USD (Alış - Satış) : 5,46 - 5,47 EURO (Alış - Satış) : 6,16 - 6,17

Danıştay'ın İptal Kararına Kızıp Karayolunu Trafiğe Kapatmaya Çalıştılar

Kahramanmaraş'ın Karacasu beldesinde 7 Mart'ta yapılacak ara seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmesi üzerine AK Partili bir grup, Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunu trafiğe kapatmak istedi.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 19:56
Danıştay'ın İptal Kararına Kızıp Karayolunu Trafiğe Kapatmaya Çalıştılar

  Kahramanmaraş ' ın Karacasu beldesinde 7 Mart ' ta yapılacak ara seç ; imlerin Yü ; ksek Seç ; im Kurulu ( YSK ) tarafından iptal edilmesi ü ; zerine AK Partili bir grup , Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunu trafiğe kapatmak istedi . Ç ; evik kuvvet polisleri tarafından gü ; ç ; lü ; kle durdurulan vatandaşlara seslenen AK Parti Karacasu Belediye Başkan adayı Faruk Aksu , ' Kime inanacağız bu memlekette ' diyerek tepkisini dile getirdi .

29 Mart yerel seç ; imleri ö ; ncesinde beldelik statü ; leri iptal edilerek merkeze bağlanan Karacasu ve Kavlaklı beldeleri , aç ; ılan dava neticesinde Danıştay 8 . Dairesi tarafından yeniden belde ilan edilmişti . Ancak daha sonra aç ; ılan dava neticesinde Danıştay Dava Daireler Kurulu tarafından verilen kararla iki belde yeniden merkeze bağlandı . Bunun ü ; zerine YSK , iki beldede 7 Mart Pazar gü ; nü ; yapılacak seç ; imleri durdurdu . İptal kararını ö ; ğrenen AK Parti adayı Faruk Aksu taraftarları , Kahramanmaraş-Gaziantep
karayoluna inerek yolu trafiğe kapatmaya ç ; alıştı . Ç ; evik kuvvet polislerinin gü ; ç ; lü ; kle yatıştırmaya ç ; alıştığı belde sakinleri , ' Vur vur inlesin , Danıştay dinlesin ' şeklinde sloganlar atarak karara tepki gö ; sterdiler . Ellerine aldıkları seç ; men kağıtları ile tepkilerini dile getiren vatandaşlar , beldede referandum istedi . Eylemde baygınlık geç ; iren bir genç ; ise yere yığıldı . Baygınlık geç ; iren gence olay yerindeki vatandaşlar mü ; dahale ederek , kendine getirmeye ç ; alıştı .

Seç ; im otobü ; sü ; ü ; zerinden ö ; fkeli kalabalığa seslenen AK Parti adayı Faruk Aksu , vatandaşların hayal kırıklığını anladığını belirterek , ' İç ; inizden geç ; enleri , gö ; zü ; nü ; zden bir bir geç ; enleri ve sö ; ylemek istediğiniz mesajları alıyorum . Ama Allah ' ın izniyle beraber ç ; ıktığımız bu yolculuk devam edecek . Biz bu yola beraber ç ; ıktık . Halkın vicdanında yer bulmayan , kabul gö ; rmeyen hiç ; bir karar geç ; erli olamaz . Halkın vicdanı ç ; ok ö ; nemlidir . Siz karar verebilirsiniz ama ö ; nemli olan vatandaşın da gerç ; ekten ne dü ; şü ; ndü ; ğü ; dü ; r '
diye konuştu .

Danıştay ' ın verdiği karara anlam verilemediğini sö ; yleyen Aksu , bu kararın ardından kime inanacaklarını şaşırdıklarını dile getirdi . Hukuki sü ; reci sonuna kadar devam ettireceklerini ifade eden Aksu , sö ; zlerini şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; :
' Danıştay sü ; reci , yani nereden baksanız ne olduğunu bilemediğiniz bir sü ; reç ; . Bir şekilde kendi başına hareket ediyor . Ö ; nce Danıştay ' ımız olumlu gö ; rü ; ş vererek merkeze bağlıyor bizi . Arkasından dava aç ; ıyoruz , bir hukuk mü ; cadelesine girdik . Size şunun sö ; zü ; nü ; veriyorum . Bu gü ; ne kadar sizin iç ; in nasıl bir mü ; cadele vermişsem , bundan sonra da aynısını vermeye devam edeceğim . Seç ; ime bir hafta kala bu sefer Danıştay ' ımız diyor ki bu da olmadı . Biz bu kararın yeniden iptal edilmesine , bozulmasına karar veriyoruz .

Arkasından YSK seç ; ime bir hafta kala seç ; imlerin durdurulmasına karar veriyor . Şimdi buna nasıl inanacağız . İnancımızı kaybetmedik mi beraberce . Kime inanacağız biz bu memlekette . '
Grup Aksu ' nun konuşmasının ardından dağıldı .

YskAk PartiDanıştayReferandumYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı