USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Huaweı Türkiye Ar-ge Merkezi Açıldı

Dünya çapında Ar-Ge ve inovasyon merkezleri bulunan Huawei, 15. Ar-Ge merkezini İstanbul'da açtı.

Ekonomi / 27 Şubat 2010 Cumartesi 15:27
Huaweı Türkiye Ar-ge Merkezi Açıldı

  Yeni nesil telekomü ; nikasyon ç ; ö ; zü ; mleri alanında dü ; nyanın ö ; nde gelen şirketlerinden Huawei , Tü ; rkiye Ar-Ge Merkezi ' ni bugü ; n İstanbul-Ü ; mraniye ' de aç ; tı . Huawei Tü ; rkiye Ar-Ge Merkezi aç ; ılışı , Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım , Ç ; in Halk Cumhuriyeti Bü ; yü ; kelç ; isi H . E . Gong Xiaosheng , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr . Tayfun Acarer ve Huawei yö ; neticilerinin katılımıyla gerç ; ekleşti .

Tü ; rkiye faaliyetlerine 2002 yılında başlayan Huawei ' in bugü ; n 500 ' ü ; n ü ; zerinde ç ; alışanı bulunuyor . Huawei , 3 yıl iç ; inde 350 ' si Ar-Ge Merkezi ' nde , 150 ' si Teknik Destek Merkezi ' nde olmak ü ; zere toplam 500 Tü ; rk mü ; hendise iş imkanı sağlamayı planlıyor .

Huawei Tü ; rkiye Ar-Ge Merkezi ' nde yerel ve uluslararası pazarların telekomü ; nikasyon ihtiyaç ; larına yö ; nelik ileri teknoloji ü ; rü ; n ve hizmetlerin geliştirilmesi amaç ; lanıyor . Bunlar arasında , katma değerli servisler , ü ; cretlendirme ve faturalandırma , ç ; ağrı merkezi ve mü ; şteri ilişkileri yö ; netimi gibi ü ; rü ; n ve hizmetler yer alıyor . Ayrıca , yazılım ü ; rü ; nleri , kablosuz teknolojiler ( 2G/3G/4G ) ve ALL-IP , sabit mobil yakınsama ( FMC ) , yeni nesil şebekeler ( NGN ) alanlarında analiz ve araştırmalar , ü ; rü ; n planlama , optimizasyon , performans iyileştirme ve pazar adaptasyonu uygulamalarının yü ; rü ; tü ; lmesi planlanıyor .

Aç ; ılış tö ; reninde konuşan Huawei Global Başkan Yardımcısı Jiang Yafei , ' Tü ; rkiye ' deki Ar-Ge Merkezi ile gü ; ç ; lü ; ve yenilikç ; i bir takım olacağız ve global telekomü ; nikasyon sektö ; rü ; nü ; n başarılı geleceği iç ; in birlikte bü ; yü ; yeceğiz . Ö ; nü ; mü ; zdeki dö ; nemde , operatö ; r , mü ; şteri ve kurumsal projeler odaklı ç ; alışan 350 ' den fazla Tü ; rk Ar-Ge mü ; hendis ekibinin oluşturulması iç ; in 50 milyon doların ü ; zerinde yatırım yapacağız ' dedi .

Tü ; rkiye ' deki Ar-Ge ç ; alışmalarını değerlendiren Huawei Yazılım Başkan Yardımcısı Huang Jian ise , ' Tü ; rkiye ' nin kaliteli Ar-Ge kaynakları ile Avrupa , Asya ve Afrika ' yı birleştiren coğrafi konumunu kullanarak , Ar-Ge uzmanlığımızı en iyi şekilde sunmayı , sü ; rekli gelişen Ar-Ge stratejimizi uygulamayı , mü ; şterilerimize daha iyi hizmet ve ü ; rü ; nleri zamanında sağlamayı ve Tü ; rkiye ' deki bilgi ve iletişim teknolojileri sektö ; rü ; nü ; n gelişimini teşvik etmeyi hedefliyoruz . Tü ; rkiye ' de kurduğumuz Ar-Ge merkezimizin , mü ; şterilerimiz , bilgi ve iletişim teknolojileri sektö ; rü ; ve Huawei iç ; in karşılıklı faydalar yaratacağına inanıyoruz ' dedi .

AvrupaBinali YıldırımAfrikaİletişimTeknolojiYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı