USD (Alış - Satış) : 4,58 - 4,59 EURO (Alış - Satış) : 5,40 - 5,41

Baba Karabulut'un testereli eylemi

Kafası kesilerek öldürülen liseli Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Avcılar'da bulunan Garipoğlu Holding'in önüne, kırmızıya boyadığı bir testereyle geldi.

Güncel / 03 Eylül 2009 Perşembe 17:21
Baba Karabulut'un testereli eylemi

 

Kırmızıya boyadığı bir testereyi ' Garipoğlu Holding beni kesebilir ' diyerek binanın ö ; nü ; ne bırakan Sü ; reyya Karabulut ' un , eylemi boyunca sergilediği sinirli tavırlar dikkat ç ; ekti .

Testereyi bir ara boğazına dayayan Sü ; reyya Karabulut , ' Benim de canımı alın ' diyerek gö ; zyaşı dö ; ktü ; . Sü ; reyya Karabulut , gü ; nler ö ; ncesinden duyurduğu eylemi iç ; in eşi Nagehan Karabulut ile birlikte Avcılar ' da bulunan Garipoğlu Holding ö ; nü ; ne geldi . Holding binası ö ; nü ; nde bir araya gelen onlarca basın mensubu , merakla beklenen eylemin ilk dakikalarında Sü ; reyya Karabulut ' un ö ; fkesine maruz kaldı . Elinde bir zarf ve paketle bina ö ; nü ; ne gelen Sü ; reyya Karabulut , kendisine verdikleri destek nedeniyle basın mensuplarına teşekkü ; r ederek ellerini ö ; pmek istedi . Ellerini ö ; ptü ; rmek istemeyen basın mensuplarına sert tepki gö ; steren ve ilginç ; tavırlarıyla dikkat ç ; eken Sü ; reyya Karabulut ' un kü ; fü ; rlü ; konuşmaları da dikkat ç ; ekti .

Su ve sigara iç ; erek sakinleşmeye ç ; alışan Karabulut , eşine de yanına gelmesi iç ; in bağırdı . Sü ; reyya Karabulut ' un ö ; fkeli tavırları , basın mensuplarının tepkisi ve uyarısı ü ; zerine duruldu . Sadece ü ; ç ; soru kabul edeceğini belirten Sü ; reyya Karabulut , ' Allah rızası iç ; in beni rahat bırakın . 48 saattir uyumuyorum . İlaç ; larla ayakta duruyorum . Şu an titriyorum ' dedi .

Bu sırada , holding binasından bakan bir bayan ç ; alışana seslenen Karabulut , bayandan gelip kendisine destek vermesini istedi . Karabulut , basın mensuplarının uyarılarına rağmen zaman zaman yine sinirli tavırlarını sü ; rdü ; rerek , ' Bu cinayetin arka bahç ; esinde neler ç ; ıkacağını aç ; ıklayacağım , sö ; yleyeceğim . Şerefsiz değilim . Yapacağım eylem belki suç ; tur , belki şuanda sayın polis mü ; dü ; rü ; mü ; z beni alıp emniyete gö ; tü ; recek , belki cezaevine gireceğim ona da razıyım . Beni herkes dışladı ' dedi .

Eli titreyerek zarfın iç ; indeki belgeleri ç ; ıkaran Karabulut , yanındaki bir genç ; ten hazırladığı basın aç ; ıklamasını okumasını istedi . Karabulut basın aç ; ıklamasında , ' Canımdan ç ; ok sevdiğim kızımın katledilmesinin ü ; zerinden 185 . gü ; n geç ; mesine rağmen şü ; phelinin henü ; z yakalanmamış olması ve ailesinin bu sü ; rede kayıtsız kalmasının ü ; zü ; ntü ; sü ; nü ; yaşıyorum . Son gü ; nlerde kamuoyunda oluşan eleştiriler nedeniyle şeref ve haysiyet haklarımın ihlal edildiği aşikardır . İlgililer aleyhine gerekli yasal yollara başvurma hakkımı saklı tutuyorum . Ruh sağlığım bozuldu . Psikolojik destek almaktayım . Bu sü ; reç ; nedeniyle kendimi yeterince iyi ve anlaşılır şekilde ifade edemiyorum . Yanlış anlaşılmamın sıkıntısını Tü ; rk halkına bildirmek istiyorum . Garipoğlu Ailesi ' ne sesleniyorum . Cem Garipoğlu ' nu yargıya ve adalete teslim etsinler ki , bu olay genç ; lere olumsuz ö ; rnek teşkil etmesin . Cinayetin arka bahç ; esine girdim . Cemil Baran , ' Ahmet ' in kim olduğunu aç ; ıklayacak . Garipoğlu Ailesi ' nin etrafındaki ve ç ; evresindeki insanlar paç ; avraya dö ; nmü ; ştü ; r ' dedi .

Kızını kaybettiğini , oğlunun da kendisini terk ettiğini belirten Sü ; reyya Karabulut , ' Dayının yanına gelen insanlardan dahi haberim var ' diyerek oğluna mesaj gö ; nderdi .

Sü ; reyya Karabulut , ç ; ok hırpalandığını da belirterek , ' Bir haftadır aynı şeyi giyiyorum . Allah bö ; yle bir olayı kimsenin başına vermesin . Ben namussuz bir insan olsaydım , talep ettiğim parayı kayıt altına almak isterdim . Bu para benim hesabıma yatacaktı , Hayyam Garipoğlu benden korkuyormuş . Onlar yolu ç ; ok iyi biliyorlar . Bu para Garanti Bankası ' na yatsaydı , oradan MS Derneği Vakfı ' na gidecekti . Bu para , bu tuzağın bir parç ; ası . Cemil Baran denilen isim , Ahmet ' in kim olduğunu aç ; ıklayacaktır . O isim benimle
beraber mezara kadar gidecektir . Kimseye yalvarmıyorum , kimseden de yardım istemiyorum . Cem ayın 25 ' inde teslim edilecekti , sonra o para gelecekti . Garipoğlu benim aptal olmadığımı biliyor . Teslim edilmedikten sonra ben bu parayı kabul etmedim . MS Derneği ' nin parayla ilgili bilgisi var . Teğmen konusu vardı . Teğmen ' i ben tanıyorum diye biliyordum ama tanımamışım ' şeklinde konuştu .

Dua okuduktan sonra elindeki paketi aç ; an Sü ; reyya Karabulut , kırmızıya boyanmış testereyi basın mensuplarına gö ; sterdi . Testereyi bir ara boğazına dayayan Sü ; reyya Karabulut , ' Benim de canımı alın ' diyerek gö ; zyaşı dö ; ktü ; . Karabulut Ailesi , testere ve siyah bir ç ; elengi holding binası ö ; nü ; ne bıraktıktan sonra bö ; lgeden ayrıldı .

Garanti BankasıSigaraHaysiyetBasın KuruluşuCem GaripoğluFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı