USD (Alış - Satış) : 6,12 - 6,14 EURO (Alış - Satış) : 7,21 - 7,22

Gül'den 30 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güncel / 29 Ağustos 2009 Cumartesi 14:54
Gül'den 30 Ağustos mesajı

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gü ; l , farklılıklarımızın birliğimizi tamamlayan zenginliklerimiz olduğunu belirterek , ' Bin yıldır bu topraklarda barış iç ; inde yaşayan bir milletiz . Bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da kimse bu birlikteliğe zarar veremeyecektir . Yeter ki kendimize gü ; venmeye devam edelim . En bü ; yü ; k gü ; cü ; mü ; z olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım . Tü ; rkiye , istikrarını koruyan , uluslararası alanda ağırlığını sü ; rekli artıran gü ; ç ; lü ; bir ü ; lke olarak yü ; kselmeye devam edecektir ' dedi .

Bugü ; n tarihimizde ç ; ok ö ; nemli bir gü ; nü ; hep birlikte kutlamanın mutluluğu iç ; erisinde olduklarını ve Başkomutan Atatü ; rk ö ; nderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi ' nin dü ; nya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazıldığını ifade eden Gü ; l , ' Bu ö ; yle bü ; yü ; k bir zaferdir ki : Asırlardır hü ; r yaşayan bir milletin haykırışıdır . Birlik ve beraberliğimizin ö ; nü ; nde hiç ; bir gü ; cü ; n duramayacağının ispatıdır . Bağımsız ve mü ; stakil olarak sonsuza kadar bir arada yaşama irademizin en ö ; nemli kilometre taşıdır . Bü ; yü ; k fedakarlıklarla yü ; rü ; tü ; len Kurtuluş Savaşı ' nın kazanılmasının , Anadolu ' nun ebediyyen Tü ; rk yurdu olduğunun ilanıdır . Atatü ; rk ' ü ; n komutanlık ve liderlik dehasıdır . Millet-Ordu bü ; tü ; nleşmesinin gö ; z kamaştıran sonucudur . Mehmetç ; iğin cesaret ve kahramanlık destanıdır ' dedi .

Atalarımızın bu toprakları canlarıyla , kanlarıyla vatan yaptıklarını ve vatanın her karış toprağı iç ; in kadını erkeği , genci yaşlısı , doğulusu batılısı herkesin omuz omuza vererek savaştığını kaydeden Gü ; l , ' Bağımsız ve hü ; r yaşamak , vatana sahip ç ; ıkmak iç ; in hayatlarını ortaya koydular . Yine onlar Yü ; ce Atatü ; rk ö ; nderliğinde hep birlikte Cumhuriyeti kurdular ve onu gü ; ç ; lendirdiler . Yakılan yıkılan Anadolu ' yu baştan sona yeniden inşa ettiler . Bizlere gü ; zel bir gelecek kurmak , onurlu bir hayat yaşatmak iç ; in gecelerini gü ; ndü ; zlerine kattılar ' ifadelerini kullandı .

' Bugü ; n bizler de onların mirasç ; ısı olarak Tü ; rkiye Cumhuriyeti ' ni muasır medeniyetler seviyesinin ü ; zerine ç ; ıkarmak iç ; in var gü ; cü ; mü ; zle ç ; alışıyoruz . Demokrasisini olgunlaştıran , insan hak ve ö ; zgü ; rlü ; klerinde ciddi adımlar atan , ekonomisini gü ; ç ; lendiren Tü ; rkiye geleceğe gü ; venle bakmaktadır ' diyen Gü ; l , şunları kaydetti :

' Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir . Bin yıldır bu topraklarda barış iç ; inde yaşayan bir milletiz . Bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da kimse bu birlikteliğe zarar veremeyecektir . Yeter ki kendimize gü ; venmeye devam edelim . En bü ; yü ; k gü ; cü ; mü ; z olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım . Tü ; rkiye , istikrarını koruyan , uluslararası alanda ağırlığını sü ; rekli artıran gü ; ç ; lü ; bir ü ; lke olarak yü ; kselmeye devam edecektir . '

Dü ; nyanın en gü ; ç ; lü ; ordularından birine sahip olan Tü ; rk Silahlı Kuvvetleri de bö ; lgesinde bir istikrar unsuru olarak , dü ; nya barışına katkılarıyla ü ; lkemizin saygınlığını artırdığını belirten Gü ; l , ' Tü ; rk Silahlı Kuvvetleri ' nin daha da gü ; ç ; lendirilmesi milli ç ; ıkarlarımız ve gü ; venliğimizin de gereğidir .

30 Ağustos Zafer Bayramı ' nda , Cumhuriyetimizin kurucusu Bü ; yü ; k Atatü ; rk ' ü ; , silah ve dava arkadaşlarını , Kurtuluş Savaşı ' nın tü ; m kahramanlarını , kanlarıyla , canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi , gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum . Bü ; yü ; k Zafer ' in 87 . yılında , milletimizin , tarihi zaferlerle dolu şanlı Ordumuzun mensuplarının , dü ; nya barışının sağlanmasına katkıda bulunmak iç ; in yurtdışında ü ; stü ; n başarıyla gö ; rev yapan birliklerimizin Zafer Bayramı ' nı en iç ; ten duygularla kutluyor , vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum ' dedi .

Kurtuluş SavaşıKahramanlık30 Ağustos Zafer BayramıYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı