USD (Alış - Satış) : 3,96 - 3,97 EURO (Alış - Satış) : 4,89 - 4,89

Yağmurda 2. dalgaya dikkat

Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul'un Avrupa yakası, Amasya, Tokat, Kırklareli ve Tekirdağ'da cuma günü kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Güncel / 11 Eylül 2009 Cuma 16:51
Yağmurda 2. dalgaya dikkat

 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Mü ; dü ; rlü ; ğü ; ' nden yapılan meteorolojik uyarıda , Batı Karadeniz , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul ' un Avrupa yakası , Amasya , Tokat , Kırklareli ve Tekirdağ ' da saat 23 . 59 ' a kadar sü ; recek gö ; k gü ; rü ; ltü ; lü ; sağanak beklendiği bildirildi .

Rize , Trabzon ve Hopa başta olmak ü ; zere Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında gece yarısından itibaren yarın saat 18 . 00 ' e kadar kuvvetli sağanak ve gö ; k gü ; rü ; ltü ; lü ; sağanak beklendiğinin kaydedildiği uyarıda , vatandaşların ani sel , su baskını ve yıldırım dü ; şmesine karşı dikkatli olmaları istendi .

BAKAN UYARDI

Ç ; evre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da , cuma gü ; nü ; iç ; in kuvvetli yağış uyarısı yapıldığını hatırlatarak , ' Dü ; zce ' den başlayarak Sakarya , Kocaeli , İstanbul ve Tekirdağ ' da yaşayan vatandaşların , ilgili kurum ve kuruluşların ve belediyelerin mutlaka dikkatli olmaları gerekiyor ' dedi .

İstanbul Bü ; yü ; kşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinde ( AKOM ) , Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ve İç ; işleri Bakanı Beşir Atalay ' ın katılımıyla dü ; zenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Eroğlu , İkitelli ' de metrekareye 227 . 6 kilogram yağış dü ; ştü ; ğü ; nü ; belirterek , bu bö ; lgede yıllık ortalama yağış miktarı gö ; z ö ; nü ; nü ; ne alındığında neredeyse bir yılda yağan yağışın ü ; ç ; te birinden fazlasının 48 saatte buraya dü ; ştü ; ğü ; nü ; anlattı . Sel baskınlarında hayatını kaybedenlere rahmet , yaralılara şifa dileyen Eroğlu , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' ın talimatıyla kendisinin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ve İç ; işleri Bakanı Beşir Atalay ile bö ; lgeye geldiklerini sö ; yledi .

Silivri , Selimpaşa , Ç ; atalca ve İkitelli ' de sabahtan itibaren incelemeler yaptığını anlatan Eroğlu , ' Bü ; yü ; k bir afet , bü ; yü ; k bir hasar var . Hü ; kü ; metimiz bu yaraların sarılması iç ; in elinden gelen gayreti sarf edecektir ' diye konuştu . Başbakan Erdoğan tarafından Başbakanlık Yardım Fonu ' ndan , Silivri ve Ç ; atalca ' ya 1 ' er milyon lira gö ; nderildiğini belirten Eroğlu , hasar tespit ç ; alışmalarına da başlandığını , Silivri ' deki hasar tespit ç ; alışmalarının yü ; zde 80 ' inin tamamlandığını sö ; yledi .

Eroğlu , Selimpaşa ' daki ç ; alışmaların , yazlıkç ; ıların evlerindeki hasarın tespit edilebilmesi iç ; in birkaç ; gü ; nü ; alacağını vurgulayarak , konuşmasını şö ; yle sü ; rdü ; rdü ; ; ' Bu , gerç ; ekten bü ; yü ; k bir afet . Burada bazı hatalar olduğunu ifade etmek istiyorum . Bazı yerlerde dere yataklarına molozlar dö ; kü ; lmü ; ş , bazı yerlerde tamamen daraltılmış ve dere yataklarına gecekondu şeklinde binalar yapılmış . Yani dere akacak yeri olmayınca kabarıyor ve sel oluşuyor . Bunun iç ; in mutlak suretle gereken tedbirleri almamız gerekir . '

Eroğlu , yeni bir yağış uyarısı yapıldığını hatırlatarak , ' Cuma gü ; nü ; kuvvetli bir yağışın olacağı uyarısı var . Dü ; zce ' den başlayarak Sakarya , Kocaeli , İstanbul ve Tekirdağ ' da yaşayan vatandaşların , ilgili kurum ve kuruluşların ve belediyelerin mutlaka dikkatli olmaları gerekiyor ' diye konuştu .

İstanbul Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da ç ; ok ciddi ö ; lç ; ekte maddi hasarın ortaya ç ; ıktığı afette , adeta tırların bir konserve kutusu gibi sü ; rü ; klendiğini , arabaların savrulduğunu belirterek , Aç ; e ' deki tusunami hareketinin sanki burada da yaşandığını ifade etti .

Bu olayın , insan gü ; cü ; nü ; n ç ; ok ö ; tesinde doğal afet boyutunda olduğunu vurgulayan Topbaş , Başbakan Erdoğan ' ın gelişmeleri ç ; ok yakından takip ettiğini sö ; yledi .

BaşbakanAvrupaBayındırlık ve İskan BakanıBeşir AtalayİkitelliFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı