USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

Sarıgül'den seçim tahmini

Türkiye Değişim Hareketi partisini kuracak olan Sarıgül 'Partimi iktidara taşıyamazsam çekilirim' dedi.

Siyaset / 06 Eylül 2009 Pazar 14:42
Sarıgül'den seçim tahmini

 

' Tü ; rkiye Değişim Hareketi ' adını alacak partisinin kuruluşunu 26 Eylü ; l ' de aç ; ıklayacak olan Sarıgü ; l , ' Sandıktan AKP , MHP ile biz ç ; ıkarız . Partimi iktidara taşıyamazsam ç ; ekilirim ' dedi

CHP Genç ; lik Kolları ' nda 18 yaşında adım attığı siyaset sahnesinde 30 yıldır boy gö ; steren , milletvekilliği yapan , ü ; ç ; dö ; nemdir de Şişli Belediye Başkanlığı gö ; revini yü ; rü ; ten Mustafa Sarıgü ; l , karış karış Tü ; rkiye ' yi dolaşıp , lideri olduğu yeni siyasi oluşumu anlatıyor .

26 Eylü ; l ' de Abdi İpekç ; i Spor Salonu ' nda binlerce kişinin katılımıyla &ldquo ; Tü ; rkiye Değişim Hareketi&rdquo ; adını alacak partisinin kuruluşunu kamuoyuna aç ; ıklamayı planlayan Sarıgü ; l , son 3 ayda 214 farklı noktaya gitti , hedefi ise 15 bin kö ; yü ; dolaşmak . 384 bin ü ; yeli yeni oluşumun 62 ilde , 314 ilç ; ede teşkilatı hazırda bekliyor .

Oluşumun omurgasını genç ; ler , kadınlar ve muhtarlar oluşturuyor . Partisiyle ilgili olarak bugü ; ne kadar aç ; ıklamalarda bulunmayan Sarıgü ; l suskunluğunu Milliyet ' e bozdu . . .

CHP ' den ihraç ; edildiniz , DSP ' den istifa ettiniz , şimdi de yeni bir parti kuruyorsunuz . Ç ; ü ; nkü ; . . .

MÜ ; HRÜ ; ALACAĞIZ
Ben şu anda Şişli ' de 50 ilden daha bü ; yü ; k bir ilç ; eyi yö ; netiyorum . Rü ; tbe heyecanım olsa zaten rü ; tbemi almışım . Dedemden bu yana tek başına sosyal demokrasi iktidarını gö ; rmedik . Sol iktidarı ç ; ocuklarım gö ; rsü ; n istiyorum . Tü ; rkiye ' de iktidar yorgun , muhalefet heyecansız . Halkımız yeni bir siyaset anlayışı istiyor . Şu anda yurttaşlarımız oy verecek bir parti bulamıyor . Bu nedenle Ak Parti ' den mü ; hrü ; alacağız .

Sol kö ; kenli bir siyasetç ; i olarak merkez sağın oylarına talipsiniz , hareketinizin siyasi duruşunu nasıl tarif ediyorsunuz?
Geniş anlamda bir sosyal demokrasiyi savunuyoruz . Emekten , barıştan , ö ; zgü ; rlü ; kten , varlık ve bereketten yanayız . Ana ilkemiz ö ; nce hukuk , medeniyet . Tü ; rkiye ' nin AB ü ; lkelerinin ö ; nü ; ne geç ; mesini arzu ediyoruz .
Tü ; rkiye ' nin en huzur veren partisi olacak , ö ; tekimiz olmayacak . İnanç ; lara saygılı laikliği ve Atatü ; rk ' ü ; siyaset malzemesi olarak kullanmamayı ilke haline getiriyoruz . İnö ; nü ; ' nü ; n devlet adamlığı , Ecevit ' in dü ; rü ; stlü ; ğü ; ve Ö ; zal ' ın ekonomik aç ; ılımlarını ö ; rnek alıyoruz .
Hangi kesimin oylarına talipsiniz?

TÜ ; M ELLER SIKILACAK
Ulusal birlikten yana olan herkesin ve her partinin tabanından oy alacağız . Ç ; almadık kapı , sıkılmadık el bırakmayacağız , sorunları ç ; ö ; zeceğiz . Temel sorun işsizliktir , bu sorunu ç ; ö ; zersek zaten rahat nefes alırız . Biz tabela partisi olmaya gitmiyoruz . Tarih benim hizmetlerimi yazacak . Lider sizsiniz . Ya kaybederseniz?

&ldquo ; İki seç ; imde de partinizi iktidara taşıyamazsanız o koltuğu bırakacaksınız&rdquo ; kuralını getirdik . Girdiğimiz ilk seç ; imde ben partimi iktidara taşıyamazsam ç ; ekilirim . Bu partide , gece ihtilalleri , ihraç ; ları olmayacak . Genel başkan , ü ; yeleri gö ; revden alamayacak . Belediye başkan adayları bir yıl ö ; nce belli olacak . Genel başkanı parti ü ; yeleri seç ; ecek , delegeler değil .

MAZLUM HAKKINI ALACAĞIZ
Bir ilç ; e belediye başkanı olmanıza rağmen Tü ; rkiye ç ; apında tanınıyorsunuz . Bu işin sırrı nedir?
30 yıllık emektir . İlk defa sosyal demokraside seç ; kinci olmayan , partinin her kademesinde ç ; alışan şofö ; r Hakkı Baba ' nın oğlu zirveyi zorluyor . Yaptığımız hizmetler ortada , Tü ; rkiye ' nin her tarafını ü ; ç ; kere dolaştım , dert dinliyorum , derman arıyorum . Hiç ; bir siyasi parti ayrımı yapmadan yurttaşlarımla birlikte oldum .

İlk genel seç ; imlerde sandıktan nasıl bir tablo ç ; ıkar?
Sandıktan AKP , MHP ile biz ç ; ıkarız . Diğer partiler geride kalır . Biliyorsunuz , ben hak arama mü ; cadelesini son 5 yılda ç ; ok yoğun bir şekilde verdim , benim gö ; revim zalimlerden mazlumların hakkını almaktır .

KİMLER VAR
&ldquo ; İtibar yorgunu siyasetç ; ileri yormak istemedik , yeni siyasetç ; ilerle konuşuyoruz&rdquo ; diyen Sarıgü ; l ' ü ; n ekibinde , Hikmet Ç ; etin , İstemihan Talay , Onur Kumbaracıbaşı gibi isimlerin yanında işletmeci Faik Tunay , mimar Hakan Dolakay , İsmet İnö ; nü ; ' nü ; n torunu Hayri İnö ; nü ; , Hasan Aydın gibi isimler bulunuyor .

Hasan AydınAk PartiDspMilliyet GazetesiFaik TunayYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı