USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Aziziye'nin Adaş Yöneticileri Gönül Yaptılar

Erzurum'un Aziziye ilçesinin adaş olan yöneticileri, Kaymakam Fatih Çobanoğlu ve Belediye Başkanı Fatih Cengiz, başarılı çalışmaları ile takdir topluyorlar.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 15:50
Aziziye'nin Adaş Yöneticileri Gönül Yaptılar

  Kaymakam Ç ; obanoğlu ile Başkan Cengiz , Mahalli İdareler seç ; imlerinin ardından ilç ; eye bağlı Ağö ; ren Mahallesi ' nde kavga eden iki aileyi barıştırdılar . Ağö ; ren Mahallesi ' nde 29 Mart Mahalli İdareler Seç ; imleri ' nin ardından 25 yıllık muhtar Hamit Canpolat , gö ; revi Fariz Yavili ' ye devretmiş , 11 Eylü ; l 2009 tarihinde de teravih namazı sonrası kavga ç ; ıkmıştı . Kavga sonucu iki aileden 16 kişi ç ; eşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı .
Aynı mahallede ikamet eden iki aile arasındaki husumeti gidermek isteyen Aziziye Kaymakamı Fatih Ç ; obanoğlu ile Belediye Başkanı Fatih Cengiz , Mevlid Kandili akşamı aile bü ; yü ; kleriyle ayrı ayrı gö ; rü ; şerek ikna etmeyi başardılar . Aileleri ikna eden Ç ; obanoğlu ve Cengiz , AK Parti İlç ; e Başkanı Ahmet Gü ; l ' ü ; n de katıldığı tö ; renle yeni muhtar Fariz Yavili ' nin evinde iki aileyi bir araya getirdi .

MAKSADIMIZ GÖ ; NÜ ; L YAPMAK
Barışma tö ; reninde ilk konuşmayı yapan Kaymakam Ç ; obanoğlu , ' Ö ; ncelikle herkese hoş geldiniz diyorum . Biz sizin mahallenize geldik , ama iki aile bir araya geldiği iç ; in sizler hoşgeldiniz . Kandil mü ; nasebetiyle sizleri ziyaret ettik , bizleri kabul ettiniz , karşıladınız . Maksadımız gö ; nü ; l yapmak , kırgınlıkları ve dargınlıkları ortadan kaldırmak . Geç ; miş zaman tatsız bir hadise yaşanmış . İnşallah bu acı olayı hep beraber unutup , yeni bir sayfa aç ; mak iç ; in bir aradayız . Zaten o olayın ü ; zerine hepiniz ü ; zü ; ldü ; nü ; z .
Sizlerle gö ; rü ; ştü ; k , olgunluk gö ; sterdiniz ve olayların devamı yaşanmadı . Olayın akabinde bugü ; nlere geldik . Hep beraber , sizlerin kucaklaştığınızı gö ; rmek iç ; in buradayız . İnşallah bu olayın benzeri yaşanmaz , kalpler kırılmaz . Belediye başkanımız sağ olsun , ö ; nderlik etti ve bu buluşmayı kendisi tertip etti . Mü ; barek gecede taraflarla gö ; rü ; ştü ; k ve bizleri ü ; zmediniz . Bugü ; n hep birlikte kucaklaşıyoruz . Bizleri kırmadığınız iç ; in hepinize teşekkü ; r ediyorum . Bundan sonra iki ailenin de bü ; yü ; klee grinö ; revler dü ; şü ; yor .

Bö ; yle olayların yaşanmaması iç ; in kü ; ç ; ü ; klere sahip ç ; ıkarlar ve inşallah bö ; yle olaylar bir daha yaşanmaz ' dedi .
İki dargın tarafından barışmaktan mutlu olduklarından emin olduğunu ifade ederek sö ; zlerine başlayan Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz , ' Ama , inanın biz sizlerden daha mutlu olduk . Ç ; ok ciddi bir haz ve bü ; yü ; k keyif aldık . Aranızda bulunmaktan dolayı ç ; ok mutluyuz . Bu barış merasimine katılarak bizleri memnun ve mutlu ettiğiniz iç ; in sizlere ayrıca teşekkü ; r ediyorum . Dargınlıkların ve kavganın iyi olmadığını , hele aynı mahallede , aynı havayı soluyan insanların birbirine kırgın olmaları kadar kö ; tü ; bir durum olamaz . Sebep ne olursa olsun , inşallah bugü ; nden itibaren mahallemizde bembeyaz bir sayfa aç ; ılır . Burada da barış ve huzur ortamı sağlanmış olur . Bundan sonra mahallemizin ileri gelenlerine ve bü ; yü ; klerine ö ; nemli gö ; revler dü ; şü ; yor ' şeklinde konuştu .

Başkan Cengiz , aile bü ; yü ; klerini kucaklaşmaya ve helalleşmeye davet ederek sö ; zlerini tamamladı . Eski ve yeni muhtar ile aile bü ; yü ; kleri daha sonra Kaymakam Fatih Ç ; obanoğlu ile Başkan Fatih Cengiz ' in yanında birbirleriyle kucaklaşarak , helalleştiler .

ESKİ VE YENİ MUHTARDAN TEŞEKKÜ ; R
Muhtar Fariz Yavili , Kaymakam Ç ; obanoğlu , Başkan Cengiz ve İlç ; e Başkanı Gü ; l ' e hayırlı bir buluşmaya vesile oldukları iç ; in teşekkü ; r etti . Olayın meydana gelmesinden dolayı kendilerinin de ü ; zgü ; n olduğunu ifade eden Yavili , basit bir olayın bü ; yü ; tü ; lmesinden ü ; zü ; ntü ; duyduklarını , fakat sonucun tatlıya bağlanmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi .
Aynı mahallede , aynı havayı teneffü ; s ettiklerini dile getiren eski Muhtar Hamit Canpolat ise , ' Kö ; yü ; mü ; zde herkes birbirinin akrabası . İnşallah bu tü ; r ü ; zü ; cü ; olaylar bir daha meydana gelmez . Bu konuda biz ü ; zerimize dü ; şeni yapacağız . Barışa vesile olanlara da teşekkü ; r borç ; luyuz ' ifadelerini kullandı .

Kaymakam Ç ; obanoğlu ile Başkan Cengiz ' in ilç ; e iç ; in bir şans olduğunu dile getiren Suat Burak isimli mahalle sakini de , ' Hem kaymakamımız , hem de başkanımız halkın iç ; inde , halkla birlikteler . Bö ; yle giderse biz kaymakamımızın ve başkanımızın anıtını dikeriz . Allah yardımcıları olsun ' sö ; zleriyle teşekkü ; r etti .

Mahalle sakinleri daha sonra birlikte Aziziye Belediyesi ' nin faaliyetlerinin yer aldığı sunumu izledikten sonra , sorunlarını ve beklentilerini Kaymakam Ç ; obanoğlu ile Başkan Cengiz ' e aktardılar .

Ak PartiMevlid KandiliKandilTeravih NamazıOlgunlukYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı