USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

27 Nisan Muhtırası kese kağıdı oldu

AK Parti Milletvekili Ömer Çelik, 27 Nisan tartışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Siyaset / 28 Şubat 2010 Pazar 19:09
27 Nisan Muhtırası kese kağıdı oldu

  AK Parti milletvekili Ö ; mer Ç ; elik , darbe iddiaları ile ilgili sert konuştu . Ç ; elik , 27 Nisan tartışmalarıyla ilgili olarak ' Hü ; kü ; met milli iradeye sahip ç ; ıkması sayesinde birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir ' dedi .

Ö ; mer Ç ; elik ' En bü ; yü ; k ihanet-i vataniye meşru hü ; kü ; mete karşı darbe tertibi iç ; inde olmaktır ' derken Sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; , ' Darbe planları hazırlayanlar bunu vatan kurtarmak iç ; in yaptıklarını sö ; ylü ; yorlar . Ama başkalarının vatanlarına hizmet ediyorlar . Tü ; rk vatanına ihanet ediyorlar . Her darbe Tü ; rkiye ' yi etkisizleştiriyor ve bundan da Tü ; rk milletinin ve devletinin dü ; şmanları kazanç ; sağlıyor . Her darbe sonunda Tü ; rkiye ' nin milli gü ; ç ; unsurları zayıflamıştır . Tü ; rkiye ' nin sö ; z sahibi olması gereken olaylarda insiyatif zahmetsizce başka devletlerin eline geç ; miştir . '

27 NİSAN MUHTIRASI KESE KAĞIDI OLDU

27 Nisan bildirisi ile ilgili tartışmaları da değerlendiren Ç ; elik ' Bugü ; nlerde bir tartışma yaşanıyor . 27 Nisan bildirisi muhtıra mıydı değil miydi diye . Bir şeyin muhtıra olması onu yayınlayana değil muhatabın tavrına bağlıdır . 27 Nisan ' ı muhtıra amacıyla yayınladılar . Ama hü ; kü ; met boyun eğmeyince kağıt parç ; asına dö ; ndü ; . 27 Nisan ' da o bildiriyi tebliğ edenler muhtıra niyetiyle tebliğ etti . Ama tebellü ; ğ eden Hü ; kü ; met o bildiriye verdiği cevapla , muhtıra değil kağıt parç ; ası olarak tebellü ; ğ etmiş oldu . Meselenin ö ; zü ; milli iradeye bedeli ne olursa olsun sahip ç ; ıkan bir Hü ; kü ; met olmasıdır . Hü ; kü ; met darbe olmayacağını bildiği iç ; in demokrasi havarisi kesiliyor diyenler , o gü ; nlerin ağır şartlarını , Ankara ' nın ü ; zerindeki kurşuni havayı bilmiyorlar . O ağır şartlara rağmen milli iradeye sahip ç ; ıkılmıştır . O sayede birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir ' diye konuştu .

ASİMETRİK SALDIRIYA CEVABIMIZ SİMETRİK

Ak Parti hü ; kü ; metinin ; ' Kurumlar arası ç ; atışma ' , ' sivil dikta ' ve ' fetret devri ' gibi kavramlarla asimetrik saldırı altında olduğunu savunan Ç ; elik , ' Bu asimetrik saldırıya cevabimiz simetriktir . Tü ; rk demokrasisi evrensel değerlerden kopmayacaktır . Demokrasinin ve hukuk devletinin bize ö ; zgü ; şartları denilen asimetrik yollara Ak Parti prim vermeyecektir . Tü ; rkiye ' nin yö ; netimi ile evrensel değerler arasında asimetri değil , simetri olacaktır . Asimetrik saldırıları bu stratejiyle boşa ç ; ıkaracağız . Simetrik demokratikleşme ve simetrik hukuk devleti anlayışı temel eksenimizdir ' dedi .

Ak PartiMilletvekiliSaldırıFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı