USD (Alış - Satış) : 5,34 - 5,35 EURO (Alış - Satış) : 6,06 - 6,07

Sıcak Haber : Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor CANLI!..

Baykal hakkında bir şok iddia daha

CHP-HADEP ittifakı görüşmelerini 1999 yılında gerçekleştiren dönemin İHD Mardin Şube Başkanı Cemil Aydoğan şok bir iddiada bulundu. Aydoğan, Baykal 'PKK'nın Avrupa sorumlusuyla da görüştü' dedi.

Siyaset / 27 Şubat 2010 Cumartesi 21:27
Baykal hakkında bir şok iddia daha

  BDP ' li Sırrı Sakık ' ın , &ldquo ; Baykal bizden 20 militan istedi&rdquo ; sö ; zlerinin ardından 1999 yılındaki CHP-HADEP ittifakı gö ; rü ; şmelerini gerç ; ekleştiren dö ; nemin İnsan Hakları Derneği Mardin Şube Başkanı Cemil Aydoğan ' ın iddiaları adeta şok etkisi yarattı .

Aydoğan , Baykal &ldquo ; PKK ' nın Avrupa sorumlusuyla da gö ; rü ; ştü ; &rdquo ; dedi . Aydoğan , &ldquo ; O dö ; nem bana CHP ile HADEP arasındaki ittifak iç ; in katkı sunulması ö ; nerildi . Gö ; rü ; şmeleri ben gerç ; ekleştiriyordum ve bizzat Baykal ' la gö ; rü ; şü ; yordum . Kapısı bana sü ; rekli aç ; ıktı&rdquo ; şeklinde konuştu .

BAYKAL MİLİTAN İSTEDİ

Gö ; rü ; şmeler devam ederken , Baykal ' ın kamuoyu baskısındanda ç ; ekindiğini aktaran Aydoğan , bundan dolayı listesine almak istediği isimlerin , kamuoyunun tanıdığı HADEP ' li isimler olmasını istemediğini aktardı . Buna ç ; ö ; zü ; m olarak Baykal ' ın gerekirse dağda olup da isimleri bilinmeyen militanlara razı olduğunu iddia eden Aydoğdu şunları aktardı :

GÖ ; RÜ ; ŞME AYARLA

&ldquo ; Sırrı Sakık , Murat Bozlak , Sedat Yurttaş gibi HADEP ' in genel merkezdeki ö ; nemli isimleri , partinin genel merkezindeki isimlerin Baykal ' ın listesine girmesini istiyordu .

Ancak Baykal da , ' Prosedü ; re uygun 18 sade insan gö ; nderin , isterse dağdaki adam olsun . Ben hepsini milletvekili yaparım . Ama sizin durumunuz beni sıkıntıya dü ; şü ; rü ; r , siz aday olmayın . Onları seç ; ilecek yerlere koyarım ' diyordu .

Bir gü ; n beni yine ç ; ağırdı ve ' Cemil beni bunların elinden kurtaramaz mısın? Avrupa ' da bunların sorumlu morumluları yok mu ' dedi . Ben de gü ; lerek ' Vardır ' dedim . Liderleri Avrupa ' dadır . Ama Avrupa sorumluları da var ' dedim .

Ardından Baykal bana ' Sen ve Ahmet Tü ; rk , başımın ü ; stü ; nde yeriniz var . Ama 18 yeni isim getirin . İstersen dağdaki insanı getir . Yeter ki Yü ; ksek Seç ; im Kurulu geri ç ; evirmesin ' dedi .

Deniz Baykal bunu bana kendi makam odasında deklare etmiştir . &rdquo ; Aydoğan bü ; tü ; n bunlar yaşanırken Baykal ' ın kendisine şu sö ; zleri sö ; ylediğini de iddia etti : ' Telefonlar dinlenir . Korkarım . Devletin iti , miti var . Dışarıya yayılırsa rezil oluruz . '

MAKAMINDA KONUŞTUK

İttifak gö ; rü ; şmeleri kapsamında Baykal ' la 10-15 defa makamında gö ; rü ; ştü ; ğü ; nü ; kaydeden Aydoğan , Baykal ' ın PKK ' nın Avrupa sorumlusuyla gö ; rü ; ştü ; ğü ; nü ; ileri sü ; rdü ; .

Aydoğan şunları ileri sü ; rdü ; : &ldquo ; CHP Genel Merkezi ' ndeki makamında gö ; rü ; şü ; yorduk . Baykal ' ın Ö ; zel Kalemi Nesrin Baytok idi . Baykal HADEP ' in Genel Merkezi ' ndeki Sırrı Sakık , Murat Bozlak , Sedat Yurttaş gibi isimlerden kurtulmak , onları devre dışı bırakmak iç ; in PKK ' nın Avrupa sorumlularıyla gö ; rü ; şmek istedi .

Bana ' Bunlar beni sıkıntıya dü ; şü ; rü ; yorlar ' dedi . Avrupa sorumlularıyla gö ; rü ; şmesini sağlamaya ç ; alıştım ama bir sü ; re sonra bana ' Ö ; rgü ; tü ; n Avrupa sorumlularından Tuncelili biri gelip benimle gö ; rü ; şecek ' dedi .

Kimdi , neydi bilmiyordum ama gelip Ankara ' da Baykal ' la gö ; rü ; ştü ; . Tanıyamadım . Muhtemelen , benimle gö ; rü ; şü ; rken başka kanallarla da gö ; rü ; şü ; p Avrupa sorumlularına ulaşmıştı . &rdquo ;

SES KAYDI DA VARDI AMA KAYBOLDU


Kendisinin aslen CHP kö ; kenli olduğunu ve bir dö ; nem CHP Kızıltepe İlç ; e Başkanlığı iç ; in Baykal ' ın kendisine gü ; vendiğini kaydeden Aydoğan , &ldquo ; O dö ; nem beni ve Ahmet Tü ; rk ' ü ; CHP ' li kabul ediyordu ve ikimize gü ; veniyordu .

Bende gö ; rü ; şmelerin ses kaydı da vardı . Gizli olarak sesleri alıyordum ki , konuşmaları unutmayayım . Akşam gelip dinliyordum ve değerlendirme yapıyordum . O da kayboldu&rdquo ; dedi .

AvrupaNesrin BaytokMilletvekiliDeniz BaykalAydoğanYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı