USD (Alış - Satış) : 4,70 - 4,71 EURO (Alış - Satış) : 5,51 - 5,52

Abdullah Öcalan'ın 'yol haritası'nı benimsiyoruz

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Abdullah Öcalan'ın açıklayacağı yol haritasını benimsediklerini belirterek, 'Hükümetin yapmış olduğu her olumlu açıklamanın yanındayız' dedi.

Güncel / 28 Ağustos 2009 Cuma 15:09
Abdullah Öcalan'ın 'yol haritası'nı benimsiyoruz

 

DTP Genel Başkanı Ahmet Tü ; rk ve Eşbaşkan Emniye Ayna , 1 Eylü ; l Dü ; nya Barış Gü ; nü ; ' nde Diyarbakır İstasyon Meydanı ' nda yapılacak ' Barış Mitingi ' ile ilgili basın toplantısı dü ; zenledi . Toplantıda konuşan DTP Genel Başkanı Tü ; rk , 1 Eylü ; l ' de onurlu bir barış iç ; in miting dü ; zenleyeceklerini belirterek , ' Acıların ve sorunların yaşandığı bir sü ; reç ; ten geç ; iyoruz . Bu sü ; reç ; te geç ; mişin izleri ortadan kalkacaktır . Kü ; rt halkının umutları bir noktaya taşınacaktır . Barışı biz her zaman ö ; zledik . Bu barış mutlaka gelecek ,
umudumuzu hiç ; bir zaman kaybetmeyeceğiz . Barış tek taraflı olmaz . Fırsatlardan en iyi şekilde yararlanılması gerekir . Hü ; kü ; metin kararlılığını her zaman gö ; stermesi gerekir . Barış iç ; in mü ; zakere şarttır . Barış iç ; in yü ; zbinlerce kişiyi meydanlara bekliyoruz . Eğer barışı ç ; ok istiyorsak operasyonların durması gerek . 1 Eylü ; l ' de meydanlarda olacağız . Taleplerimizi dile getireceğiz . 1 Eylü ; l halkımızın barış sesi olacaktır . Barış , mü ; barek Ramazan ayı gibi değerlidir . Barışı istemek bir ibadettir . Halkımızı meydanlara
davet ediyoruz . Barıştan yana olanlar meydanlarda olmalıdır . Barışı sahiplenmezsek barıştan yana olmayanlar kazanır . Ellerdeki silahı iterek barışın geleceğinden eminiz ' dedi .

' ABDULLAH Ö ; CALAN ' IN YOL HARİTASINI BENİMSİYORUZ '
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' ın ulusa sesleniş konuşmasını da değerlendiren Tü ; rk , ' Hü ; kü ; metin aç ; ıklamalarını esas alıyoruz . Hü ; kü ; metin aç ; ıklamaları olumludur . Biz destek vereceğiz . Halkımızın beklentilerini karşılayacak her aç ; ıklamayı benimsiyoruz . Hü ; kü ; metin kararlı olması ö ; nemlidir . Hü ; kü ; metin yapmış olduğu her olumlu aç ; ıklamanın yanındayız ' diye konuştu .
Terö ; stbaşı Abdullah Ö ; calan ' ın aç ; ıklayacağı yol haritasına da değinen Tü ; rk , ' Şu ana kadar avukatlarının herhangi bir aç ; ıklaması olmadı . Yazıları almak iç ; in biz başvuru yaptık . Yol haritası yeni bir dö ; nemi gü ; ndeme getirecektir . Yol haritasını benimsiyoruz . Barış kutsaldır . Barış ö ; nemlidir . Barışa katkı vermek sevaptır . Barışın sıcaklığı her şeydan ö ; nemlidir . Kü ; rtler bir halktır . Bizim iç ; in halkımız bir ç ; izgidir . Onların taleplerini yerine getirmek bizim gö ; revimizdir . Barışın kaç ; ınılmaz olduğunu biliyoruz .
Barışa inanmazsak burada olmazdık . Bu bohç ; anın iç ; inde ne var hepimiz gö ; receğiz ' şeklinde konuştu .

Ramazan AyıBasın KuruluşuDtpDtp Genel BaşkanıYol HaritasıFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı