USD (Alış - Satış) : 5,34 - 5,35 EURO (Alış - Satış) : 6,06 - 6,07

27 Nisan Muhtırası kese kağıdı oldu

AK Parti Milletvekili Ömer Çelik, 27 Nisan tartışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Siyaset / 28 Şubat 2010 Pazar 19:09
27 Nisan Muhtırası kese kağıdı oldu

  AK Parti milletvekili Ö ; mer Ç ; elik , darbe iddiaları ile ilgili sert konuştu . Ç ; elik , 27 Nisan tartışmalarıyla ilgili olarak ' Hü ; kü ; met milli iradeye sahip ç ; ıkması sayesinde birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir ' dedi .

Ö ; mer Ç ; elik ' En bü ; yü ; k ihanet-i vataniye meşru hü ; kü ; mete karşı darbe tertibi iç ; inde olmaktır ' derken Sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; , ' Darbe planları hazırlayanlar bunu vatan kurtarmak iç ; in yaptıklarını sö ; ylü ; yorlar . Ama başkalarının vatanlarına hizmet ediyorlar . Tü ; rk vatanına ihanet ediyorlar . Her darbe Tü ; rkiye ' yi etkisizleştiriyor ve bundan da Tü ; rk milletinin ve devletinin dü ; şmanları kazanç ; sağlıyor . Her darbe sonunda Tü ; rkiye ' nin milli gü ; ç ; unsurları zayıflamıştır . Tü ; rkiye ' nin sö ; z sahibi olması gereken olaylarda insiyatif zahmetsizce başka devletlerin eline geç ; miştir . '

27 NİSAN MUHTIRASI KESE KAĞIDI OLDU

27 Nisan bildirisi ile ilgili tartışmaları da değerlendiren Ç ; elik ' Bugü ; nlerde bir tartışma yaşanıyor . 27 Nisan bildirisi muhtıra mıydı değil miydi diye . Bir şeyin muhtıra olması onu yayınlayana değil muhatabın tavrına bağlıdır . 27 Nisan ' ı muhtıra amacıyla yayınladılar . Ama hü ; kü ; met boyun eğmeyince kağıt parç ; asına dö ; ndü ; . 27 Nisan ' da o bildiriyi tebliğ edenler muhtıra niyetiyle tebliğ etti . Ama tebellü ; ğ eden Hü ; kü ; met o bildiriye verdiği cevapla , muhtıra değil kağıt parç ; ası olarak tebellü ; ğ etmiş oldu . Meselenin ö ; zü ; milli iradeye bedeli ne olursa olsun sahip ç ; ıkan bir Hü ; kü ; met olmasıdır . Hü ; kü ; met darbe olmayacağını bildiği iç ; in demokrasi havarisi kesiliyor diyenler , o gü ; nlerin ağır şartlarını , Ankara ' nın ü ; zerindeki kurşuni havayı bilmiyorlar . O ağır şartlara rağmen milli iradeye sahip ç ; ıkılmıştır . O sayede birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir ' diye konuştu .

ASİMETRİK SALDIRIYA CEVABIMIZ SİMETRİK

Ak Parti hü ; kü ; metinin ; ' Kurumlar arası ç ; atışma ' , ' sivil dikta ' ve ' fetret devri ' gibi kavramlarla asimetrik saldırı altında olduğunu savunan Ç ; elik , ' Bu asimetrik saldırıya cevabimiz simetriktir . Tü ; rk demokrasisi evrensel değerlerden kopmayacaktır . Demokrasinin ve hukuk devletinin bize ö ; zgü ; şartları denilen asimetrik yollara Ak Parti prim vermeyecektir . Tü ; rkiye ' nin yö ; netimi ile evrensel değerler arasında asimetri değil , simetri olacaktır . Asimetrik saldırıları bu stratejiyle boşa ç ; ıkaracağız . Simetrik demokratikleşme ve simetrik hukuk devleti anlayışı temel eksenimizdir ' dedi .

Ak PartiMilletvekiliSaldırıYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı