USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

Ak Parti'li Çelik 'Demokratik Açılımı' Anlattı

AK Parti Adana Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Ömer Çelik, 'Biz ne Kürt, ne de alevi sorununu ihale ile almadık. Biz de sümen altı yapardık. Ama millete bunları çözmek için söz verdik' dedi.

Siyaset / 27 Şubat 2010 Cumartesi 23:49
Ak Parti'li Çelik 'Demokratik Açılımı' Anlattı

  AK Parti Adana Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Ö ; mer Ç ; elik , Ç ; ankırı ' da partililerine demokratik aç ; ılım sü ; recini anlattı . Atatü ; rk Kü ; ltü ; r ve Sanat Merkezi ' nde dü ; zenlenen konferansa , AK Parti İl Başkanı Av . İdris Şahin , Belediye Başkanı İrfan Dinç ; ve ç ; ok sayıda partili katıldı . Konuşmasına İç ; işleri Bakanı Beşir Atalay hakkında verilen gensoru ö ; nergesiyle başlayan Ç ; elik , ' ' Geç ; tiğimiz gü ; nlerde bir gensoru vardı . Tabi bu gensoru da bir gariplik var . Hapisteki bir kişinin beyanı ile hü ; kü ; met hakkında
gensoru aç ; ıyorlar . Eğer siz , hapisteki birine kadar inanıyorsanız meclisteki birinin sö ; zlerine hayli hayli inanmalısınız . Mecliste bir milletvekili de ç ; ıkıp sizin iç ; in bir şeyler aç ; ıkladı . Hapisteki doğruysa , meclistekinin sö ; ylediği ç ; ok daha doğrudur ' ' dedi .
Muhalefeti eleştiren Ç ; elik , ' ' Bü ; tü ; n dü ; nyada iktidar yıpranırken , Tü ; rkiye ' de muhalefet partisi yıpranıyor . Muhalefet millete dayanmıyor . Statü ; kocu bir sisteme dayanıyor . Sağlık sorununu dü ; zeltmek istiyoruz , konuyu rejim sorununa getiriyorlar . Tü ; rkiye ' de bir rejim tartışması yoktur . Ama rejim ü ; zerinden rant elde etmeye ç ; alışan bir siyasi parti var . Hü ; kü ; metin medyayı yö ; nlendirdiği , yargıya mü ; dahale ettiğini sö ; ylü ; yorlar . Eğer hü ; kü ; met bu kadar şeyi organize edebilseydi kendisine karşı kapatma davası aç ; ılmasını
engellerdi . Devletin bazı kurumlarını hü ; kü ; mete karşı kışkırtmak isteyen bir muhalefet anlayışı var ' ' diye konuştu .
' Bu ü ; lkenin evlatlarının daha fala canının yanmaması iç ; in demokratik aç ; ılımı başlattıklarını ' sö ; yleyen Ç ; elik , ' ' Bu ü ; lkenin evlatları canlarından fedakarlık yapmasınlar . Biz siyasetç ; iler daha onurlu bir gelecek iç ; in elimizden geleni yapalım . Demokratik aç ; ılımın omurgası budur . Ne yapmak istiyoruz : Tü ; rkiye ' de devletin temel niteliklerinden taviz vermeksizin barış ortamı meydana getirerek terö ; r ö ; rgü ; tü ; nü ; silahlarından arındırmak istiyoruz . Kü ; rt kardeşlerimiz tü ; rkü ; lerini sö ; yleyemedi . Bu ü ; lkede 17 bin faili
meç ; hul cinayet oldu , 3 bin kö ; y boşaltıldı . Bü ; tü ; n bunlara dur diyecek kimse yok muydu? Millet değişmeyeceğine gö ; re o zaman devlet kendini dü ; zenleyecek . Tü ; rkiye ' de federasyon yada ö ; zerklik olacakmış . Tü ; rkiye ' nin sorunu herhangi bir etnik grubun federasyona sahip olmamasından kaynaklanmıyor . Ü ; niter yapıya halel getirecek her tü ; rlü ; yapıya AK Parti karşıdır . Tü ; rkiye ' deki sorun , eksik demokrasidir . Devlet demokratik ve hukuk devleti olmalıdır ' ' diye konuştu .
Demokratik aç ; ılımı bilmeyenlerin devletin yapısı ve dilinin değişeceğine dair sö ; ylemler iç ; erisine girdiğini dile getiren Ç ; elik , devletin dilinin asla değişmeyeceğini kaydetti . AK Parti ' nin terö ; r ö ; rgü ; tü ; ile pazarlık yaptığına dair iddialara sert ç ; ıkan Ç ; elik , ' ' En zor kış şartlarında dü ; nya ordularının yapamaz dediği dö ; nemde Tü ; rk Silahlı Kuvvetleri ' ne operasyon emri veren bu hü ; kü ; meti terö ; r ö ; rgü ; tü ; ile pazarlık etmekle suç ; larsanız kesinlikle yalan sö ; ylü ; yorsunuz ' ' dedi .
AK Parti ' nin milletin değerleri ile birlikte olduğunu ifade eden ç ; elik , ' ' Biz , ö ; zgü ; rlü ; klerle , insan hak ve hü ; rriyetleri ile hısımız . CHP ö ; zgü ; rlü ; klere hasım , MHP ise eşitliklere hasım . Tü ; rkiye ' de iki parti var . Birisi milletin değerlerinin yanında olan AK Parti , diğeri milletin değerleri karşısında olan diğer partiler . AK Parti sine-i millet esasında siyaset yaparken , diğerleri sine-i darbe esasında siyaset yapıyorlar ' ' diye konuştu . Ç ; elik şö ; yle devam etti :
' ' Herkes her şey tarafından denetleniyor da yargı yanlış yaparsa yargıyı kim denetleyecek? Gelişmiş demokrasilerde yü ; ksek yargı organları oluşturulurken , meclis , yargı ve cumhurbaşkanlığı tarafından atamalar yapılarak yargı iç ; erisinde denge oluşturulur . Ama bizde yasamanın seç ; tiği yargı ü ; yesi yoktur . Yargının denetimi de yü ; ksek yargı organlarının oluşturulmasında yasamanın etkili olmasıyla olur ' ' diye konuştu .
Sorunları ç ; ö ; zeceklerini dile getiren Ç ; elik , ' ' Biz ne Kü ; rt , ne de alevi sorununu ihale ile almadık . Bizde sü ; men altı yapardık . Ama millete bunları ç ; ö ; zmek iç ; in sö ; z verdik . Biz de iktidarda ü ; ç ; gü ; n kalmak adına sorunlu konulara girmezdik . Ama millete sö ; z verdik . ve bu konuları ç ; ö ; zeceğiz ' ' dedi .
AK Parti ' nin Tü ; rkiye ' nin geleceğini oluşturduğunu sö ; yleyen ç ; elik , ' ' AK Parti , Tü ; rkiye ' nin geleceğine yü ; rü ; yü ; şü ; nü ; n partisidir . Bizden ö ; nce Tü ; rkiye bir adım atarsa , Batılılar ne der diye dü ; şü ; nü ; yordu , şimdi batılılar Tü ; rkiye ne der diye dü ; şü ; nü ; yor . Bizlerin bir araya gelmesi Tü ; rkiye ' nin daha iyi daha gü ; zel bir ü ; lke olması iç ; in olacaktır ' ' dedi .
Toplantıda Konuşan AK Parti İl Başkanı İdris Şahin ise , bu toplantıda edinilen bilgilerin herkese anlatılmasını ve bu konuda Tü ; rkiye ' nin geleceğine katkı sağlanmasını istedi .
( Ö ; A-OK-Y )

Beşir AtalayFedakarlıkAk PartiRejimMilletvekili



YAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı