USD (Alış - Satış) : 3,93 - 3,93 EURO (Alış - Satış) : 4,82 - 4,83

Kurtlar Vadisi de Ergenokon'da

Yarbay Mustafa Dönmez'in, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi'nde, “Askeri eşyayı gizlemek” suçundan yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, Dönmez'in eşi Mühendis Binbaşı Fatma Dönmez tanık olarak dinlendi.

Güncel / 29 Ağustos 2009 Cumartesi 09:40
Kurtlar Vadisi de Ergenokon'da

 

Binbaşı Fatma Dö ; nmez , dava konusu mü ; himmatların bulunduğu Sapanca ' daki evi , Sakarya ' da gö ; rev yaptıkları sırada , emeklilik gü ; nlerinde oturmak iç ; in arazi olarak aldıklarını , daha sonra ü ; zerine ev yaptırdıklarını sö ; yledi .

MÜ ; HİMMAT 2 AV TÜ ; FEĞİ

Fatma Dö ; nmez , &ldquo ; Sapanca ' da bulunan malzemeler , kampetler , kıyafetler benim istihkaklarımdır . Mü ; himmat olarak gö ; rdü ; ğü ; m 2 av tü ; feği var onlarla da hiç ; ateş edilmedi . Onun dışında bir mü ; himmat ve askeri malzeme gö ; rmedim&rdquo ; dedi . &ldquo ; Zir Vadisi ' ndeki kazıda bulunan mü ; himmatlara , gece gö ; rü ; ş dü ; rbü ; nü ; ve diğer silahlara ilişkin hiç ; bir bilgisi olmadığını&rdquo ; anlatan Fatma Dö ; nmez , eşinin ajandasında hiç ; bir krokiye rastlamadığını , gü ; nlü ; k tuttuğunu hiç ; gö ; rmediğini belirtti .

PREFABRİKE EVE HERKES GİREBİLİR

Binbaşı Fatma Dö ; nmez , eşinin avukatı Gö ; nenç ; Laç ; in ' in sorusu ü ; zerine , Sapanca ' daki evlerinin prefabrike olduğunu ve isteyenin istediği zaman girmesine mü ; sait olduğunu kaydetti . Fatma Dö ; nmez , evde değişik bir malzeme olması halinde kesinlikle fark edeceğini de vurguladı .
Duruşma Hakimi Binbaşı Cemil Ç ; elik , soruşturma sırasında Genelkurmay Askeri Savcılığının talebiyle mü ; himmatlara ilişkin rapor hazırlayan bilirkişilerin yeni bir rapor hazırlamasına karar verildiğini aç ; ıkladı .

TSK BENİM Ü ; ZERİMDEN YIPRATILMAK İSTENİYOR

Sanık Yarbay Mustafa Dö ; nmez , bilirkişilerin mü ; himmatların menşeine ilişkin de inceleme yapmasını isteyerek , numaraları silinmiş mü ; himmatların hangi kurumlara kaç ; adet verildiğinin tespit edilmesini talep etti . Zir Vadisi ' nde 8 cins mü ; himmat bulunduğunu ve bu mü ; himmatların MİT ile Emniyet Genel Mü ; dü ; rlü ; ğü ; İstihbarat Daire Başkanlığına verildiğini ö ; ne sü ; ren Mustafa Dö ; nmez , şahsı ü ; zerinden TSK ' nın yıpratılmaya ç ; alışıldığını , beylik silahının bile terö ; r ö ; rgü ; tü ; silahı gibi gö ; sterildiğini savundu .

BİLİRKİŞİ HERŞEYİ BİLİYOR MAŞALLAH

Mustafa Dö ; nmez , geç ; en duruşma dinlenen el yazısı ve dokuman inceleme uzmanının kendisini &ldquo ; dehşete dü ; şü ; rdü ; ğü ; nü ; &rdquo ; ifade ederek : &ldquo ; Bilirkişinin yapacağı hatanın mesuliyeti neden benim olsun? Bu adalet hepimize lazım , yarın bir bilirkişi de onun defterini dü ; rer . Mevlana ' ilim denizse ben bir damlayım ' , Aristo ' bir şey biliyorum o da hiç ; bir şey bilmediğimdir ' diyor , ama maşallah bizim bilirkişi her şeyi biliyor . Bilirkişi , resmen beni suç ; lu ilan etti .

KURTLAR VADİSİ GİBİ

Tü ; rk subayının silahı alınmaz . Bu da bizim ayıbımızdır . Silahımın polise gö ; nderilmemesi lazımdı . Ben , yeminine başından sonuna kadar sadık olan bir subayım . Ordu ' ya verilen mü ; himmat , istihbarat servislerimize de verilmiştir . Tü ; rk Silahlı Kuvvetlerine karşı bir operasyon var , operasyonun somut ayağı benim . Aynı kişiler kişi olarak Mustafa Kemal ' e saldırıyorsa , kurum olarak da Tü ; rk Silahlı Kuvvetlerine saldırıyor . Operasyonu polisin istihbarat daire başkanlığının bir ekibi yaptı . Ben yaşadığım sü ; rece bunu ortaya ç ; ıkartacağım . İstihbarat birimleri , Kurtlar Vadisi ve başka dizilerle insanları akıl tutulmasına uğratıyorlar . &rdquo ;

TÜ ; RKİYE ' YE KARŞI KOMPLO HAREKETİ YAPILIYOR

Yarbay Mustafa Dö ; nmez ' in avukatı Gö ; nenç ; Laç ; in de son gü ; nlerde Tü ; rkiye ' ye karşı bir komplo hareketi yapıldığını savunarak , mü ; vekkili Dö ; nmez ' in de aynı komploya uğradığını iddia etti . Avukat Laç ; in , &ldquo ; İç ; işleri Bakanı , polis akademisinde gizli toplantılar yapıyor , bu komplonun izidir . Her komplonun izi vardır . Bu davada da komplonun izi , krokilerdir . Krokilerle ilgili bilirkişi kesin kanaatlerde bulunmuştur . Ancak diğer bilirkişiler dinlenmemiştir . Diğer bilirkişilerin de dinlenmesini talep ediyoruz&rdquo ; diye konuştu .

Duruşmaya verilen kısa aranın ardından ara kararı aç ; ıklayan Hakim Binbaşı Ç ; elik , oluşturulan bilirkişi heyetine mü ; himmatlarla ilgili bilgiler verilerek , 1 aylık sü ; re sonunda rapor hazırlanmasına karar verildiğini sö ; yledi . Yarbay Dö ; nmez ' in tutukluluk halinin devamına karar veren Mahkeme , duruşmayı 9 Ekim 2009 Cuma gü ; nü ; ne erteledi .

TskMevlana Celaleddin RumiKurtlar VadisiZir VadisiGenelkurmayFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı