USD (Alış - Satış) : 5,42 - 5,43 EURO (Alış - Satış) : 6,13 - 6,14

Memur - Sen: 'Yolunuz da yönteminiz de yanlış'

Memur - Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, askeri darbe ürünü 61 ve 82 Anayasalarıyla tahrip edilen milli egemenlik anlayışını ve millet iradesini temsil makamının ancak TBMM olduğunu söyledi.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 20:44
Memur - Sen: 'Yolunuz da yönteminiz de yanlış'

  Memur sendikası olan Memur-Sen , ilk TBMM binasının ö ; nü ; nde ' Milli İrade ve Hukuk ' a Saygı ' aç ; ıklaması yaptı . Memur-Sen Genel Merkez Yö ; netimi , bağlı sendikaların genel başkan ve yö ; neticileriyle tü ; m illerden gelen il temsilcileri ve sendikaların şube başkanlarının katılımıyla yapılan aç ; ıklamada konuşan Gü ; ndoğdu , aradan geç ; en 90 yıla rağmen ' Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir ' gerç ; eğini , halen anlamayanlara ve anlamamakta ısrar edenlere hatırlatmak iç ; in , burada toplandıklarını sö ; yledi .

Bu gerç ; eği hatırlatmaktan bıkmayacaklarını , bu gerç ; eğe savaş aç ; anlarla mü ; cadele etmekten de yılmayacaklarını kaydeden Gü ; ndoğdu , &ldquo ; Milletin yanında , milletin değerlerinin yanında , millet iradesinin yanında olmaya devam edeceğiz&rdquo ; dedi .


SORUNLARIN TEMELİNDE DEMOKRATİKLEŞEMEME VAR

Ü ; lkenin kronik sorunlarının temelinde demokratikleşememenin yattığına işaret eden Gü ; ndoğdu , ç ; ö ; zü ; mü ; nse daha ö ; zgü ; r , daha demokrat ve daha sivil bir Devlet olduğunu dile getirdi . Bu idrakten yoksun olanlara da ç ; ağrıda bulunan Gü ; ndoğdu , şunları sö ; yledi :

&ldquo ; Bu zihniyetin sahiplerine buradan sesleniyoruz ; yolunuz da yö ; nteminiz de yanlış . Yol yakınken vazgeç ; in , henü ; z başındayken millete sığının . Devletin Silivri ' sinde ziyaretç ; i kabul edeceğinize Milletin Sinesinde ziyaretç ; i olun . Milli iradeyi hazmedemeyenlerin devreye sokmadıkları kurum , kullanmadıkları yö ; ntem kalmadı . Bir olayda milletin silahıyla kuşanan kuvvetleri , bir başka olayda milletin adalet beklediği yargıç ; ları ve yargı organlarını , bir diğerinde ' sivilliği unutmuş Silivri toplum kuruluşlarını ' devreye soktular . Bazen suikast girişimleriyle , bazen Anayasal kurumlara saldırılarla , bazen toplumsal infial yaratacak eylemlerle , bazen terö ; r ö ; rgü ; tleriyle ve terö ; ristlerle işbirliğiyle , bazen de dağdakileri şehirlere indirerek kaos ü ; retmek istediler . Ancak , unuttukları bir şey vardı ; Millet ve Milletin bü ; yü ; k sağduyusu . Kazanamadılar , milletin iradesini yok edemediler , yenildiler . &ldquo ;

MİLLETİN ADALET BEKLENTİ VE Ö ; ZGÜ ; RLÜ ; K TALEPLERİ KIRILMAYA Ç ; ALIŞILIYOR

Millet iradesini yok saymak isteyenlerin son olarak da yargıya mü ; dahaleye tevessü ; l ettiklerini sö ; yleyen Gü ; ndoğdu , bu kişilerin Anayasal kurum koruması altındaki HSYK eliyle , milletin adalet beklentilerine , ö ; zgü ; rlü ; k taleplerine , demokratikleşme kararlılığına balans ayarı yapmaya ç ; alıştıklarını kaydetti .

Millet iradesinin , 367 garabeti ü ; retmeyecek , 411 el ' in , 11 cü ; bbeden daha ü ; stü ; n olduğunu ortaya koyacak yargı reformunu da zaman geç ; irmeksizin hayata geç ; ireceğini sö ; yleyen Ahmet Gü ; ndoğdu , &ldquo ; Yapılacak olan ö ; yle bir reform ki ü ; lkenin genç ; lerine ü ; lkenin ü ; niversiteleri kapatılamayacak , ö ; yle bir reform ki millete savaş aç ; an yargıç ; da olsa savcı da olsa sanık sandalyesinden kurtulamayacak , ö ; yle bir reform ki yargı organları gerç ; ekten millet adına karar verecek . &rdquo ; şeklinde konuştu .

90 YIL Ö ; NCEKİ İRADEYİ YAŞATACAK KARARLILIK MEVCUT

Bu ü ; lke insanlarının , 90 yıl ö ; nce &ldquo ; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir&rdquo ; iradesiyle 1921 Anayasasını hayata geç ; iren kurucu iradenin mirasını koruma ve yaşatma kararlılığı iç ; inde olduğuna da dikkat ç ; eken Gü ; ndoğdu , &ldquo ; Bu kararlılığın sonucunda ise ; Tü ; rkiye ' nin ve insanımızın ö ; nü ; ndeki engelleri kaldıran , hak ve ö ; zgü ; rlü ; klerdeki sınırlamalara son veren , ö ; zgü ; rleştiren Devleti ve ö ; zgü ; rleşen bireyi var eden , kendi milletini tokatlamayı meziyet sayanlara haddini bildiren , inanç ; ları ve inananları dü ; şman gö ; rmeyen , ç ; alışanına toplu sö ; zleşme ve grev hakkını kullanmasını sağlayan , bireylere pastadan gü ; cü ; yettiği kadar değil hak ettiği kadar pay veren demokratik sosyal hukuk devletini gerç ; ek anlamıyla var eden sivil ve yeni bir Anayasayı yü ; rü ; rlü ; ğe koymaktır . &rdquo ; dedi .

Ü ; lkemiz insanının tam ve koşulsuz demokrasiyi , bü ; tü ; n kurumlarıyla ve kurallarıyla hayata geç ; irme hedefinde olduğunu da sö ; yleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gü ; ndoğdu , Emasya Protokolü ; ' nü ; n varlığına son verenin de bu irade olduğuna dikat ç ; ekti .

TbmmBalansGrevHsykYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı