USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Tbmm Başkanvekili Akşener Adana'da

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, halkın gündemi ile hükümetin gündeminin çok farklı olduğunu savundu.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 17:20
Tbmm Başkanvekili Akşener Adana'da

  Akşener , MHP Adana İl Kadın Kolları ' nca dü ; zenlenen ' Tü ; rkiye ' de Kadın Olmak ' konulu konferans verdi . Bü ; yü ; kşehir Belediyesi tiyatro salonunda dü ; zenlenen ve izleyicilerinin bü ; yü ; k ç ; oğunluğunun kadınların oluşturduğu konferansta Akşener , vatandaşın aç ; lık , yokluk ve yoksulluk iç ; inde kıvrandığını ama ü ; lkenin suni gü ; ndemlerle meşgul edildiğini sö ; yledi . Ü ; lkenin ne zaman ö ; nemli sorunları ortaya ç ; ıksa Hü ; kü ; met merkezli olarak gü ; ndem ü ; retildiğini savunan Akşener , ' Biz aslında işsizliği , yoksulluğu , yolsuzluğu konuşmamız gerekirken , bir bakanın yada Başbakan ' ın eşlerinin başö ; rtü ; sü ; nedeniyle bir mazlumiyet karşımıza ç ; ıkarılıyor . Ya ekonomide ya da dış politikada ö ; nemli bir şeyler olsa gü ; ndem değiştiriliyor ' dedi .

AK Parti ' li vekillerden birinin ' Fişleme sırası ' bizde , diğerinin de AK Parti karşıtları iç ; in kullandığı ' Kanları bozuk . Kanlarını tahlil etmek lazım ' sö ; zlerini hatırlatan Akşener , ' Biz bugü ; ne kadar hiç ; kimsenin soyuna , sopuna bakalım falan demedik . 41 yıllık siyasi tarihimizde bö ; yle bir şey demedik . Demek ki bunların aslında faşizmi ne kadar sevdikleri ortaya ç ; ıkıyor . Aynı milletvekili Bü ; yü ; k Ortadoğu Projesi ' nin Yahudi projesi olduğunu sö ; ylü ; yor . BOP ' un eş başkanı kim? Başbakan Erdoğan AK Parti ' nin 337 milletvekili mayınlı arazilerin İsrail şirketine verilmesi iç ; in ç ; alışmadı mı? Bir yandan bö ; yle mü ; cadele edeceksiniz diğer yandan Yahudi projesi diyeceksiniz . Peki biz bunlara kan tahlili niye istemedik? ' dedi .

Ö ; zelleştirme konusuna da temas eden Akşener , ' Ö ; zelleştirme şö ; yle yü ; rü ; yor . Mesela SEKA ' yı kapattılar , ç ; ü ; rü ; ttü ; ler . 2 yıl işç ; iler ç ; alışmadan maaş aldı . Başbakan bu sefer ' Yan gelip yatıyorlar . Yetimin hakkını yedirmeyiz ' diyor . TEKEL işç ; ileri iç ; in de aynı şeyleri sö ; yledi . Bu sefer ' Yan gelip yatma ' tutmayınca ' Terö ; r yandaşları işç ; ilerin arasına sızdı ' demeye başladılar . Oysa terö ; ristler orada değil , onlar sınırda resmi tö ; renlerle karşılanıyor ' diye konuştu .

AK Parti ' nin halkın sorunlarını ç ; ö ; zme , mağdurları gö ; zetme konusunda samimi olmadığını savunan Akşener , yakından tanıklık ettiği ya da bizzat yaşadığı olaylardan ö ; rnekler de verdi . Akşener , ' AK Parti ' nin kurucularından bir hanımın sorunu varmış . Beni buldu . Ü ; st yetkililere ulaşamıyormuş . Elbisesi , başö ; rtü ; sü ; oldukç ; a mü ; tevazi . Bu hanımefendiyi , kendisi de siyaset yapan ü ; st dü ; zey bir hanımefendinin yanına gö ; tü ; rdü ; m . Başö ; rtü ; sü ; pahalı ; 1 . 5 milyar falan . Yanına gö ; tü ; rdü ; ğü ; m hanımefendiye baktı ve ' Almayayım . Bizde bunlardan ç ; ok var ' dedi . ' Kimsesizlerin kimi , yoksulun sesi ' olacağız diyenlerin getirdiği tablo işte bu ' şeklinde konuştu .

TBMM Başkanvekili İstanbul Milletvekili Meral Akşener , kadınları aktif siyasete ç ; ağırdı . Kadınlar iç ; in siyasette ' iyimser ayrımcılık ' isteyen ve kota talebini yineleyen Akşener , ' İlk kez siyasete giren ve seç ; ime katılan kadınların masrafı partisi tarafından karşılanmalı . Bunun iç ; in kanuni dü ; zenleme yapılmalı ' teklifinde de bulundu .

Konferansın sonunda Meral Akşener ' e ç ; eşitli hediyeler sunuldu . Adana şalvarı ile iki başö ; rtü ; sü ; verilen Akşener , bunları ü ; zerinde gö ; sterirken yoğun alkış aldı . MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ise ü ; ç ; hilalli bir tablo verdi . Konferansta MHP Adana milletvekilleri Yılmaz Tankut , Muharrem Varlı , Osmaniye Milletvekili Hakan Coşkun , Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Aytaç ; Durak , bazı il ve ilç ; elerin başkanları da hazır bulundu .

BaşbakanAk PartiMeral AkşenerOrtadoğuİsrailYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı