USD (Alış - Satış) : 5,81 - 5,82 EURO (Alış - Satış) : 6,73 - 6,74

DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis: Operasyonlar, barışa açılan yolu sabote ediyor

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, son dönemlerde düzenlenen operasyonların barışa açılan yolu sabote etmeye yönelik olduğunu savundu.

Güncel / 28 Ağustos 2009 Cuma 14:41
DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis: Operasyonlar, barışa açılan yolu sabote ediyor

 

Şerafettin Halis , Tunceli ' de parti il binasında dü ; zenlediği basın toplantısında , son gü ; nlerdeki operasyonlar hakkında konuştu . Halis , Tunceli ve bö ; lgesinde son dö ; nemde , gü ; venlik gü ; ç ; leri tarafından sü ; rdü ; rü ; len operasyonların aç ; ılıma zarar verdiğini ifade etti . Halis , ' Bö ; lgemizde , Dersim coğrafyasında binlerce asker ile operasyon yapılıyor . Biz biliyoruz ki , her operasyon yeniden ö ; lü ; m demek , yeniden yoksulun sofrasından ç ; alınmış lokma demektir . Herkes barışı ararken bu operasyonlar kesinlikle barışa atılmış adımın sabote edilmesi demektir ' dedi .

Konuşmasında Milli Gü ; venlik Konseyi ' nde ç ; ıkan kararlara da değinen Halis , MGK ' nın aç ; ılım yö ; nü ; nde karar almasına rağmen , ardından tekrar bö ; lgede operasyonların başlamasının samimiyetsizliğin gö ; stergesi olduğunu kaydetti . Halis , şö ; yle konuştu : ' Kü ; rt sorununun ç ; ö ; zü ; lmesi ve aç ; ılımın bir sonuç ; bulması iç ; in devlet ve birimlerinin ' son terö ; rist vuruluncaya dek ' nakaratından vazgeç ; mesi gerekiyor . Sorunun adı ulusal ve siyasal sorunu olarak adlandırılmadıkç ; a aç ; ılım bir sonuç ; vermez . Ç ; ü ; nkü ; , sorun terö ; r sorunu olarak gö ; rü ; lü ; yor . Ö ; lenlerin halk ç ; ocuğu olduğunu , gerillasıyla askeriyle ö ; lü ; mlerden sonra ciddi bir acının yaşandığını , anaların gö ; zyaşı dö ; kmemesi iç ; in operasyonların durdurulması gerekiyor . '

DTP Tunceli İl Başkanı Veli Haydar Gü ; neş ise ' Bu ü ; lkede bir gereksizlik var ; ya bu parlamento gereksiz ya bu ü ; lkenin seç ; ilmişleri gereksiz . Genelkurmay Başkanı vazifesi olduğu konularda konuşmaması gerekir . Bu ü ; lkenin en ö ; nemli sorununda kırmızı ç ; izgileri Genelkurmay ç ; iziyor . Orduyu kü ; stü ; rmeyelim anlayışı ile bakarlarsa bunun karşısında olacağız , bu emareleri ortadan kaldırmamız gerekiyor . Hep birlikte orduya ses vermemiz gerekiyor . Kendi işinize bakın , bu halkın sorunlarını ç ; ö ; zecek yetkililer var . Bunu dememiz gerekir ' diye konuştu .

Basın toplantısına Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin , DTP Tunceli İl Başkanı Veli Haydar Gü ; neş ve vatandaşlar da katıldı .


TUNCELİ ' DE Ç ; ATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ö ; te yandan Tunceli ' de başlayan operasyonlar devam ediyor . Tunceli ' nin Pü ; lü ; mü ; r ilç ; esine bağlı Kızılmescit ve Pü ; lü ; mü ; r Vadisi ü ; zerinde bulunan Alacak kö ; yü ; kırsalında , 4 gü ; nden beri sü ; rdü ; rü ; len operasyonlar sonucunda 1 gü ; venlik gö ; revlisi hafif şekilde yaralandı .

Tunceli ' de dü ; n gece geç ; saatlerde bir grup PKK ' lıyı tespit eden gü ; venlik gü ; ç ; leri , jandarma bö ; lge komutanlığından ç ; ok sayıda ö ; zel harekat timini bö ; lgeye sevk etti . Helikopter trafiğinin sabahın erken saatlerine kadar sü ; rdü ; ğü ; operasyon sonucunda Alacık kö ; yü ; kırsal alanında geç ; saatlerde yaşanan ç ; atışma sonunda bir gü ; venlik gö ; revlisi hafif yaralandı . Yaralı asker Elazığ Askeri Hastanesi ' ne kaldırılarak tedavi altına alınırken , bö ; lgede operasyonların devam ettiği ve zaman zaman ç ; atışma yaşandığı ö ; ğrenildi .

Bö ; lgede ü ; st dü ; zey sorumlularının aralarında bulunduğu bir grubun kayıp vermemek iç ; in sü ; rekli yer değiştirdiği iç ; in ç ; atışmaların başka bö ; lgelerde de yaşanabileceği ö ; ğrenildi . Pü ; lü ; mü ; r ilç ; esine bağlı Kızılmescit bö ; lgesinde devam eden operasyonlarda iki gü ; n ö ; nce 1 PKK ' lı silah ve teç ; hizatıyla birlikte ö ; lü ; ele geç ; irilmişti . Bö ; lgede operasyonlar yoğun bir şekilde devam ediyor .

Edibe ŞahinParlamentoDersimGenelkurmayMgkYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı