USD (Alış - Satış) : 6,31 - 6,32 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

Bülent Arınç: 'Kahrol düşmanım' demekle terörle mücadele olmaz

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, 'Kahrol düşmanım' demekle terörle mücadelenin mümkün olmadığını, en akıllıca işin bataklığı kurutmak ve bunun içinde tedbirler almak olduğunu söyledi.

Güncel / 13 Eylül 2009 Pazar 10:35
Bülent Arınç: 'Kahrol düşmanım' demekle terörle mücadele olmaz

 

Bakan Arınç ; , eşi Mü ; nevver Arınç ; , AK Parti Milletvekilleri Murat Mercan , Nedim Ö ; ztü ; rk ve Vali Mehmet Kılıç ; lar ile birlikte Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği ' nin ( EGSİAD ) Anemon Otel ' de verilen iftar yemeğine katıldı . Yemek sonrasında bakan Arınç ; ve eşine , 3 yıl ö ; nce dü ; zenlenen Uluslararası Tü ; rkç ; e Olimpiyatları yarışmasında , Moğolistan ' da ö ; ğretmenlik yaparken yaşamını yitiren eğitim gö ; nü ; llü ; sü ; Adem Tatlının eşine verilen ö ; dü ; l anı ve Eskişehirli işadamları tarafından Moğolistan ' da yaptırılan okulun gö ; rü ; ntü ; leri sinevizyondan izlettirildi . Bakan Arınç ; ' ın bu esnada bir hayli duygulandığı ve gö ; zlerinin yaşardığı gö ; rü ; ldü ; .

Sinevizyon gö ; sterisinin ardından konuşan Bakan Arınç ; , dü ; nyanın dö ; rt bir yanında kurulan Tü ; rk okulları ve eğitim gö ; nü ; llü ; leri sayesinde Tü ; rkiye ' nin bü ; yü ; k mesafeler kat ettiğini ve dü ; nya ç ; apında bir ü ; lke haline geldiğini sö ; yledi . Bakan Arınç ; , bu okullar ve ö ; ğretmenler sayesinde Tü ; rkiye ' nin dü ; nya ü ; lkeleri arasında bir gö ; nü ; l kö ; prü ; sü ; oluşturulduğunu , tarihin bunları altın harflerle not dü ; şeceğini kaydetti .

Konuşmasında hü ; kü ; metin demokratik aç ; ılıma da değinen Bakan Arınç ; , son gü ; nlerde demokratik aç ; ılımın ç ; okca konuşulduğunu , bunun da ö ; zgü ; rlü ; klerin ve demokratikleşmenin daha da gü ; ndeme gelmesini sağladığını dile getirdi . Ekonomik geri kalmışlığın terö ; rü ; n gıdası haline geldiğini vurgulayan Arınç ; , Tü ; rkiye ' nin bir kısmında yatırım yapılamadığını , yatırım yapmak isteyene de mani olunduğunu , tehdit ve baskılar uygulandığını belirtti .

Arınç ; , ' Bir işadamı gittiği yerde gü ; ven ister . Gü ; ven olmayan bir yerde kim yatırım yapar? Bir insan ne kadar vatansever olursa olsun o bö ; lgede yatırım yapamaz . Tü ; rkiye ' nin 25 yıldır terö ; rle mü ; cadeleye harcadığı para 300 milyar dolar . 30-40 bin civarında şehidimiz var . Bö ; yle bir ü ; lkede kalkınmayı topyekû ; n hale getirebilmek , oranın Tü ; rkiye ile bü ; tü ; nleşmesini , kucaklaşmasını sağlamak ö ; nemli bir proje ' ' diye konuştu .

Konunun yalnızca terö ; r sorunu olmadığını , birtakım siyasilerin bunu kolay yoldan ç ; ö ; zmek iç ; in ' Bu bir terö ; r sorunudur ' dediklerine işaret eden Arınç ; , şö ; yle devam etti , ' ' ' Onun elinde tü ; fek varsa senin elinde top olur , sen bunun hakkından gelirsin ' diyorlar . Hastalığın neden meydana geldiğini teşhis etmek , tedavisi iç ; in o kadar gereklidir . Terö ; r de bir hastalık ve bir sonuç ; tur . Sadece bir olayın sebebi değil , pek ç ; ok olayın sonucudur . Terö ; re yol aç ; an sebepleri bulabilirseniz o sebeplerle mü ; cadele etmeniz ve onları yok etmeniz gerekir . Sivrisinekler sizi rahatsız ediyorsa birkaç ; ını ö ; ldü ; rmek ç ; ö ; zü ; m olmaz . Bir bataklık varsa , her saat birkaç ; yü ; z tane ü ; rer . En mantıklısı oradaki bataklığı kurutmaktır . ' Kahrol dü ; şmanım ' demekle terö ; rle mü ; cadele mü ; mkü ; n olmaz . Bataklığı kurutmanız lazım . Bunun iç ; in de tedbirler alacaksınız . ' '

Arınç ; , terö ; re yol aç ; an ç ; eşitli nedenlerin bulunduğunu , bunların demokrasi iç ; inde ç ; ö ; zü ; mlenmemesi halinde ise terö ; rü ; n yaşamaya devam edeceğinin altını ç ; izdi .

Arınç ; , ' O sebepler arasında , Ekonomik geri kalmışlık , eğitimsizlik , kendilerini başka kimlikle tanımlamak isteyenlere bu fırsatın verilmemesi , kü ; ltü ; rel hakların verilmemesi , kabul edilmemek , oradaki feodal dü ; zen , haksızlık , zulü ; mler , devlet gö ; revlilerinin ç ; ok aşırı sert davranmaları olabilir . 10 sebep sayarsınız sonuç ; dağa ç ; ıkmaktır . Siz bunlarla mü ; cadele edip dağa ç ; ıkmayı engelleyebilirseniz . Dağdan inişleri kolaylaştırır , halkın iç ; inde ö ; zgü ; rce yaşama imkanını bu aldatılmış insanlara verebilirseniz , bö ; yle bir imkan bulunabilirse , Tü ; rkiye ' de huzuru sağlamak ve herkesin bin yıldan beri olduğu gibi birbirini kucaklaması mü ; mkü ; n olabilir ' ' diye konuştu .

VatanseverAk PartiMoğolistanHastalıkYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı