USD (Alış - Satış) : 5,46 - 5,47 EURO (Alış - Satış) : 6,16 - 6,17

TEKEL işçilerine Taksim'de destek

Uzun zamandır eylemlerini sürdüren TEKEL işçilerine destek vermek isteyen TÜRK-İŞ, DİSK ve KESK üyeleri, İstanbul Taksim'de oturma eylemi düzenledi.

Güncel / 27 Şubat 2010 Cumartesi 18:33
TEKEL işçilerine Taksim'de destek

  TKP , Ö ; ğrenci Kollektifi , Halkevleri , Sosyalist Parti , Sosyalist Dayanışma Partisi ile birlikte EMEP , Sine-Sen ü ; yeleri de Tekel işç ; ilerine destek olmak iç ; in Takssim ' de bulunan tramvay durağı ö ; nü ; nde bir araya geldi .

Pankart ve sloganlarla işç ; ilere destek veren grup halay da ç ; ekti . Bazi işç ; iler ise dü ; zenlenen eyleme ç ; ocuklarıyla birlikte katıldı . Bazı işç ; iler oturma eylemine ç ; ocuklarıyla katıldı . Sendikalı bir grup işç ; i ise kanı simgeleyen kırmızı boyayla dolu serumları kollarına bağladı .

Oturma eyleminin başladığının anons edilmesi ü ; zerine eylem iç ; in gelen tü ; m gruplar , yerlere oturarak eylemlerini sü ; rdü ; rdü ; ler .

Oturma eyleminde TÜ ; RK-İŞ adına aç ; ıklama yapan HAVA-İŞ Genel Başkanı Atilay Ayç ; in , ' ' Halka hizmet iç ; in seç ; im alanlarında vaatlerde bulunarak iktidar olanlar , halkın iktidarı olamadılar ' ' dedi .

Tekel direnişinin sıradan bir eylem ve hak arama mü ; cadelesi olmadığını da dile getiren Ayç ; in , konuşmasını şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; ; &ldquo ; Bu direniş bü ; tü ; n ezberleri bozan bir okul oldu . ' Biz bu okuldan şunu ö ; ğrendik , ö ; lmek var , dö ; nmek yok . Onların balyoz harekatı varsa bizim de işç ; i sınıfı olarak ü ; retimden gelen balyoz yumruğumuz var . Bizim de sabrımızın sonu var . Bunca yapılan yetmiyorsa , gelin Ankara ' da bü ; yü ; k bir yü ; rü ; yü ; ş başlatalım ' '

DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ali Cancı da yaptığı konuşmada ; &ldquo ; Direnenler , mü ; cadele edenler hep kazandı , Tekel işç ; ileri , 12 Eylü ; lü ; n unutturduğu dayanışmayı yeniden hatırlattı&rdquo ; dedi .

Cancı , eylemin sonunda sadece TEKEL işç ; ilerinin değil , tü ; m ü ; lkedeki işç ; i sınıfının kazanacağını da sö ; zlerine ekledi .

KESK dö ; nem sö ; zcü ; sü ; Nebahat Bü ; krek ise 4-C ' nin ö ; nü ; mü ; zdeki zaman diliminde AK Parti ' nin istihdam politikası olacağını sö ; yledi .

' ' Şimdiye kadar parç ; alı , dağınık , dayanışmadan uzak mü ; cadelemiz tek el oldu . Sonuç ; ne olursa olsun Tekel kazandı . Tekel işç ; isi , 74 gü ; ndü ; r direnerek azmini gö ; sterdi . Bizim kazanmamız iç ; in tek bir ç ; are var o da ü ; retimden gelen gü ; cü ; mü ; zdü ; r . Biz işç ; ilerin en bü ; yü ; k silahı grevdir . Ancak bunu kullanırsak AKP ' nin inadını kırabiliriz ' ' diyen Bü ; rek , TEKEL işç ; ilerinin tü ; m sendikaları birleştirdiğini de ifade etti .

Yapılan konuşmaların ardından eylemi bir sü ; re daha devam ettiren grup , olaysız bir şekilde dağıldı .Ak PartiHalkevleriTkpYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı