USD (Alış - Satış) : 3,66 - 3,67 EURO (Alış - Satış) : 4,32 - 4,33

CHP'den Evren'i silme önerisi

Evren'in adı okullar ve caddelerden silinsin önerisi.

Güncel / 08 Eylül 2009 Salı 14:10
CHP'den Evren'i silme önerisi

 

İstanbul İl Genel Meclisinin CHP ' li ü ; yeleri Zeynel Avcı , Ali Ö ; zcan , Şahin Ç ; ağlar , Meryem Karaç ; ay ve Adem Ç ; ekem tarafından başkanlığa verilen ve 116 kişiden oluşan CHP grubunun da imzaladığı Kenan Evren ' e dair yazılı ö ; nergede , ' ' 12 Eylü ; l 1980 askeri darbesinin ü ; lke tarihinde unutulmaz acılar , işkenceler ve insanlık dışı uygulamalarıyla derin yaralar aç ; tığı ve ü ; lke yö ; netimini ele geç ; iren darbecilerin , demokrasiyi kesintiye uğratarak , insan hakkı ihlalleri , yasa dışı uygulamalar ve baskılarla halka hak etmedikleri bir zulü ; m sü ; reci yaşattığı ' ' ifade edildi .

Ayrıca , şu gö ; rü ; şlere de yer verildi :

BU AYIBA BİR SON VERİLMELİ
' ' Ç ; ağımız dü ; nyasında bu tü ; r uygulamalara maruz kalmış ü ; lkeler , kendilerine acılar yaşatan darbecilerin adlarının ü ; lkelerinde bir daha anılmamak ü ; zere silinmesi iç ; in azami gayret gö ; stermişlerdir . Ü ; lkemizde ise hala 12 Eylü ; l darbesinin başaktö ; rü ; Kenan Evren ' in adı okullarımızda , caddelerimizde , meydanlarımızda bü ; yü ; k bir demokrasi ayıbı olarak yaşatılmaktadır . Adı anılan kişinin adının kamu alanlarından silinerek , bu ayıba bir son verilmesi , İstanbul halkına yapacağımız ö ; nemli bir hizmet olacaktır . Bu konuyla ilgili İzmir İl Genel Meclisinin tü ; m siyasi partilere mensup ü ; yelerinin oy birliğiyle aldıkları kararı ilişikte sunuyoruz . İstanbul İl Genel Meclisinin de bu tü ; r bir karar alarak tarihe not dü ; şeceği beklentisi taşıyor , gereğinin yapılmasını talep ediyoruz . ' '

TEKLİF 4 DÖ ; NEMİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ONAYLANMALI
Ö ; nerge ü ; zerine sö ; z alan AKP ' li ü ; ye Hü ; seyin Yü ; rü ; k de ' ' Tü ; rk demokrasisini kesintiye uğratan askeri darbenin sadece 12 Eylü ; lde yapılmadığını , 27 Mayıs 1960 darbesi , 12 Mart 1970 muhtırası ve 28 Şubat 2007 postmodern darbesinin de Tü ; rk demokrasisini kesintiye uğrattığını ' ' belirterek , teklifin bu 4 dö ; nemi kapsayacak şekilde oylanmasını ö ; nerdi .

Yazılı ve sö ; zlü ; ö ; nergeler , hangi ismin hangi kamu alanına verildiği konusunda ç ; alışmaların yapılması ve ondan sonra İl Genel Meclisi ' nde karar alınması iç ; in İl Ö ; zel İdaresi Genel Sekreterliği ' ne sunulmak ü ; zere oy birliğiyle kabul edildi .YAZARLARTAMAMI

EYÜP SULTAN

Türker Akıncı

HEDONİZM ÇARKI

Süleyman Beledioğlu
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı