet politikası haline gelen Demokratik Açılım Projesi ' ni herkese , her kesime anlatmaları konusunda hatırlatmalarda bulunan Vardar , " Demokrasi yolculuğumuzu sekteye uğratmamak , geleceğe taşımak için tüm imkanlarımızı değerlendirmek , bu konuda azami hassasiyeti göstermek durumundayız . Bugüne kadar verdiği tüm sözleri harfiyen yerine getiren tek parti biziz . Sadece seçim zamanlarında sahaya inmedik , yılın 12 ayı sahadayız . Samimiyetin ölçüsüyüz . Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının yıllar boyunca oluşturdukları güven ve istikrar rüzgarını da arkamıza alarak , yaptığımız çalışmaları tek bir kişiye indirgenene kadar halkımıza anlatmalıyız . Türkiye ' de değişimin , dönüşümün ve gelişimin adresi AK Parti ' dir . Bu anlayış ve bilinç içerisinde çalışmalarımıza devam etmeliyiz " diye konuştu .
Vardar ' dan sonra söz alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise belediye olarak 11 ay boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalara , belediyenin hedeflerine değindi . Göreve geldikleri tarihten bu yana Büyükşehir Belediyesiyle birlikte özellikle tarihi ve kültürel değerlerin yeniden hizmete alınmasına büyük önem verdiklerini belirten Dündar , bu dönem sonunda Bursa ' nın hak ettiği noktaya geleceğini vurguladı . Dündar , " Bursamız sadece nüfus açısından değil tarihi ve kültürel miras açısından da , modern şehirciliğe elverişli olan zengin alt yapısı açısından da Türkiye ' nin , dünyanın önde gelen kentlerinden biridir . Yerel yöneticiler olarak bizler , Bursa ' nın içinde barındırdığı değerlerin farkındayız . Bu değerleri ortaya çıkarmak , Marka Kent Bursa ' yı oluşturmak istiyoruz . Büyükşehir Belediyemizle birlikte , çalışmalarımız bu yönde tüm hızıyla sürüyor . İnşallah hayata geçen ve inşa aşamasında olan tüm plan ve projelerimizle Bursa ' yı , sadece bizim değil yabancıların da ziyaret etmek için yarışacağı bir kent haline getireceğiz " şeklinde konuştu .
Dündar , konuşmasında , Doğanbey Kentsel Dönüşüm Planı ' na da değindi . Doğanbey ' deki tüm yapıların 2011 yılı sonuna kadar hak sahiplerine teslim edileceğini açıklayan Dündar , 2 ay içerisinde TOKİ yetkilileriyle beraber tüm hak sahipleriyle bir araya geleceklerini , 30 Ağustos 2010 tarihinde çekecekleri kurayla 774 aileyi evleriyle buluşturacaklarını belirtti .
Dündar ' dan sonra söz alan Bursa Milletvekili Altan Karapaşoğlu ise Demokratik Açılım Projesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi . AK Parti ' nin açılımı yeni başlatmadığını , 2001 ' de Uludağ ' da yazılan parti programında açılımın esaslarına yer verildiğini söyleyen Karapaşaoğlu , " Parti programımızın ilk sayfaları ; demokratikleşme , özgürleşme ve adalet gibi ilkelerden bahseder . Yani bu adımı yeni atıyor değiliz . Bunlar daha parti kurulurken hedeflediğimiz değerlerdi . Sağlıklı bir hukuk sistemiyle , demokrasi ve özgürlüğün güçlenmesini istiyoruz . Çoğulcu demokrasiyi hukuk devletinin şartı olarak görüyoruz . Bu teorik anlayışların pratik hayata yansıtılabilmesi için ekonominin de güçlenmesi gerekiyordu . 8 yıl boyunca yaptığımız reformlarla ekonomik sorunları tek tek bertaraf ettik . Her alanda yenilikler başlattık . Sorunları tespit ettik ve çözümleri birer birer uygulama alanına aldık . Kalkınmanın ve evrenselliğin yolu , sınırları genişletilmiş demokratik standartlardan geçer . Amacımız terörü sonlandırmak ve demokrasinin sınırlarını genişletmektir " ifadelerini kullandı .

BaşbakanReferansSedat KızılcıklıAli KoyuncuMustafa DündarFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı