USD (Alış - Satış) : 6,27 - 6,28 EURO (Alış - Satış) : 7,38 - 7,39

Sıcak Haber : Bakan Albayrak: Almanya'yla yeni dönem başladı!..

Sıcak Haber : Nazlı Ilıcak'ın cezası onansın talebi!..

Erdoğan: 'Bahçeli'yle kayıkçı kavgası yapmam, yargıya giderim'

Kürt açılımı nedeniyle MHP ile gerginlik yaşayan Erdoğan, “Böyle bir kayıkçı kavgasının içerisinde, hakarete hakaretle cevap verme yöntemini kesinlikle kabul etmiyorum” dedi.

Güncel / 29 Ağustos 2009 Cumartesi 09:44
Erdoğan: 'Bahçeli'yle kayıkçı kavgası yapmam, yargıya giderim'

 

Erdoğan , Bahç ; eli ' ye tazminat davası aç ; maya hazırlanıyor .

İMKB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokolü ; n imza tö ; renine katılan Başbakan Erdoğan gazetecilerin gü ; ndeme ilişkin sorularını şö ; yle cevapladı :

HAKARET ETMEM : Biliyorsunuz hakaretlere ve bizim ağzımıza alamayacağımız şekildeki ifadeleri , bunlara aynı dille cevap verme zorunluluğuna dü ; şemezdik . Bö ; yle bir kayıkç ; ı kavgasının iç ; erisinde , hakarete hakaretle cevap verme yö ; ntemini kesinlikle kabul etmiyorum .

GEREKEN YAPILACAK : Tü ; rkiye bir hukuk devletidir . Bu hukuk devleti iç ; erisinde arkadaşlarım ç ; alışmaları yaptılar . Ve buralarda ' hakaret iç ; eren ifadeler var , manevi tazminat davası aç ; ılması yerinde olacaktır ' dediler . Biz de ' ne gerekiyorsa yapın ' dedik .

TEK KAPI YARGI : Bu sorunları bu ç ; erç ; eve iç ; erisinde ç ; ö ; zmek , ç ; ü ; nkü ; masaya oturmak veyahutta bu işin koordinesini yapan arkadaşlarımızın kendilerini ziyaret etme taleplerine dahi sıcak yaklaşmayan ama her tü ; rlü ; hakareti yapmayı kendileri iç ; in meşru gö ; ren bu tü ; r insanlar bu hakaretlere devam ettiği sü ; rece bizim de mü ; racaat edeceğimiz tek kapı olacaktır . O da yargı kapısıdır . Bunun en uygun yol olduğunu dü ; şü ; nü ; yoruz . Bö ; yle bir dil mü ; nakaşasına , hakaret sü ; recine girmek istemiyoruz . Bö ; yle bir sü ; recin iç ; erisinde olmayacağız . Arkadaşlarıma da aynı şeyi sö ; yledim . Biz sadece yaptıklarımızı anlatacağız .

MİLLET AYDINLATILACAK : Demokratik aç ; ılım sü ; reci kısa , orta vadede , pazartesi gü ; nü ; bu işin koordinesini yü ; rü ; ten bakanım Beşir Bey , geniş bir basın toplantısı yapacak . Şu ana kadar yaptığımız ç ; alışmaları , sü ; reci de anlatmak suretiyle basınımızı ve milleti aydınlatmış olacak .

HALKI KUCAKLIYORUZ : ( Ulusa Sesleniş konuşmasıyla ilgili bir soru ü ; zerine ) 94 ' ten beri tanıyorsun beni . Bu kadar kucaklayıcı olmasaydık milletimiz bizi kucaklar mıydı? Tü ; rkiye ' nin bö ; lgesinde birinci partisiyiz . 81 vilayetin 61 ilinde birinci , diğerlerinde ikinci partiyiz . Ana muhalefet ve diğerleri acaba buralarda bü ; yü ; k ö ; lç ; ü ; de yoklar . Demek ki halkı kucaklayan biziz , halkımızla kucaklaşıyoruz ve kucaklaşmaya devam edeceğiz .

SERTLİKLER OLDU : Her zaman benim sö ; ylediğim bir şey var biliyorsunuz , biz milletimizin efendisi değiliz , hizmetkarıyız , kö ; lesiyiz . Ama , zaman zaman belki bö ; yle bizim de sıkıntılı olduğumuz veya sabrı taşıran anlar olduğunda belki ç ; ıkışlarımızda sertlikler olmuş olabilir , doğrudur ama geneli itibarıyla ö ; yle bir tonda değiliz .

Genç ; lerde sulu , kuru kö ; tü ; alışkanlıklar var!

Başbakan , dü ; n demokratik aç ; ılımın yanı sıra genç ; likle ilgili aç ; ıklamalarda bulundu . Erdoğan ' ın genç ; liğin kö ; tü ; alışkanlıklarını anlatırkan ' sulu-kuru ' tabirini kullanması dikkat ç ; ekti : &ldquo ; Genç ; lik bizim ç ; ok ö ; nemli bir sorunumuz . Bakınız sulu kuru her tü ; rlü ; bakıyorsunuz kö ; tü ; alışkanlıklar genç ; liğimizde var . Tabii genç ; liğimizin ç ; ok ç ; ok arzu edilmeyen yerlere doğru kaydığını gö ; rü ; yoruz . Suç ; oranlarında bazı konulardaki artışlar varsa , burada ebeveynler olarak devletimizdeki eğitim anlayışının ve devlet olarak şü ; phesiz ki bizim sorumluluklarımız var . Kara haberler istemiyorsak devlet millet el ele vereceğiz '

BaşbakanBasın KuruluşuMilli Eğitim BakanlığıRecep Tayyip ErdoğanMuhalefetYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı