USD (Alış - Satış) : 5,34 - 5,35 EURO (Alış - Satış) : 6,06 - 6,07

Sıcak Haber : Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor CANLI!..

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz Malatya'da

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, son yaşanan olaylardan sonra borsadaki dalgalanmalarla ilgili olarak,' Zaten öyle büyük dalgalanmalar da olmadı. Sadece piyasalarda küçük etkilenme oldu. Radikal bir etkilenme olmadı. Günlük gel gitlerin de yaşanmamasını arzu ediyoruz' dedi.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 16:53
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz Malatya'da

  Malatya Valiliği ' ni ziyarette basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz , Balyoz Harekatı tutuklamalarından sonra Borsa ' nın dü ; şmesiyle ilgili soruya karşılık şunları sö ; yledi :
' Eskiden , kü ; ç ; ü ; k siyasi krizler ekonomiyi ç ; ok daha fazla etkilerdi . Ekonomimizin dayanıklılığı ç ; ok daha fazla olması nedeniyle borsa da fazla etkilenmiyor . Zaten ö ; yle bü ; yü ; k dalgalanmalar da olmadı . Sadece piyasalarda kü ; ç ; ü ; k etkilenme oldu . Radikal bir etkilenme olmadı . Gü ; nlü ; k gel gitlerin de yaşanmaması arzu ediyoruz . Uzun vadede de sıkıntı gö ; rmü ; yorum . '

Bakan Yılmaz , ' Ekonomik kü ; resel kriz , Gü ; neydoğu Anadolu Projesi ' nde ( GAP ) bir sorun , bitiminde erteleme meydana getirecek mi? ' sorusuna karşılık da şunları sö ; yledi : ' GAP ' da ö ; denek anlamında hiç ; bir sorun yaşamıyoruz . Ç ; ü ; nkü ; , GAP iç ; in ö ; zel eylem planı yapıldı . Finansmanını telafi iç ; in ö ; zel kanunlar ç ; ıkarıldı . Aslında kü ; resel kriz ortamında GAP ' a yaptığımız bu yatırım , kü ; resel krizin Tü ; rkiye ' ye olan etkilerinin hafifletici bir işlev de gö ; rü ; yor . 2012 sonuna kadar GAP eylem planı kapsamında , arttırılmış , ivme kazandırılmış bir şekilde GAP yatırımlarımız devam edecektir . 400 kilometreye yakın ana kanal dö ; şedik . Mardin , Suruç ; , Batman ve Diyarbakır ovalarına su taşıyan ana kanallar inşa ediyoruz . Aynı zamanda doğu Anadolu Projesi ( DAP ) ve GAP ' a yapılan yatırımlar tü ; m ü ; lkeye yapılmış yatırımdır . Bunlar ü ; lkemizin tarımsal potansiyelini geliştiren , gıda gü ; venliğini sağlayan , komşu ü ; lkelerle ihracatımıza ciddi katkılar sunacak olan projelerdir . Hem bö ; lge halkımız , hem de Tü ; rkiyemizin kalkınmasına ve gü ; venliğine katkıda
bulunacaktır '

Cevdet YılmazBasın KuruluşuDoğu AnadoluYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı