USD (Alış - Satış) : 3,96 - 3,97 EURO (Alış - Satış) : 4,89 - 4,89

AK Parti önüne çelenk

Demokratik Toplum Partisi Ağrı Patnos İlçe Örgütü, AK Parti'yi protesto için partinin İlçe Başkanlığı önüne çelenk bırakmak istedi. Polis izin vermeyince çelenk yolun ortasına bırakıldı.

Güncel / 16 Eylül 2009 Çarşamba 16:55
AK Parti önüne çelenk

 

14 Nisan Caddesi ' ndeki DTP İlç ; e Ö ; rgü ; tü ; binası ö ; nü ; nde biraraya gelen bir grup DTP ' li pankart ve sloganlarla Cumhuriyet Caddesi ' nde bulunan AK Parti Patnos İlç ; e Başkanlığı ' na kadar yü ; rü ; dü ; . Partililer , ikinci kattaki AK Parti İlç ; e Teşkilatı ' nın dış kapısında bekleyen Ağrı İl Emniyet Mü ; dü ; r Yardımcısı Ali Sami Akç ; ay ile Patnos Emniyet Mü ; dü ; rü ; Hü ; seyin Tufan ve ç ; evik kuvvet polisiyle karşılaştı . DTP Patnos İlç ; e Başkanı Bahattin Sü ; phandığı , İl Emniyet Mü ; dü ; r Yardımcısı Ali Sami Akç ; ay ' a ç ; elengi Ak Parti İlç ; e Başkanlığı kapısına bırakmak istediklerini sö ; yledi . Buna izin vermeyeceklerini sö ; yleyen Akç ; ay , ç ; elengi yolun karşı tarafına bırakılmasını istedi . Kararında ısrar eden İlç ; e Başkanı Sü ; phandağı , engellemenin hukuki olmadığını belirtti .

Protestoya destek veren DTP ' li Patnos Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz ise bö ; yle birşeyin demokratik olmadığını dile getirdi .

Karara tepki gö ; steren DTP ' liler emniyet gü ; ç ; lerini yuhalayınca İlç ; e Başkanı Bahattin Sü ; phandağı partilileri uyardı . Emniyet gü ; ç ; leriyle DTP ' liler arasında devam eden ç ; elenk bırakma krizi , ç ; elengin yolun ortasına bırakılmasıyla son buldu .

Menderes Caddesi ' ne kadar yü ; rü ; yen grubun en ö ; n safında ç ; ocukların yer alması ve slogan atması dikkat ç ; ekti . Grup adına basın aç ; ıklamasını okuyan DTP Patnos İlç ; e Başkanı Bahattin Sü ; phandağı , uzun sü ; redir Ak Parti Hü ; kü ; meti ' nin iç ; ve dış kamuoyunun dikkatini ç ; ektiğini demokratik aç ; ılım sö ; yleminin Tü ; rkiye ' nin gü ; ndemini kapattığını iddia etti .

Aç ; ılımın Kü ; rt ve Tü ; rk kamuoyunda olumlu bir hava yarattığını belirten Sü ; phandağı , umut tohumlarının ekildiği bu gü ; nlerde sü ; kû ; net ve aklıselim tartışma ortamı yerini talihsiz bir biç ; imde gü ; rleyen bir savaş ortamına ve hü ; kü ; metin basiretsiz politikalarına dö ; nü ; ştü ; ğü ; nü ; ö ; ne sü ; rdü ; . Sü ; phandağı , ' ' Başbakan eğer tarihe mal olmak istiyorsa ç ; ö ; zü ; mü ; n ve barışın ö ; nü ; nü ; ciddi bir biç ; imde aç ; malıdır . AK Parti Hü ; kü ; meti kritik bir eşiktedir . Bu kritik eşiği geç ; meye ya cesareti yoktur ya da Kü ; rt halkına karşı bir aldatma siyaseti iç ; indedir . Operasyonlar derhal durdurulmalı ve partimize karşı yü ; rü ; tü ; len operasyonlara son verilmeli antidemokratik bir şekilde gö ; zaltına alınan arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır . ' ' aç ; ıklamasında bulundu .

Daha sona Abdullah Ö ; calan lehine slogan atan grup PTT ' ye geç ; erek Cumhurbaşkanlığı ' na , Başbakanlık ' a ve İç ; işleri Bakanlığı ' na ' ' Kü ; rt sorununun demokratik ve barışç ; ıl yollarla ç ; ö ; zü ; lmesi iç ; in Abdullah Ö ; calan ' ın yol haritasını destekliyor ve bu yol haritasının biran ö ; nce kamuoyuna aç ; ıklanmasını istiyoruz . Yeter artık analar ağlamasın , akan kan dursun ' denilen mesajı gö ; nderdi .

BaşbakanPttYusuf YılmazAk PartiMicrosoft



Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı