USD (Alış - Satış) : 4,58 - 4,59 EURO (Alış - Satış) : 5,40 - 5,41

'CHP bize gelmezse biz onlara gideriz'

Başbakan, “Kürt açılımı konusunda tüm partilerden randevu talep ettik. CHP’den cevap alamadık. Gelmediği takdirde biz gideriz. Gider düşüncelerimizi müzakere ederiz” dedi

Güncel / 05 Eylül 2009 Cumartesi 10:07
'CHP bize gelmezse biz onlara gideriz'

 

aşbakan Recep Tayyip Erdoğan , demokratik aç ; ılım ç ; alışmaları kapsamındaki randevu taleplerine yanıt vermeyen CHP iç ; in , &ldquo ; Dilerim ki , Meclis aç ; ılana kadar bu konuda bir yanıt gelir . Gelmezlerse biz gideriz&rdquo ; dedi .

İstanbul Bü ; yü ; kşehir Belediyesi ' nin il protokolü ; iç ; in verdiği iftara katılan Erdoğan , ö ; zetle şunları kaydetti :

YAZILI RANDEVU İSTEDİK : ( Kü ; rt aç ; ılımı konusunda ) Biz daha dinliyoruz . Bü ; tü ; n siyasi partiler , STK ' lar , akademisyenler , medyanın temsilcileri kim bu konuda bir şey sö ; yleyebilecekse herkes sö ; ylü ; yor . Yü ; zde 1 ' in ü ; zerinde oy almış bü ; tü ; n siyasi partilerin hepsine bizzat bakanım yazılı olarak randevu talep etti . Bir tek MHP olumsuz bir yanıt verdi , CHP ' den herhangi bir cevap almadık . Sö ; zlü ; olarak onlar da olumsuz yaklaştı . Temenni ederim ki , Meclis aç ; ılana kadar bu konuda bir yanıt gelir . Gelmediği takdirde biz gideriz .

HAYAL BİLE EDEMEYİZ : CHP ' nin Kü ; rt sorunu ile ilgili raporu belli . Biliyorsunuz sayın Baykal aç ; ıkladı , &ldquo ; Raporumuzun arkasındayız&rdquo ; dedi . Bu da zaten işimizi kolaylaştırıyor . Sayın Baykal ' ın o raporundakileri var ya , biz hayal bile edemeyiz . O denli ileri bir aşama . Ama biz burada yine de gerekli randevularımızı talep ederiz . Gider kendileriyle hem raporlarını da ortaya koyarız hem de bü ; tü ; n genel dü ; şü ; ncelerimizi kendileriyle mü ; zakere ederiz .

KORKUNUN NEDENİ Ö ; ZGÜ ; VEN EKSİKLİĞİ : Tü ; rkiye ' nin korkularla varabileceği bir yer yoktur . Attığımız her adım karşısında &ldquo ; Tü ; rkiye bö ; lü ; ndü ; , bö ; lü ; nü ; yor , bö ; lü ; necek&rdquo ; demek ç ; ok bü ; yü ; k bir ö ; zgü ; ven eksikliğine işaret eder . Bu da hiç ; kimseye fayda sağlamaz . Tü ; rkiye kırılgan bir ü ; lke değil .

PENCEREDEN YOL GÖ ; ZLEYEN ANNELER : Tü ; rkiye ' nin 81 vilayetinde nice anneler ve nice babalar 24 saat boyunca evlerinin penceresinden yol gö ; zlü ; yor . Bunu gö ; rmemezlikten gelemezsiniz . Bü ; yü ; ttü ; kleri fidan gibi delikanlıların evlerine dö ; nmesini hasretle bekliyor . 24 saat boyunca ç ; alan her telefona korkuyla , tedirginlikle , bir yü ; rek sızısıyla koşan bir annenin psikolojisini aç ; ık sö ; ylü ; yorum , hiç ; bir siyasi demeç ; , aç ; ıklama , sö ; ylem ve nutuk izah edemez . Bu annelerin hislerini anlamak , yü ; rek sızısına ortak olmak senin , benim , herkesin en ö ; nemli vazifesidir .

BİZİ TAŞA TUTSUNLAR : Demokratik aç ; ılıma karşı duranlar gitsinler annelerin yü ; reklerini serinletecek , gö ; zyaşını dindirecek bir ö ; neri getirsinler . Yok olmaz , bu ç ; are değil , bir ö ; neri getir arkadaş . Hiç ; duydunuz mu Allah aşkına , olmaz diyenlerin hiç ; şö ; yle olur dediğini duydunuz mu arkadaş . Eğer diyorlar da biz yapmıyorsak , bizi taşa tutsunlar , topa tutsunlar . Bir de ö ; neriyle gelin Allah aşkına .

Deniz BaykalMhpRecep Tayyip ErdoğanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı