USD (Alış - Satış) : 5,61 - 5,62 EURO (Alış - Satış) : 6,43 - 6,44

Abdullah Öcalan'ın 'yol haritası'nı benimsiyoruz

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Abdullah Öcalan'ın açıklayacağı yol haritasını benimsediklerini belirterek, 'Hükümetin yapmış olduğu her olumlu açıklamanın yanındayız' dedi.

Güncel / 28 Ağustos 2009 Cuma 15:09
Abdullah Öcalan'ın 'yol haritası'nı benimsiyoruz

 

DTP Genel Başkanı Ahmet Tü ; rk ve Eşbaşkan Emniye Ayna , 1 Eylü ; l Dü ; nya Barış Gü ; nü ; ' nde Diyarbakır İstasyon Meydanı ' nda yapılacak ' Barış Mitingi ' ile ilgili basın toplantısı dü ; zenledi . Toplantıda konuşan DTP Genel Başkanı Tü ; rk , 1 Eylü ; l ' de onurlu bir barış iç ; in miting dü ; zenleyeceklerini belirterek , ' Acıların ve sorunların yaşandığı bir sü ; reç ; ten geç ; iyoruz . Bu sü ; reç ; te geç ; mişin izleri ortadan kalkacaktır . Kü ; rt halkının umutları bir noktaya taşınacaktır . Barışı biz her zaman ö ; zledik . Bu barış mutlaka gelecek ,
umudumuzu hiç ; bir zaman kaybetmeyeceğiz . Barış tek taraflı olmaz . Fırsatlardan en iyi şekilde yararlanılması gerekir . Hü ; kü ; metin kararlılığını her zaman gö ; stermesi gerekir . Barış iç ; in mü ; zakere şarttır . Barış iç ; in yü ; zbinlerce kişiyi meydanlara bekliyoruz . Eğer barışı ç ; ok istiyorsak operasyonların durması gerek . 1 Eylü ; l ' de meydanlarda olacağız . Taleplerimizi dile getireceğiz . 1 Eylü ; l halkımızın barış sesi olacaktır . Barış , mü ; barek Ramazan ayı gibi değerlidir . Barışı istemek bir ibadettir . Halkımızı meydanlara
davet ediyoruz . Barıştan yana olanlar meydanlarda olmalıdır . Barışı sahiplenmezsek barıştan yana olmayanlar kazanır . Ellerdeki silahı iterek barışın geleceğinden eminiz ' dedi .

' ABDULLAH Ö ; CALAN ' IN YOL HARİTASINI BENİMSİYORUZ '
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' ın ulusa sesleniş konuşmasını da değerlendiren Tü ; rk , ' Hü ; kü ; metin aç ; ıklamalarını esas alıyoruz . Hü ; kü ; metin aç ; ıklamaları olumludur . Biz destek vereceğiz . Halkımızın beklentilerini karşılayacak her aç ; ıklamayı benimsiyoruz . Hü ; kü ; metin kararlı olması ö ; nemlidir . Hü ; kü ; metin yapmış olduğu her olumlu aç ; ıklamanın yanındayız ' diye konuştu .
Terö ; stbaşı Abdullah Ö ; calan ' ın aç ; ıklayacağı yol haritasına da değinen Tü ; rk , ' Şu ana kadar avukatlarının herhangi bir aç ; ıklaması olmadı . Yazıları almak iç ; in biz başvuru yaptık . Yol haritası yeni bir dö ; nemi gü ; ndeme getirecektir . Yol haritasını benimsiyoruz . Barış kutsaldır . Barış ö ; nemlidir . Barışa katkı vermek sevaptır . Barışın sıcaklığı her şeydan ö ; nemlidir . Kü ; rtler bir halktır . Bizim iç ; in halkımız bir ç ; izgidir . Onların taleplerini yerine getirmek bizim gö ; revimizdir . Barışın kaç ; ınılmaz olduğunu biliyoruz .
Barışa inanmazsak burada olmazdık . Bu bohç ; anın iç ; inde ne var hepimiz gö ; receğiz ' şeklinde konuştu .

Ramazan AyıBasın KuruluşuDtpDtp Genel BaşkanıYol HaritasıYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı