USD (Alış - Satış) : 4,03 - 4,04 EURO (Alış - Satış) : 4,97 - 4,98

Bizi CHP'liler tahrik etti

İzmir'de dün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı pet şişe atarak proteste eden eski Kent A.Ş. işçileri, olaylardan kendilerinin değil, bazı CHP'lilerin sorumlu olduğunu söyledi.

Güncel / 29 Ağustos 2009 Cumartesi 15:31
Bizi CHP'liler tahrik etti

 

Olayların iç ; inde olan ve biber gazından etkilen işç ; ilerden Ergü ; n Sağlam ise bazı CHP ilç ; e ö ; rgü ; tlerinin kendilerini tahrik ettiğini ö ; ne sü ; rdü ; . Sağlam , ' Ö ; zellikle CHP ilç ; e genç ; lik kollarından bizi ç ; ok tahrik edici el hareketleri ve konuşmalar yapıldı ' dedi .


CHP Genel Başkanı Baykal ' a yapılan pet şişeli saldırıyı değerlendiren DİSK Genel Başkanı Ç ; elebi , ' İnsanlar işlerinden oldu , her tü ; rlü ; haklarını arıyor . Canı yanmış insanların bu son feryadı ve ç ; ığlığıdır . Bugü ; ne kadar bu alanda Deniz Baykal ve İzmir Bü ; yü ; kşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu gibi isimlere ç ; ağrıda bulunduk . Bu kişiler iradelerini koydular ama Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak aşılamadı ' şeklinde konuştu .

Canı yanan insanların feryatlarının doğru okunmasını isteyen Ç ; elebi , Baykal ' ın yaklaşımını ö ; nemsediğini ancak kangren haline gelmiş yaranın ç ; ö ; zü ; mü ; iç ; in bunun yeterli olmayacağını vurguladı . İşç ; i fazlalığı gerekç ; esiyle işten ç ; ıkarılanların yerine taşeron getirildiğini vurgulayan Ç ; elebi , bu sebeple işç ; ilerin demokratik tepkilerini dile getirmek iç ; in Genel Başkan Baykal ' ı karşılamaya gittiğini ifade etti . Karşılama sırasında işç ; ilerin , ç ; ö ; zü ; m iç ; in Baykal ' a taleplerini haykırdığını dile getiren Ç ; elebi , o sırada yaşanan pet şişeli saldırıyı doğru bulmadığını , bunun bireysel bir eylem olduğunu vurguladı . Polisin sert mü ; dahalesini de eleştiren Sü ; leyman Ç ; elebi , bu mü ; dahaleyi tasvip etmelerinin mü ; mkü ; n olmadığının , orantısız gü ; ç ; kullanıldığının altını ç ; izdi . Ç ; elebi , problemin ç ; ö ; zü ; lmemesi halinde farklı eylemler dü ; şü ; ndü ; klerini aç ; ıkladı .


HEM İŞTEN ATILDIK HEM DE HAKARETE UĞRADIK

DİSK ' e bağlı Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı ve aynı zamanda işç ; ilerin sö ; zcü ; sü ; olan Mehmet Ç ; ınar da , havalimanına gidiş amaç ; larının Deniz Baykal ' a dertlerini anlatmak olduğunu belirterek , ' Oraya pet şişe atmak iç ; in gitmemiştik , bu bize yakışmaz . Baykal ' la gö ; rü ; şerek sıkıntımızı anlatmak istemiştik ancak bizi , ' İnadına CHP , inadına sol ' şeklinde sloganlar atarak tahrik ettiler . Hem işten atıldık hem de hakarete uğradık ' dedi .

Ç ; ınar , 120 gü ; ndü ; r devam eden problemin ç ; ö ; zü ; lmemesi durumunda , Ankara ' da CHP Genel Merkezi ' ne doğru , ' İşe dö ; nü ; ş yü ; rü ; yü ; şü ; ' başlatacaklarını belirtti . Kent A . Ş . ' den 300 işç ; inin atılmasında Karşıyaka ' dan Bayraklı ilç ; esinin ayrılmasının bahane olarak gö ; sterildiğini ifade eden Ç ; ınar , atılan işç ; ilerden daha fazlasının taşeron olarak alındığını vurguladı . Havalimanında ayrıca CHP ' li korumaların hışmına uğradıklarını , belirten Ç ; ınar , polisin tutumunu da ç ; ok sert olarak değerlendirdi .

Olayların iç ; inde olan ve biber gazından etkilen işç ; ilerden Ergü ; n Sağlam ise bazı CHP ilç ; e ö ; rgü ; tlerinin kendilerini tahrik ettiğini ö ; ne sü ; rdü ; . Sağlam , ' Ö ; zellikle CHP ilç ; e genç ; lik kollarından bizi ç ; ok tahrik edici el hareketleri ve konuşmalar yapıldı ' dedi .

Genel İş SendikasıDeniz BaykalAziz KocaoğluCevat DurakFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı