USD (Alış - Satış) : 4,70 - 4,71 EURO (Alış - Satış) : 5,51 - 5,52

İş Dünyası, İşsizliğe Karşı 'Vergi İndirimi' İstiyor

Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan, Türkiye'deki işsizliğin üretim ve hizmet sektörü yatırımlarının arttırılmasıyla çözülebileceğini savundu

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 17:58
İş Dünyası, İşsizliğe Karşı 'Vergi İndirimi' İstiyor

  Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği ( MESİAD ) Yö ; netim Kurulu Başkanı Ali Doğan , Tü ; rkiye ' deki işsizliğin ü ; retim ve hizmet sektö ; rü ; yatırımlarının arttırılmasıyla ç ; ö ; zü ; lebileceğini savundu . Doğan , bu noktada da girişimcilerin ö ; nü ; ndeki bü ; rokratik engeller kaldırılarak , istihdam ü ; zerindeki vergi yü ; kleri ve diğer vergilerin azaltılmasını istedi .

MESİAD 11 . Olağan Genel Kurulu tamamlandı . Dernek binasında gerç ; ekleştirilen kongreye , mevcut başkan Ali Doğan ' ın hazırlamış olduğu tek listeyle gidildi . MESİAD Onursal Başkanı Musa Timur ' un , Divan Başkanlığı ' nı ü ; stlenmiş olduğu genel kurula ; CHP Mersin Milletvekili Vahap Seç ; er , Mersin Ü ; niversitesi Genel Sekreter Vekili Yü ; ksel Ö ; zdemir , Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ( MTSO ) Meclis Başkanı Faik Burakgazi , Girişimci İş Kadınları Derneği ( GİŞKAD ) Yö ; netim Kurulu Başkanı Cavidan Demirağ ' ın yanı sıra ç ; ok sayıda davetli ve dernek ü ; yesi katıldı .

' İSTİHDAM Ü ; ZERİNDEKİ VERGİ YÜ ; KLERİ AZALTILMALIDIR '

MESİAD Yö ; netim Kurulu Başkanı Ali Doğan , Tü ; rkiye ' nin , bö ; lgenin ve Mersin ' in en ö ; nemli sorununun işsizlik olduğuna dikkat ç ; ekerek , yaşanan sorunun da ancak ü ; retim ve hizmet sektö ; rü ; ndeki yatırımların artmasıyla ç ; ö ; zü ; lebileceğini sö ; yledi . Bu noktada da girişimcilerin ö ; nü ; ndeki bü ; rokratik engellerin kaldırılmasının yanında yatırım teşviklerinin de sektö ; rel bazda verilmesi gerektiğini kaydeden Ali Doğan , ' İstihdam ü ; zerindeki vergi yü ; kleri ve diğer vergilerin azaltılmasıyla işsizlik sorununun aşılacağına inanıyoruz . Buna ek olarak , bankaların ö ; zellikle yatırım yapmayı hedefleyen işadamlarına ferdi kredilerin yanında orta ve uzun vadeli yatırım kredisi vermesi , ü ; retim ve istihdamın arttırılmasını sağlayacaktır ' dedi .

Mersin ' i bir ' yatırım cenneti ' haline getirme ç ; abası iç ; inde olduklarını anlatan Doğan , Mersin ' in yeni bir sıç ; rama yaparak altın ç ; ağını yakalaması iç ; in yeni bir sü ; reç ; başladığının altını ç ; izdi . Kentte yaşanan olumlu gelişmelere karşın , eşsiz doğal gü ; zelliklere sahip olan sahillere nü ; kleer santral ve balık ç ; iftlikleri yapılmasının gü ; ndeme olmasının ise Mersin ' e yapılacak en bü ; yü ; k kö ; tü ; lü ; k olduğunu savunan Doğan , sö ; z konusu uygulamalardan bir an ö ; nce vazgeç ; ilmesi , belirtilen alanların turizme tahsis edilmesinin yerinde bir karar olacağını dile getirdi .

' İŞ DÜ ; NYASI OLARAK GELECEĞE GÜ ; VENLE BAKIYORUZ '

İşadamları olarak Tü ; rkiye ' nin geleceğine olumlu baktıklarını ifade eden Doğan , ' Yeter ki , yü ; zyıllardan bu gü ; ne ü ; lkemizin kü ; ltü ; r ve ahlaki değerlerini taşıyan ulularımızın , velilerimizin , filozof ve bilgelerimizin sö ; ylem ve yaşam felsefelerini kendimize rehber edinelim . Paylaşımcı ve adil olalım . Birbirimizi sevip sayalım . Eğer bunları başarabilirsek ; barış iç ; inde , ekonomisi gü ; ç ; lü ; , dü ; nya ö ; lç ; eğinde saygın , tü ; m vatandaşları mutlu ve refaha kavuşmuş bir devlet olmanın sevincini hep birlikte yaşarız ' diye konuştu .

Daha sonra MESİAD 2008-2009 Dö ; nemi faaliyet raporunun yanı sıra Denetleme Kurulu Raporu okunarak ü ; yelerce onaylanırken , derneğin gelir ve giderlerini iç ; eren raporlar ele alınıp oybirliğiyle kabul edildi . Tek listeyle gidilen seç ; imlerde Ali Doğan , yeniden başkanlık gö ; revine getirilerek gü ; ven tazelerken , yeni yö ; netimde şu isimlerden oluştu : ' Ahmet Akkurt , Ahmet Polat , Aziz Ö ; zcan , Bedrettin Gü ; ndeş , Doğan Kalkancı , Ferudun Gü ; ndü ; z , Fevzi Poyraz , Hü ; seyin Kış , Mehmet Deniz , Mehmet Hayri Sö ; nmez , Metin Ç ; etin , Murat Has , Mustafa Belice ve Sedat Gü ; mü ; ş . '

Meclis BaşkanıMersinMersin Ticaret ve Sanayi OdasıFilozofMilletvekiliFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı